Mali oglasi: zabavne podrobnosti

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Pravljičar :D
Saj nevem kaj je bolj žalostno. Opis ali cena.

1684426883208.png


Gre za drugo generacijo Priusa, po faceliftu 2008, ko so v notranjosti zamenjali ceneno plastiko (lastniki so se precej pritoževali nad cenenim izgledom noranjosti) z bolj uglajenimi notranjimi površinami.

Sem drugi lastnik. Vozilo je v moji lasti od 10.000km.
Vsi servisi so redno opravjeni na pooblaščenem servisu, kar je razvidno tako iz elektronske servisne knjižice, kakor iz računov.
Redno je bilo menjano tudi olje menjalnika, za kar na servisu trdijo, da ni potrebno, ker je olje doživljensko, a spregledajo zapis v servisni knjižici, kjer je zapisano, da je predvidena življenska doba avta 10 let ali 180.000km.

Na avtu je bila konec 2016 garancijsko menjana hibridna baterija, ker je druga napaka povzročila njeno slabše delovanje. Toyota garantira 10 let brezhibnega delovanja baterije. Garancija na baterijo je zdaj že potekla, a se od nove originalne baterije še vedno pričakuje 10+ let brezhibnega delovanja. Torej se lahko pričakuje še nekaj let brezskrbne uporabe vozila.
Na zadnjem servisu je bil uspešno opravljen tudi preizkus delovanja hibridnega sklopa, kar je razvidno iz priloženega potrdila.

Prius je brezhiben. Čez tehničnega gre brez težav...
Povprečna poraba po računalniku je med 4,2 l/100km poleti in 4,5 l/100km pozimi. To predstavlja nekje med 950 in 1150 prevoženih kilometrov umirjene vožnje na tank (navadno tankam okoli 45 l). Ne lovim minimalne porabe ampak se normano vozim, brez nepotrebnih pospeševanj in zaviranj.
Avto je bil večinoma vožen po avtocesti, zdaj pa večinsko opravi relacijske vožnje po regionalkah. Še vedno je to moj "prvi" avto in z njim brez skrbi opravim 20.000km letno.

Ne skrbim le za to, da je avto tehnično brezhiben, ampak sem opravil tudi nekaj posegov, da sem avto vizualno ohranjal v dobri kondicijo.
Pred leti sem dal prelakirat sprednjo havbo in zamenjat emblem, ker so ju načeli kamenčki. Prav tako sta barvana prednja blatnika, ki so ju speskali kamenčki izpod koles. Za to serijo Priusa se ne dobi "zavesic". Zdaj je to rešeno z zaščitno folijo. 3 leta nazaj sem dal obnovit platišča.

Seveda ima avto svojim letom in prevoženim kilometrom primerno tudi kakšno lepotno hibo. Predvsem gre za kamenčke, ki še vedno tolčejo po avtu in kakšen dotik vrat na parkirišču.

Sicer pa je Prius druge generacije udobno vozilo. Zelo dobro se odreže v mestni vožnji in v zastojih. Tudi lega na regionalkah je dobra in omogoča precej dinamično vožnjo, na avtocestah pa je v veliko pomoč tempomat.

Po Prius forumih je zaslediti, da Priusi, praviloma brez težav zdržijo 600.000 milj (900.000km), pojavljajo pa se že tudi taki z 900.000 prevoženih milj.

Tudi moj Prius še vedno normalno deluje. Edina razlika od začetnega delovanja je, da zdaj dolijem cca 3 l olja na servisni interval (15.000km). Toleranca pri novih vozilih (vseh, ne le pri Toyoti) je 1l olja na 1000km. Torej sem še vedno v mejah tolerance za novo vozilo ;-)

Avto prodajam izključno zaradi nakupa novega vozila.
 

aceofs

Zelenc'
31. jan 2023
23
-12
3
Vse take stvari jaz napišem že v oglas, in s tem ne zgubljam časa potencialnih kupcev ki želijo pač večjo stopnjo brezhibnosti.

Pač ne napišem standardnih "lepo ohranjen in redno vzdrževan", še manj pa, da nakup celo priporočam :D
To je pač vse kar sem pričakoval no. Očitno preveč, saj ste še tu vsi menja, da je treba v oglase samo nabijati cbd vršički promocijski vžigalniki :)
i like this guys style hahah
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.800
78
48
Resnično kot nov, star pa 19 let :valjamse: :valjamse: :valjamse:. Sem jim poslal povpraševanje za VIN številko, pa da vidim, kaj se je dogajalo z avtom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
Če ti nov avto spije liter olja na 1kkm res nimaš kaj skrbet :aplauz:
VW farerji se samo smejijo. Starejši modeli imajo dovoljeno porabo liter olja na 1000 (tisoč) kilometrov, novejši pa pa samo pol litra :) Ni reklamacije

lPlease keep in mind that accurate measurement of oil consumption requires
great care and may take some time. Your authorized Volkswagen dealer and authorized Volkswagen
Service Facility have instructions for how to measure oil consumption accurately.
Depending on the way the vehicle is driven and the operating conditions, oil consumption can be
up to 1 quart per 1200 miles (0.5 liter per 1000 km). Consumption may be higher for new vehicles
during the first 3000 miles (5000 km).

 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
Jaz bi rekel , da so km pravi. Ista firma prodaja tudi MB C 2008, s 25K km....seveda za več kot ga je prodajal prvi lastnik.