MacBook VS "Prenosnik"

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Tisti prvi z 17' zaslonom na ebayu je bil zgleda res nateg. Link do Maca ne obstaja vec, dobil pa sem tale mail:

First I am going to tell you some things I think you should know before ending this deal.I travel a lot and now I am in Eastern Europe. The item is going to be shipped from Europe also.My item is brand new, unopened box all accessories included and also an international warranty.Now, I can ship through UPS air next day delivery. I will pay for all taxes. If you wish you can also send me your full shipping info so I can make a reservation on your name .The price of the item is $1000 (as I said earlier with shipping and insurance taxes included). .Here I am stuck to western union wire transfer.I can't use paypal because it's not available yet. Just because of this I set up an insurance with ebay which guaranties 100 % of this deal. If you wish I can contact eBay right away and have them send you an invoice with my insurance.If you agree on my terms I am sure we can close the deal right now.Please reply after you think it over.Best regards
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
To vse mi malce sumljivo deluje, še posebej, ker je western union pa eastern europe omenjena
smile-1.gif
Če je američan, lahko kjerkoli uporablja paypal. Jaz bi bil na tvojem mestu zelo pazljiv, kar se tega tiče. Western Uniona bi se pa izogibal...
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Ja to so tudi mene svarili, naj ce kupujem, kupim samo preko Paypala. Zdaj gledam na m-storu malo. Sem se registreral in obkljukal Croatio za drzavo=). Ali so cene v njihovi trgovini v Grazu enake tem? Hvala!



zakaj se mi to sploh ne zdi poceni:



MacBook 2.16GHz - 1GB/120GB/SD/13" white



Configuration overview:

Memory MacBook: 1 GB 667 DDR2 - 2x512 MB SO-DIMMs

Harddisk MacBook: 120GB Serial ATA @ 5400 rpm

Apple Displays: None

Adapters: Apple Mini-DVI to VGA Adapter

Keyboard and Mac OS Language: Keyboard (Englisch, international) & Mac OS (Englisch, internati

Airline Power Adapter: MagSafe Airline Adapter

Apple Software: iWork ’08

Modem: Apple USB Modem

Apple Mouse: Apple Wireless Mighty Mouse

AppleCare: None

URA: URA for PC & Notebook



1.292,99 EUR



Na zacetku ti ga seveda ponujajo brez iWorka- karkoli je to. To sem videl da drugod povsod dobis zraven ter se kopico drugih programov? Ali bi se dalo te zadeve dobiti tudi na drug, cenejsi nacin=)? Drugace pa je zacetna cena tudi brez vseh adapterjev itd.

 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Mislim, da so cene direktno v trgovini male ceneje (nisem pa prepričan). Kolega jih je pred enim tednom spraševal za cenik pro-jev, in je bil najcenejši od 1820€ naprej... na internetu je pa od 1899€ naprej. Se jih splača preko mejla kontaktirati.
 

andrej

Pripravnik
20. maj 2007
50
0
6
Cene v Gradzu so enake, kot v avstrijski Apple Store ..
Je pa res, da vse artikle dobijo hitreje - npr. 2 dni po predstavitvi novega iMaca sem ga že lahko testiral in kupil v m-store, pri nas ga še vedno ni mogoče dobiti.

Iz spletne trgovine m-store lahko naročiš tudi v Sloveniji ..
 

andrej

Pripravnik
20. maj 2007
50
0
6
MacBook je običajnega uporabnika zelo dobra izbira. Konfiguracija je precej močna, vse ima že vgrajeno (wifi, bluetooth, webcam, mikrofon, ..), velika prednost pa je vsekakor tudi operacijski sistem.

Osebno sem se za nakup Mac-a odločil prav zaradi malenkosti, ki na koncu naredijo sistem še bolj popoln - baterija zdrži ob normalnem delu več kot 4 ure, iSight (kamerca na vrhu ekrana) nam s priloženim programom iChat omogoča super komunikacijo s skupino prijateljev, mikrofon (glej prejšnjo točko), bluetooth nam omogoča povezavo GSMja/miške/tipkovnice/.. s prenosnikom, brez kablov in dodatnih npr. USB priključkov, pasivno hlajenje sicer greje spodnji del prenosnika, a prenosnik ne ropota več in na koncu - operacijski sistem. Mac OsX je zgrajen na podoben način kot Linux, a ima boljši in lepši user interface od slednjega. Zanj ponujajo raznorazne programe (brezplačne, plačljive), lahko uporabljamo tudi Microsoft izdelke (Office, Messenger, ..), Adobe (Photoshop, ..) in ostale. Če imamo domotožje po polknih, jih lahko na več načinov (npr. Parallels) uporabljamo kar znotraj OSX operacijskega sistema.

