Mandela effect

GMT

Zelenc'
29. okt 2014
26
0
1
9 milijard ljudi ni v mojem spominu. Je pa 6. ker je bil "uradni" otrok rojen tu nekje pri nas.

Search...

On the Day of Six Billion, UN Secretary-General Kofi Annan was in Sarajevo, Bosnia and Herzegovina to monitor the Dayton Agreement.[11] At midnight he went to Koševo Hospital, where Adnan Meviæ, born at 12.01 am, was named the symbolic 6 billionth concurrently alive person on Earth.[8][11][12] He is the first son of Fatima Meviæ and Jasminko Helaæ and weighed 3.5 kg.[12]

Pa tudi sicer to ne gre čez ker imamo grafe populacije in bi se kakšna anomalija videla.

Aja, tuki en kolega ne mara zgodbic, evo vam še ene, glede populacije.

Ko je Kitajska izvajala popis prebivalstva, naj bi bilo popisovalcev DVA MILIJONA, yep, toliko kot Slovencev.

Ocena populacije pa se je gibala med 1.2 in 1.6 milijarde. 400 milijonov razlike.

Od tod štos, da so ZDA za Kitajsko le statistična napaka. :D
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Folk tudi pravi, da nas je bilo 9 miljard, sedaj pa, da nas je nekaj čez 7 miljard? Da faak???Ok, da to samo ene par folka govori, samo tega je po Youtubu mnogo, da nas je bilo 9 miljard? Ne govorim, da verjamem ampak se sprašujem, kako za vraga lahko toliko ljudi govori, da nas je bilo 9 miljard. A je to kak nateg al kaj, da se bomo začeli spraševat, če smo fuknjeni??? Omenjajo tudi, da za vsem tem stoji Cern in da so tam nekaj ušpičili s paralelnim vesoljem
rolleyes-1.gif
7 milijard od par let nezaj. 9 milijard naj bi bilo po eni teoriji maksimalno število ljudi ki jih zemlja še lahko podpira.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
my mom always said, that life was like a box of chocolates - je slovnično pravilno za preneseni govor v angleščini
Gospa Gump je v filmu na smrtni postelji izjavila:"Life is like a box of chocolates", ko je Forrest to kasneje povzemal je postavil v pravilno formo za preneseni govor.
Ko citiramo zgolj izrek, je normalno, da uporabimo sedanjik, če bi pa dejali:"Mrs. Gump said..." bi morali uporabiti preteklik.

Pa - kaj je tu skeptičnega? "My mom always said, ..." - tudi pri nas se tako izražamo. " Moja mama je vedno govorila: ... "

Mislim, kake brezvezne debate ! Pojdite raje narediti kakšen gledljiv slovenski film ala "Vesna" ( pa še tistega je Čapek naredil, ki ni bil slovenec ). Tu pa ugotavljate dialog filma z nevemkoliko oskarji in svetovno oceno ... - kaj to je: " My mom always said, ..."

Kwa ste tu gor? Hrvati? Ki si legendarno izmišljujejo gramatiko vsakodnevno, samo da je aktualna?

stupid-1.gif
)
 
13. jul 2011
2.677
625
113
ne, v slovenščini je pravilno:"Mama je vedno govorila, da JE življenje kot škatla s čokolatini."
v angleščini pa: "Mamma always said, that life WAS like a box of chocolates."
Jaz sem samo razložil, zakaj je v dialogu na klopci uporabljena beseda WAS in zakaj se pri citiranju zgolj izreka uporablja IS. Nobenega efekta ni tu in nobenega vzporednega vesolja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
ne, v slovenščini je pravilno:"Mama je vedno govorila, da JE življenje kot škatla s čokolatini."
v angleščini pa: "Mamma always said, that life WAS like a box of chocolates."
Jaz sem samo razložil, zakaj je v dialogu na klopci uporabljena beseda WAS in zakaj se pri citiranju zgolj izreka uporablja IS. Nobenega efekta ni tu in nobenega vzporednega vesolja.

Zakaj WAS, če pa citiraš njen stavek ki pa je potem sedanjik ker dejansko poveš kako je ona rekla takrat v preteklosti.....
sprasujem se.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.925
5.463
113
Se strinjam....sam kdaj pa kdaj more bit tud kej cheap talka....ce ne se prehitr postaras
wink-1.gif


Kaj te muci?
tongue-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.135
942
113
Emona / Carnium
Aja...jak, mlad i glup effect
grims-1.gif


A ti ne porajtaš, da anglosaksonskojenkijevsko reklo "lajf iz lajk a boks of čoklads" preveva neverjetna želja po žiulenu...nam pa defakto povejo, da "žulene ni potica" in niti ne pustijo, možnosti, dab loh vsaj probu, če je kej rozin u potic...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.191
2.425
113
v lokalni ostariji
bližnjice... itd... ja sixpower ker so možgani pričakovali tračnice na punci so ti jih "naslikal" posneto pa glih tako da se je "zdelo" da so....

