makedonija-ohrid

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
makedonija ostaja še edina FYR ki si jo nisem ogledal.je že kdo bil dol.glavna destinacija bo itak ohrid in imam namen kak teden preživeti na njihovem "morju".kaj se splača še pogledati v makedoniji razen njihovih domačih kuhenj.pozna kdo koga ki oddaja ampartmaje.potreboval bi ga za 4 osebe in da ima AC.se splača potem še do soluna skočit.je dol kaj za videti.hvala vsem za info
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Zdravo!

Jaz sem bil prejšnji teden v Ohridu (sicer samo eno popoldne), ampak sem bil totalno navdušen in se bom zagotovo še vrnil.
Ljudje so zelo prijazni, cene nizke, mesto pa tudi zelo lepo.

V tem času ljudje, ki oddajajo apartmaje, hodijo po cesti in ti vljudno ponudijo, da prideš k njim. Za ceno je ena gospa, ki pravi da je skoraj v centru rekla, da je 20€/2 osebi/noč.

Če se odločiš ne iti naprej v Grčijo, ti lahko priporočam tudi Albanijo. Pokrajina je od meje proti Elbasanu zelo lepa, ko si enkrat tam, greš pa lahko še do Tirane. En dan za ta izlet priporočam.

LP
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Za apartmaje ni panike. Smo bili nekaj let nazaj dol in te folk išče za apartmaje. Cena pa od 5 EUR po osebi na noč. Lokacija pa vse nekje okoli centra, 5 min peš do glavne ulice.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
jaz ti lahko konc julija povem kako pa kaj
smile-1.gif
gremo na mini-absolventa
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Same here, mi se menmo za avgusta. Je pa hiš in apartmajev polno, cene ugodne
zmaga.gif
še največji strošek je dol prlezt.

BTW: kako so kaj cene doli?? Hrana, pijača. Baje je sicer dražje kot je bilo, pa še vedno đabe za naše razmere.

Mal apartmajev pa to je še drago
grin1.gif

Jst mislm da če greste 4je, ne boste dal, ma niti slučanjo več kot 10€ po glavi za spanje na noč.
 
Nazadnje urejeno:

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Kolikor se spomnim, hrana po lokalih niti ni bila kaj dosti cenejša kot pri nas - recimo kakšnih 30% v povprečju mogoče. Govorim za gostilne v centru Ohrida.

Pivo je bilo precej cenejše, se pa ne spomnim koliko. Vem samo, da so v skoraj vseh lokalih imeli samo malo pivo
bonk.gif
Razen v enem v centru, kjer so imeli točeno laško in smo zahajali kar tja potem.

Kava, sladoled in take zadeve so bile pa smešno poceni.

Kopat se pa itak hodi z avtom/busom iz centra mesta. Jezero je čisto, splača se vam iti na kakšen izlet z ladjico (precej ugodno), kjer te vozi po jezeru in pelje do samostana in se potem tam kakšno urico kopate.

Čistoča obale je pa bolj tako tako. Polno ogorkov od cigaret :D Ampak res, pomoje ni kotička, da ne bi bilo vse s čiki nastalano
jezen.gif


Pa v Ohridu greste gor na trdnjavo, pa nek samostan je blizu pa še en kao amfiteater si lahko pogledate v centru. To je pa potem to več ali manj. Drugače pa popivanje po kafičih na glavni ulici ali pa ob obali jezera. Mogoče greste še z avtom en krog do prespanskega jezera (ki meni ni bilo nič posebnega), potem pa nekje zavijete na eno cesto, ki vas popelje čez en prelaz in kjer lahko na eni točki vidite oba jezera ali pa uživate ob pogledu na celotno ohridsko jezero in mesto - se res splača pogledati.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
no jst grem drug teden
zmaga.gif

dej mal več napiš.kere lokale priporočaš.kje jesti.kako z apartmaji??dej se razpiš
smile-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Se bom potrudu, dobiš info
zmaga.gif


btw kje maš apartma, sobo itd. V strogem centru?? oz ob obali (ki je itak zravn
grin1.gif
)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Kaj pa pot dol? Kak dolgo se vozi in kje greste? Pa avtomobili, so varni ali se krade doli?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
če greš direkt iz slo potem greš do beograda in preko niša do skopja oziroma obvoziš skopje in do ohrida cca 1200km in cca 15ur vožnje.da bi komu avto sunil dol še nisem slišal nikol pa ne veš.kšne stare gare al pa kakega korejca,italjan ali francoza se pomoje ne dotaknejo.za švabo pa nikol ne veš že pr ns ne
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Dobite bp, te takoj na galvni cesti začopatjo
zmaga.gif