Pred Appli sem uporabljal vse vrste namiznih in prenosnih računalnikov, vedno sem imel težave s servisom (nekateri sploh nimajo zastopnika v Sloveniji, drugi nimajo delov ali znanja), rezervne dele sem moral uvažati iz tujine, ker jih pri nas pač ni bilo možno dobiti, operacijski sistem Windows se je sesul vsaj enkrat na leto, stalni problemi z virusi in posodabljanjem antivirusnih programov. K sreči, pri Applu z vsem tem ni skrbi
grin1.gif
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hvala se za tvoje mnenje! Tudi avstrijski Apple Store je cenejsi kot slovenski.. Ali sploh kaj pogresas Windowse ko se navadis na OSX? Kamero ima drugace tudi veliko drugih prenosnikov. Kako pa je z Slo tipkovnico ce kupim v Avstriji? Dobim zraven Ang OSX? V M-Store( naj povem da ze 2 dni cakam na povratni mail ) trgovini imajo tudi "normalne" macbooke, ne tistih, za katere moras rece tocno kaj hoces? Kako je pri Macih s piratskimi zadevami(lahko tudi na PM)? iWork = podobno wordu? Ce bi lahko vzel brez tega, nekje pa iWork dobil popolno delujoc ceneje.. Hvala
 
Nazadnje urejeno:

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
jaz sploh ne pogrešam windowsov/office-a

iWork '06 = Keynote (kao PowerPoint) + Pages (kao Word)
iWork '08 = Keynote (kao PowerPoint) + Pages (kao Word) + Numbers (kao Excel). Vsi te applovi programi so zmožni importat svoje office podobnice in izvažat v njih, sami po sebi pa so mnogo bolj grafični (v pages mnogo bolj zlahka lepiš slike, jih oblikuješ, režeš, maskiraš + datoteko enostavno exportaš v PDF), enostavni, user friendly.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
@cbb, potem ni problemov z kaksnimi posodobitvami? Ker tole bi bilo kar dobro oz ceneje vzeti brez iWorka... Kaj pa je zdaj z tem OSX Tigrom in Leopardom? Se splaca pocakati na slednjega? Kaj je razlike? Hvala
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Sprachversion der Tastatur & Mac OS
Wählen Sie optionale Tastatur- und Mac OS X Sprachen, die von der mit Ihrem MacBook bereitgestellten Standardsprache Ihres Landes abweichen.
arrow_open.gif arrow_closed.gif Weitere Infos Wird geladen…

-Tastatur (Englisch, international) & Mac OS (Englisch, international)
-Tastatur (Österreich) & Mac OS (Englisch, international)
-Tastatur (Österreich) & Mac OS (Deutsch)
 

andrej

Pripravnik
20. maj 2007
50
0
6
V Sloveniji lahko kupiš slovenske znake (čšžđæ) .. MacOsX je v angleščini, v slovenščino itak ni preveden (operacijski sistem MacOSX ne deluje na principu Windowsov, kjer moraš jezikovne pakete dodatno inštalirati - v namestitvenem postopku enostavno izbereš željeni jezik, ..). In ja, zraven vsakega Apple računalnika dobiš operacijski sistem Mac OsX in paket iLife.
V trgovini (v West shoping centru) lahko vse modele sprobaš (MacBook, MacBook Pro, iMac, ..), prodajalci pa znajo povečini samo nemško.

Študentsko različico Office paketa (Word, ..) lahko kupiš za 139EUR (tudi v m-store), iWork je malenkost cenejši (79EUR) .. lahko pa namestiš tudi OpenOffice, ki pa je brezplačen.

Piratskih strani za Apple software je dovolj, kaj dobiš tudi preko emule, določene reči moraš pa kupit (npr. dotmac račun, ..).
 

andrej

Pripravnik
20. maj 2007
50
0
6
Glede Tigra & Leoparda .. Oktobra pride v trgovino, v novembru bodo vrjetno šele začeli prodajati računalnike s priloženim Leopardom .. Če res potrebuješ prenosnika, se vrjetno ne splača čakati .. Cena Leoparda naj bi bila cca. 100EUR, ponuja pa precej zanimivih novosti.
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Hm.. a leopard bo izboljšana verzija OS X tiger-a?
Pa če te prav razumem za maca obstaja prav MS office paket? Open office namreč ni ravno vredu če veliko izmenjuješ datoteke jih urejaš ipd. ki so nastale v officu.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Ja.. Leopard bo nova verzija, ki prinaša par novih funkcij. Verzija 10.5, sedaj je pa 10.4.10. Ja obstaja prav MS Office paket, ki pa je na žalost PPC verzija in dela obupno počasi. Je pa za letošnjo jesen napovedan nov office 2008, ki ga že nestrpno čakam.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hvala vsem za pojasnila! Zdaj ga ne rabim.. Tako ali tako bi ga kupil cez priblizno mesec dni. Ali se bo Leoparda dalo dobiti tudi na drug nacin in bo vse delalo normalno? Da ne bi ravno zdaj samo na to cakal.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ja... apple je med drugim znan tud po tem, da nadgraditve operacijskega sistema za sabo ne potegnejo tudi obvezne nadgraditve strojne opreme, za normalno uporabo Osx-a.... recimo z Visto nimaš kaj počet na 4 leta starem računalniku...