MacBook VS "Prenosnik"

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Kaj pa tipkovnica? Sem kontaktiral slovenski Apple Store, pa so mi odgovorili, da ce nakazem z transakcijo dobim 5% popusta, ter da drugje nimajo slovenske tipkovnice... Kako je res s to tipkovnico? LP
 

andrej

Pripravnik
20. maj 2007
50
0
6
V m-store dvomim, da imajo lokalizirano tipkovnico, ker robo dobijo direktno iz uradne Apple trgovine. V Sloveniji sicer lahko kupiš tipke, a kolikor sem obveščen ne moreš kupiti le posameznih, pač pa celoten nabor znakov (celotno tipkovnico torej).
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Ja... apple je med drugim znan tud po tem, da nadgraditve operacijskega sistema za sabo ne potegnejo tudi obvezne nadgraditve strojne opreme, za normalno uporabo Osx-a.... recimo z Visto nimaš kaj počet na 4 leta starem računalniku...

No ja, to ni povsem res. Z vsako novejšo edicijo OS X, Apple dvigne minimalne zahteve po hardveraju. Je pa res, da ne pretiravajo tako močno, kot to počne Bill Gates.
smile-1.gif


Ogo
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.761
2.639
113
Kaj hočes s tem rečt da se bo iz Tigra sam updejtal na Leoparda (brezplačno)
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
hm.... Jah ne vem no, bomo videli...

Apple nikoli ni imel zastojn nadgradenj na nove verzije operacijskih sistemov. Zastojn so le nadgradnje in popravki znotraj verzije. Torej nadgradnja iz OS X 10.4 Tiger na OS X 10.5 Leopard ne bo zastojn. Zato jaz čakam na konec leta, preden zamenjam svojo trenutno Japko z novejšo. Da fašem mašino, ki bo že imela Leopada gor.
smile-1.gif


Ogo
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ksz...

No jst mam zdej ene 1500 evrov na voljo za nov prenosnik. Rabil bi ga za okoli prenašat, kej napisat, kak film pogledat, mal muzike poslušat pa seveda po netu brskat.

Zdej je dilema al MacBook al kaki drugi prenosnik. Kaj bi stručkoti k so probali oba svetovali.

In aja pomenbno je da ma dobro tipkovnico, k do zdej sm mel enega tronote-ja in je bila tipkovnica obup.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ti priporočam, da si prebereš celo temo. Vsak bo po svoje predlagal, resnica je pa nekje na sredini. Vsak prenosnik ima svoje prednosti. Je pa dejstvo, da ima macbook izredno dobro tipkovnico (če mene vprašaš, brez primerjave).