10 po osebi al za cel apartma
confused-1.gif

dej mi povej kakšne so kej cene v oštarijah,trgovinah.kaj se splača jest in kaj ne.kopanje v jezeru...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
na vwww.viamichelin.com poglej točne podatke.
zaradi avta če misliš skrbet potem je najbolje da vzameš apartma ki ima private parking za ograjo ali hotel kjer imajo video nadzor.sicer ne vem koliko to v primeru kraje kaj pomaga.naj bi bili pa makednoci v večini prijazni in gostoljubni kolikor sem bral po forumih naj bi šiptarji piz.darije delal po državi.v nekaterih mestih jih je več kot 90% tiste dele pač izputiš v oghridu jih je pa zelo malo
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Gremo po vrsti, če kaj spustim me samo zaslište
grin1.gif


1) Vožnja:

od LJ do Ohrida je cca 1170km in je časovno takole: do BG je cca 5,5 ure če si malo na meji (20min). Od BG do Ohrida pa je cca 7 urc. To je umirjena vožnja. Cesta je dobra, od Skopja naprej je hitra cesta čez hrib
smirk-1.gif


Glede meje itd: mi smo v nedeljo čakali 2 urce na HR-SRB, nazaj v ponedeljek pa kontra smer res min. Omenjen termin kr priporočam
smirk-1.gif
Meja med SRB-MAK gre kr hitro.

Je bila pa fora na tej meji: prbije Makedonski policaj: Slovenci a?? Original?? Mi rečemo ja
grin1.gif


Cestnina v eno smer: Hrvaška je 5+105 kun, Srbska okol 1200dinarjev (p. nimam točnga zneska), po makedoniji je ene 6 cestnin
bonk.gif
vse skupaj je 180denarjev kar je cca 3€. Lahko plačal v evrih, dajo denarje nazaj, menjajo ok.

Kar je za pazit: ko prideš do Skopja, ne rabiš čez mesto ampak gledaš table za tranzit!! (prov piše gor) in greš lepo mimo
zmaga.gif


2) Ohrid splošno:

gre glavna cesta skoz mesto (par km), na desni takoj vidš tržnico, na koncu je pumpa, semaforjev malo (vendar z časovnimi merilci
zmaga.gif


-parkplaci bolj ko ne zastonj, neke panike z krajo ni, mi smo mel v ulci bp parkirano (res pa starejša impreza).

Evo dobra mapa:
Ohrid center

Bulevar Turistička je glavna cesta
zmaga.gif
ki gre skozi center. Una k sm jo malce prej zgoraj omenil.
Sv Klimet Ohridski je naša LJ Čopova: štacune (od 10-23 šoping) bifeji, sladoled.
Med SV Klimentom in Bulevar Makedonskim so taki prehodi (pasaže) kjer so razni nočni klubi. Vstopnine pocen, cca 100den (1,7 eur) nek dobiš še 2 tekili kot komzumacijo
grin1.gif


Tm kjer je Info znak pod točko 23 je ena velka štacuna. Notr nismo bili ker smo pozno našli
grin1.gif
je pa par srednjih marketov. Tm okol tržnice oz cifre 23 in 43. Najdeš takoj.

Lokali in klubi so bolj okoli cifre 57 oz v ulci više (tm Car Samouil). Ob obali majo tut pomole kjer so mize itd (kot splav
smirk-1.gif


V kakšne res večji diskač nismo šli (premal cajta
grin1.gif


3) Plaže
evil.gif
tole printaj:

Obala

Če uzameva obe slikci in najdeva pomol v črki L maš na sliki jezera malce levo en rt, kjer je na vrhu cerkvica,spodaj pa mala plažica z bifeji itd
smirk-1.gif
Par minut peški.