to je lepo razloženo v brain games... ljudje iščemo bližnjice, možgani nam pomagajo, kakšno stvar prilagodijo da je bolj "normalna". to je tisti WAS in IS ali pa Luka...

enako kot včasih slišiš kakšno pesem in si narobe zapomniš besedilo... šele po npr 100 poslušanju ugotoviš pravo besedilo (Ali ko prebereš...)

itak pa spomin šepa, marsikaj s ljudje napačno zapomnijo... ustvarjalci javnega mnenja in manipulatorji pa to izkoriščajo. in ti naslikajo nekaj "iz zgodovine" drugae kot je bilo res....
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.939
2.422
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
bližnjice... itd... ja sixpower ker so možgani pričakovali tračnice na punci so ti jih "naslikal" posneto pa glih tako da se je "zdelo" da so....

to je lepo razloženo v brain games... ljudje iščemo bližnjice, možgani nam pomagajo, kakšno stvar prilagodijo da je bolj "normalna". to je tisti WAS in IS ali pa Luka...

enako kot včasih slišiš kakšno pesem in si narobe zapomniš besedilo... šele po npr 100 poslušanju ugotoviš pravo besedilo (Ali ko prebereš...)

itak pa spomin šepa, marsikaj s ljudje napačno zapomnijo... ustvarjalci javnega mnenja in manipulatorji pa to izkoriščajo. in ti naslikajo nekaj "iz zgodovine" drugae kot je bilo res....


Saj mi je vse jasno in vem, da si človek marsikaj lahko narobe zapomni in si v glavi priredi. Recimo tole z Darth Vaderjem in Forest Gumpom se mi ne zdi nič posebnega, razne citate in besedila si mimogrede lahko malo drugače zapomniš. Tudi, da si veliko ljudi enako narobe zapomni nekaj me ne preseneča. Ampak scena iz Moonrakerja se mi zdi pa res neverjetna in verjetno res najboljši primer tega Mandela effecta, saj so praktično vsi, ki so gledali film videli aparat, ni izjem. Kar sem prebral komentarjev o tej sceni vsi trdijo, da so videli aparat, vključno z mano. Predvsem pa je najbolj neverjetno, kot sem že prej povedal je ravno aparat naredil vso sceno smiselno in smešno ter tudi tako zelo znano. Brez aparata ta scena nikoli nebi izpadla tako, kot je ampak aparata pa nikoli sploh ni bilo, kaj zdaj
bonk.gif
in bil prepričan, da so pač iz nekega razloga zbrisali aparat v kakšni novi DVD izdaji. Potem sem še malo googlal o tej sceni kjer so tudi posnetki iz starih VHS kaset in nikjer ni aparata, hkrati pa so vsi prepričani, da je aparat bil, tudi tisti, ki so večkrat videli film tako v kinu, kot na TVju, VHS ali DVDju...
Verjetno tisti, ki nikoli prej niso gledali tega filma ne morejo razumeti kako neverjetno se nam vse to zdi. Občutek je kar čuden, kot da gre za neko zaroto, spreminjanje naših spominov
wink-1.gif
he he he. Zato me zanima ali je morda še kdo tukaj, ki je videl film in tudi aparat? Predvsem pa me zanima ali je kdo, ki je videl film v kinu in nikoli aparata?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.939
2.422
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Jaz si aparata pri blondinki nisem "zapomnil". Next question
grin1.gif

Kool. Imam še nekaj vprašanj. Si film gledal, ko je prišel ven, v kinu? Če, ja, si se takrat s kom pogovarjal o tej sceni, ki je pa videl aparat? Se ti to ni zdelo čudno? Se ti je scena vseeno zdela smešna, čeprav ni imela aparata?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je bil prvi Bond, ki sem ga v kinu prespal. In to mirne vesti. Brez zgodbe, posiljeno, ... brezveze. Pa še tiste orglice na zobeh
stupid-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.939
2.422
113
Lublana
Obišči stran
Haha! Ja saj potem ni čudno, da sem si od celega filma zapomnil le to najbolj znano sceno. Zdaj so mi pa še to pokvarili, ha ha. Sicer sem bil pa jaz takrat mulc in mi je bil vsak trapast akcijski film d'best, danes bi se zagotovo na smrt dolgočasil ob temu filmi, saj me še najnovejši Bondi ne ganejo. Če prav razumem si tudi ti videl aparat? Al kako?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ma, spomnim se tistega aparata ja, dali so ga nekako za protiutež onemu orangutanu z železnimi. Je že prej enkrat špilal v Jamesu Bondu, pa so hoteli nekako po sili izkoristiti franšizo ... definitivno jim ni uspelo. Takrat so se tudi intenzivno pogovarjali, da Jamesa Bonda več ne bodo delali.

Roger Moore nikakor ni bil posrečena oseba za ta lik. V nobenem filmu. Je premehak za tako vlogo. Pa tisti Lizenby ali kako že, pa še manj.
stupid-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
to je tako da eden slabo vidi začne razlagat da je nekaj videl kar sploh ni bilo res. potem tvoji pravilni spomini popustijo napačnemu spominu in cele generacija ima potem vtisnjen napačen spomin.