makedonija-ohrid

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Citat:
Uporabnik shift pravi:
stari evo ti 5*

dobr si se razpisal.mi gremo 4je in vsak misli imeti po tisočaka v žepu za 10dni.kokr vidim cene bo
hysterical-1.gif

He he no way
hysterical-1.gif


Aja, še ena zadevca: mogoče kdaj na plaži bolj lagano nosjo kelnarji, razlog je tudi v tem, da domača mladina lih nima dovolj denarja in spije lih eno rundico v urci, dveh
grin1.gif


Pa skor sm pozabil: treba s eprivait dol. Na policiji dobiš listek, je pa zastonj. Nas je makedonc nazaj na meji spraševal kje mamo prijavo, sicer je kao kazen, težil ni pa nič
grin1.gif
+mej zeleno karto!!

BTW: kdaj pičite dol?? da vidm če mi rata umes slike dobit
zmaga.gif

Če nimate kje drugje postojanke, bi na poti kr v Nišu prespal (maš hostel pocen-glej hostelworld.com). V enem šusu je kr dolga pot.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Citat:
Uporabnik roscha pravi:
Moj letopis na isto temo (bolj opis poti) si lahko prebereš v temi: v Grčijo z avtom.

Ampak tole:

Citat:
Vsi priporočajo Strugo, nam ke ni ratal it. Drugo leto

Čisto nič niste zamudili. Struga je 90% šipteraj. Sva imela rezervitran hotel dol (Hotel Drim) in če bi prej vedel da so sami Albanci tam
sigurno ne bi šel. Saj ne da bi mi kdo kaj hudega hotel, samo... Obnašat se ne znajo, mislijo da je cel svet njihov. V smislu: kad se seljak pogospodi. Ohrid pa ja, je čisto nekaj drugega. Samo ene 16 km stran, pa je taka razlika kot da je druga država. Samo tolk, v vednost.

Šele zdele opazil uno temo, res dobr si opisal, malce lepši stavki, kot pri meni
grin1.gif

Ja glede Struge, vem da pravjo da so šipci,sam baje je vsaj za pogledat.

BTW: ne morm verjet da smo mel istega policaja na meji
grin1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
grem u sarajevo 1.8. ostanemo 3 dni potem pa via niš do ohrida.čez kosovo ne grem ker jim ne bom plačeval 40€ za zavarovanje avta.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
no mi smo tud bli 11 dni oz. 9 noči

cupra ti je dost napisal, edino jaz odsvetujem vožnjo s svojim avtom, pa ne zaradi kraje, ampak zarad folka, ker tisti del med nišem (oz. tam kjer se konča AC in začetkom AC tik pred MAK mejo) ter potem od ohrida do začetka AC je blo tolk enga prehitevanja v škarje, da je v 2 urah vsaj 3x cel avtobus na enkrat bremzat pomagal, da nismo koga s šipe praskali
smile-1.gif


da bi ti kaj ukradli pa dvomim, ker tolk ko sem enih avtov dol videl ta teden.. M5, S500, SL500, oldtimerji, pol še eno MV Augusto F4 itd... nekaj tudi s slo tablicami

menjaš lahko denar dol, pri nas ga je treba pravi čas naročit, v skopju je NLB na vsakem koraku, tečaj je 1 euro = 61,45 denarjev

hrana je đabe v gostilni, dokler ješ njihovo hrano, če greš pa v kako malo bolj fenci restavracijo (beri na Sv. Naumu) pa se približajo cene našim (pa ne Ljubljanskim ampak okrog po slo)

če ješ pleskavice, čevapčiče (po Mak. se reče kebap čevapom - smo neki cajta rabli, da smo pogruntali kaj to piše na meniju), tavče gravče, mučkalico oz. vse iz leskovačke skare je pa res poceni - čevapčiči so 10-15den na komad, porcija je 10 komadov torej 2.5 eura, ogromne pleskavice 2.5 eura, lepinje 10 denarjev itd.