Pol gremo pa po vrsti in to po desni strani jezera: Med L in plažo Gorica je plaža z lokalom Cuba Libre
zmaga.gif


Plaža Gorica je kr lepa, solidno, bolj umirjeno, mi smo šli z čolnom, je pa cca 300 denarjev v eno smer. Če še kkšnga na pomolu pobereš je to drobiž k se razdeli. Do SV Štefana nismo šli, ga pa vidiš če greš pr Gorici peš na hrib
smirk-1.gif


Če grem pol čist do konca: splača se tudi it čisto do Naum-a
smirk-1.gif
tukaj je ful rek ki filajo jezero, tak parkec, cerkev itd.

Gradište je ornk kamp, z odličnimi plažami
zmaga.gif
izbereš kar ti paše.

Men najboljša od obiskanih: plaže v Lagadinu
zmaga.gif


Ostalo: vse plaže, kempi imajo urejena parkirišča. Plačaš ali 60 oz 100 denarjev (1-1,6€). Ležalniki imajo iste cene. Pocen in se splača
zmaga.gif


Vsi priporočajo Strugo, nam ke ni ratal it. Drugo leto
grin1.gif


Je pa jezero tako čisto da te na rit vrže. J. Bohinj in ostalo. Vidš do 20m globine, temperatura okol 24-25 stopinj. Noro.

4) Pijača in Hrana: Pivo od 60 do res max 100 denarjev (1-1,6€)
zmaga.gif
pivo v štacuni 40 den (0,66€) A pozor: alkohol v štacuno le do 19tih!!!!

Sladoled: kepce od 10 do res max 20 den (res izjema). Pol ti je jasn da sm na dan vsaj 6 kugl maznu in dal 1 eur
hysterical-1.gif
Baklave tut okol pol evra.

Hrana v štacuni itak cenejš kot pri nas, mi smo kupovali sam razne paštete pa kruh za zajtrk.

Hrana zunaj: gurmanske pleske v lepinji, tm okol 120 den. Najdražje sm v celem tednu jedu v eni otmeni oštariji čevape lepo z prilogo za 200den
hysterical-1.gif


Ribe mislm da so okol 300den (nismo šli).
Zelo priporočam kisok z napisom leskovački žar
grin1.gif


Hrana na plaži: odlični sveži sendviči na plaži Cuba Libre (res probaj), toasti povsod, hamburgerji, ponfri in res je vse med 60-100den.

Kokr si opazil res vse cene so med 60-100den. Zastonj
zmaga.gif


Najcenej
grin1.gif


Sadje: na Tržnici lubenice 10 do 15 den kila, nektarine (res dobre) 60den, češnje po 60 den (mi jih sicer nismo jedl, sam to je đabe). + vse ostalo.

5) Drugo:

Šiptarjev v Ohridu ni za vidt, folk prijazen, slovenc je dol car
Mi smo najel bajto od enga Slovenca, placa za cca 6-7 ljudi (mi smo bli na konc le 4je), bila je pa na hribu okol cifre 44, 1-2 min peš do glavne ulce. Cena 370eur z pucanjem za 7 dni. Lahko dam link. Hiša solidna, klime žal ni (niti nism rabu)
Apartmaji drgač okol 10€ na noč po osebi.

Dal sm 92€ za spanje, cca 70€ za vožnjo in celih 100€ za vso hrano in pijačo, pa nismo nič šparal, edin kkšn litr žganja je iz LJ pršu
grin1.gif


BTW: upam da ti rata kej razbrat, kr upraš če je kaj čudno napisano. Jst samo to rečem, da drugo leto grem za 14 dni dol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
stari evo ti 5*

dobr si se razpisal.mi gremo 4je in vsak misli imeti po tisočaka v žepu za 10dni.kokr vidim cene bo
hysterical-1.gif
 

roscha

Fizikalc
27. jul 2007
299
43
28
Moj letopis na isto temo (bolj opis poti) si lahko prebereš v temi: v Grčijo z avtom.

Ampak tole:

Citat:
Vsi priporočajo Strugo, nam ke ni ratal it. Drugo leto

Čisto nič niste zamudili. Struga je 90% šipteraj. Sva imela rezervitran hotel dol (Hotel Drim) in če bi prej vedel da so sami Albanci tam
sigurno ne bi šel. Saj ne da bi mi kdo kaj hudega hotel, samo... Obnašat se ne znajo, mislijo da je cel svet njihov. V smislu: kad se seljak pogospodi. Ohrid pa ja, je čisto nekaj drugega. Samo ene 16 km stran, pa je taka razlika kot da je druga država. Samo tolk, v vednost.