V trgovini je recimo 0.5l Heineken piksna ~1 euro. V gostilnah dobiš pivo tako kot ga imajo 0.33 ali 0.5, cena je, wait for it...
.... enaka
smile-1.gif


Mi smo bli nameščeni v Lagadinu, in tud tam nam je blo večini najboljš na plaži, pa čeprav so nam lokalci (beri makedonski študentje, ki študirajo v LJ) kazali vse ostale, nam je blo tam najboljš - razlog - manjša gužva, lepa plaža, boljša glasba

Kopaš se težko zastonj, se da sicer, samo je dost boljše, če daš tistih 100 denarjev in si cel dan lahko v senci, pivo na plaži med 60-70 den, heineken nekje 100 den, imaš tudi hrano na plaži, tost majo skoraj povsod po 60 den, drugje majo tud skaro

za navadit se je, ker imaš v bistvu občutek, da si na morju, samo ko greš pa v vodo, pa takoj vidiš kaka je razlika
smile-1.gif


za prevoze je okrog ohrida poskrbljeno na 1001 način - najenostavnejši je taxi, greš v ohridu tja kjer stojijo in rečeš po kolk, fajn je če znaš malo makedonsko al pa vsaj srbohrvaško, se da za ceno pogajat - mi smo meli cel teden flat rate Ohrid - Lagadin - 250 den taxi, najcenej sta se dva vozla to relacijo za 80 den, za več pa ne, ne vozit po taximetru, ker te hitro nategne, se zmeniš vnaprej in to je to, če noče po taki ceni peljat, greš do naslednjega

druga varjatna za bližje razdalje - čoln taxi - nekje 40-60den po osebi za 5-10 minutne razdalje - smo šli enkrat, ni preveč uporabno, ker je samo za kratke razdalje, ki jih lahko itak peš prehodiš

tretja - avtobusi - minibusi, polno teh vozi od Ohrida do Gradišta - stojijo na postajah sicer, samo če mu pomahaš ti obstoji, cena Ohrid - Lagadin 50 den, maš nekaj promocijskih busov od mobitel firme VIP - te pelje kater kol del te poti za 2 den - če nimaš drobiža (kar nimaš, ker praktično ne uporabljaš kovancev razen v trgovinah), te pelje za đabe

za videt maš v ohridu marsikaj, mi smo mel voden ogled 3 ure, pa je to dokaj strnjeno vse skup, od teatra, do cerkev, do galerij itd.

nočno življenje - imaš en kup diskačev in lokalov, kar morš vedet je to - lokali, kafeji, bari - odprti samo do 2h, tk da ko misliš, da se je šele dobro začelo, te ravno ven vržejo, potem se gre naprej v diskače, se folk prestavi, torej do 2h je akcija v kafanah, potem v diskačih - obratni vrstni red ne deluje
smile-1.gif
za kafane maš recimo na rivieri al pa po eni ulici gor recimo Kadmo, the Duck Club, Hemingway, diskači so recimo Taboo (pred lagadinom), X-Factor itd..

pa ne se rakije napit
smile-1.gif


ok to je to, bom probal še kako slikco dat, če maš še kako vprašanje pa vprašaj
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
vidim da se bom lepo imel
cheer.gif

mi bomo dol 10 dni.mal se bomo valali po plažah.potem sploh ni panike bit cel dan na plaži če je sveža hrana dostopna..en dan bomo skočil še do grčije v kastorio.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
vidim da se bom lepo imel
cheer.gif

mi bomo dol 10 dni.mal se bomo valali po plažah.potem sploh ni panike bit cel dan na plaži če je sveža hrana dostopna..en dan bomo skočil še do grčije v kastorio.

ja grčija je blizu, samo od ohrida niti ne tako kot si misliš, ker morš it okol čez bitolo, avtoceste ni, vam nebo problem prit tja, državljani makedonije rabijo pa vizo za grčijo
bonk.gif


kolega je šel do soluna pa je rabil mislim da nekje 4 ure, samo da je njemu bila cela pot po grčiji po AC vaša pa bo skoraj cela po navadnih cestah

če vam je boljše, da ni preveč gužve, pol svetujem, da si kje v lagadinu najdete prenočišče, da imate peš do plaže, pol pa najdeš en del kjer je prijetna glasba (nam je bil naj Johnny Walker) in je to to
smile-1.gif


ker recimo je lagadin - ohrid ene 5-10 min s taksijem, za 1euro po osebi če ste 4je, je pa dost lažje zvečer se zbasat v taksi, ko se voziš domov, kot pa zjutraj, ko se na plažo spravljaš, ker če bote kje v mestu ohrid, pol vprašanje, kje vam bo najbližja sprejemljiva plaža
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
taxija za na plažene bom rabil.bom zakurblal svojga traktorčka pa po gasu.taxi bo prišel v poštev le zvečer ko ga bo preveč pod kapo
cheer.gif


dej mi povej ali maš na vseh plažah ležalnike in senčnike.ker pravijo da sonce zna dol prip.izdit ko pr norcih
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ja jaz nisem videl plaže, kjer bi blo tk, prosto po prešernu, povsod kafiči in ležalniki - je pa senčnik obvezen, ker se skuhaš, pa tud en močnejš faktor, ker si na 700 m n.m.v. in se že malo pozna močnejše sonce
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Ležalniki, pa senčniki so res povsod ni panike, maš pa na Lagadinu umes tut mal plaže kjer ma folk samo brisače itd.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
lih gledam zdej na gpsu karete od navteqa in teleatlasa in vidim da je ful slabo pokrita makedonija.od ohrida naprej sploh ni vrisanih cest
confused-1.gif

a rabim mednarodno vozniško za dol
confused-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.633
142
63
Ti glede Lagadina, kolk ste dal na noč?? Je kje na netu apartma al ste dol zvohal
smirk-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ma mi smo to meli organizirano 1 bus 27 nas je blo za v tisto vilo, mislim, da je blo nekje 5 eurov na noč, pač mi smo dali 210 eurov za avtobus tja + nazaj (redna linija je menda 110€ v eno smer) + 9 nočitev + 1 večerja, pa tam okrog nas je ta avtobus vozil - izleti na sv. naum, bitolo, kruševo, pa vsak večer v ohrid na večerjo, pa pol ob 2:00 nazaj, kdor je hotel, ostali pa s taxijem
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
evo me nazaj.v 10 dneh smo preletali celo makedonijo,nekaj albanije in nekaj grčije.ohrid je bomba.voda res čista,cene so smeh da glava peče.vse je poceni.pleskavice dobre da te kap.najboljše vsaj zame pri leskovačkem roštilju ob rivi.malo jim sicer še manjka da bi se šli turizma ampak počasi bo.vozijo pa
bonk.gif
noben ne je.be nič.nazaj sem vozil v šusu 12ur in je kar malo dolga
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Da malce obudim tole temo. Naša klapa se tudi zelo verjetno odpravlja v Ohrid, zato me malo zanima kako je z rahlo večjimi skupinami cca15 ljudi. Ali je kakšen problem najti apartmaje ali je bolje mogoče vnaprej rezervirati?

Hvala!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
mi smo sicer rezervirali vnaprej.ker vas je 15 in najbrž ne boste v hotelu ali pač?se vam splača rezervirati vnaprej da boste na isti lokaciji z klapo.torej 3-4 velike apartmaje vzamete pa je zadeva rešena
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
evo še mene, gremo verjetno s kolegi (3 pari) avgusta dol, in ker sem bil lani v bolj "študentski" varjanti, in sem v bistvu samo nakazal denar, prišel in so ostalo vse drugi zrihtali, me zanima če kdo ve kolk so hoteli dol? recimo 1 teden pol penzion (torej samo zajtrk bi meli, ostalo ne), oz. po čem so kaj apartmaji (recimo za 2 osebi ali velik za 6 oseb)
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
za hotele ne vem...
apartma nov,bili smo drugi gostje v njem je bil 35€ po nočitvi polno opremljen z teraso in tvjem.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.717
2.011
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Axi pravi:
Kaj ste si pogledali od Albanije in Grčije lani - katera mesta??

albanija-podgradec-mesto ob jezeru,elbasan-zgodovinsko mesto meni je bil zelo všeč tam smo tudi naredili večji postanek se usedli pojedli in rekli kako z domačini.cesta do elbasana je zelo slikovita
grčija-solun ali thessaloniki ter kastorio-v solunu je kaj za videti in se na plaži vržeš v morje.kastoria mesto ob zelo svinjskem jezeru zaspano,dolgočasno skratka izguba časa