MacBook VS "Prenosnik"

hovi

Pripravnik
25. jul 2007
565
0
16
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
http://www.istyle.si/mbp_2215.html
ANNIjev barebone prenosnik je boljši od Macbook PRO-ja, ker ...?!?

Pa lepo te prosim ne moreš primerjati Apple prenosnikov z Barebone sistemi no...
To je podobno, kot če bi rekel, da je od soseda sfriziran FIAT Uno Turbo boljši kot očetov Mercedes S klasa, ker ga na avtocesti prehiti
grin1.gif


Saj priznam, da imajo tudi apple prenosniki svoje slabosti, a bodimo objektivni no. Konkurenca je kvečjem kakšen Sony, IBM, Dell, mogoče Toshiba, HP že bolj težko. Bareboni sistemi so pa low-end prenosniki, kjer je super hardware zbasan v eno podpovprečno ohišje. Če boš imel računalnik večino časa doma na mizi, je tudi to dobro. Če pa ga imaš namen resno uporabljati in prenašati, si boš pa kupil nekaj kvalitetnega. Osebno dam raje 1800€ za macbook proja (toliko stane pri severnih sosedih) kot pa 1000€ za "konkurenčnega" annija.
če bi se mal pozanimal o firmi compal, bi videl, da delajo prenosnike tudi za dell in druge priznane firme, ki potem nalepijo gor svojo nalepko in prodajajo te računalnike za 50% dražje. je pač od vsakega posameznika odvisno,kaj mu je bolj pomembno, uporabnost ali znamka.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
V Sloveniji ne vem koliko pride dogradnja RAM-a. V ZDA pride doplačilo za dodatni giga rama (ko ga naročiš ob nakupu) 150$, večji disk (120G) pa 75$. Zdaj v Sloveniji je verjetno kakšnih 20% dražje. Najbolje da pokličeš na epl ali iStyle, pa ti bodo povedali kako je s tem. Sam pa kar pozabi, da bi razdiral prenosnik... moraš bit kar precej vajen, da se kaj takega lahko lotiš.

Kolk časa rabiš, da se navadiš na OSX? Verjetno odvisno od osebe do osebe. Jst sm ga sprobal na svojem PC-ju, pa je vse smiselno razporejeno. Gor imaš vse kar rabiš za vsakdanjo uporabo... mogoče si samo še kakšen Office za Mac-e "ubodeš" (na podoben način, kot si si ga verjetno na PC-ju) in si polno funkcionalen. V enem tednu bi pomoje že vse avtomatsko delal...

Wi-fi je že vgrajen, prav tako bluetooth...

V osnovi lahko naložiš OSX tudi na PC, samo nevem kako je s kompatibilnostjo. Z novejšimi računalniki, naj ne bi bilo problemov... za starejše je bil malo problem, ker ni bilo vseh driverjev poštimanih. Jst bi se na tvojem mestu raje odločil za maca in potem lahko še vedno Visto gor posnameš, samo dvomim, da jo boš sploh rabil.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Če bi se pa ti mal pozanimal o Apple-u pa ne bi primerjal tistega compala z več kot eno leto starim macbookom
wink-1.gif


@mare92
Ne samo, da ima Macbook vgrajen wifi, ima podprt standard 802.11n (do 5x hitrejši prenos podatkov kot pri 802.11g).
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik futuristic pravi:
Fake Steve Jobs je lepo napisal zakaj so Applovi produkti dražji:
Citat:
But the whole point of iPhone -- of all our products, really -- is to offer a product that not everyone can have. A product that makes you different, and unique, and special. A product that makes you smarter and, well, better than other people. We figured we could keep things under control using our usual overpricing strategy...
http://fakesteve.blogspot.com/2007/07/iphone-is-getting-too-popular.html

Žebljico na glavico.
aplauz.gif


Tale je pa še bolje napisal: http://www.thebestpageintheuniverse.net/c.cgi?u=macs_cant
smile-1.gif
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ravno pred kratkim je prišla ven ta nova serija (že tretja serija macbookov). Pred novim letom jaz ne pričakujem prenove.
Se pravi je ta, ki sem ga gledal ze nova serija? Ker ne bi kupi lravno 1 let star model, nato pa cez 1 mesec videl da je za isto denar nov Mac z boljsim hardwarom.. Oprostite ker tezim, vendar mi tudi 1000€ ni kar tako za dati za nekaj, kar bom na koncu obzaloval. Hvala
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Iz podatkov na tuševi strani ni razvidno, katera serija je. Lahko je spodnji model zadnje serije, ali pa srednji model prejšnje serije. Razlika med njima je ta, da ima srednji model prejšnje serije dvd pekača, spodnji model nove serije pa dvd/cdrw combo enoto. Če ti je dvd pekač pomemben, se najprej pozanimaj za to, ker sumim, da je to najšibkejši macbook nove serije, ki nima dvd pekača.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Verjetno ni nateg (čeprav je preko ebaya bolj varno kupovati od večjih prodajalcev) ampak nevem zakaj bi rabil 17" prenosnika. Boš tisto velko garo okol prenašal?
 

suicidal

Pripravnik
22. jul 2007
600
1
16
Center
meni je bil v začetku ta črn MacBookprejšnje verzije mišljen kot ena taka "kao draga" igračka, za wireless internet, kako muziko in film. postal mi je tako fajn in uporaben, da sem na njem napisal diplomo (Pages) in še predstavitev bom imel na njem (Keynote). za office sem si vzel NeoOffice, zadostuje. počasi bom prešltal na Appla (iMac ali Mac Mini, še ne vem), edino za snemanje muzike še ostajam na PC-ju, ker imam Cubase in vse pripadajoče datoteke na PC-ju.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Če že gledaš na ebayu, ti predlagam, da gledaš na nemškem, italjanskem ali britanskem, ker pri pošiljanju iz ZDA je že sama poštnina draga. Pa še nevem kako je z davkom. Pri novih zadevah (sem gledal za avtoradio) vem da bi me pršel sam davek še dodatnih 40%.

Drugače pa ima macbook pro malce boljše in tanjše ohišje, osvetljeno tipkovnico in še nekaj bombončkov... Specifikacije imaš pa na uradni strani. Če bi jst kupoval prenosnik za tvojo uporabo, bi raje kupil novega macbooka (mogoče dogradil disk) kot rabljenega macbooka pro. 13" je bolj priročen...
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Če boš kupoval v ZDA, moraš takoj prišteti še 20% na ceno s poštnino. Pa še garancija bo bolj težko vnovčjiva. Če te zanima apple roba, je verjetno najcenejši v naši bližnji okolici M-store v Grazu.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Problem je, ker nisem se nikoli kupil preko ebaya. Pac imam pomisleke da me lahko nate**ejo, in pa zaenkrat nimam nobene od treh zlatih kartic-ne mastercarda,ne eurocarda, ne vise. Tako da to verjetno tako ali tako ne pride v postev.
Koliko pa je cenejsi M-store v Grazu, ker tako ali tako v roku meseca nameravam tja? Kaksne konkretne cene? Kaj pa tole na bolhi : http://www.bolha.com/oglas2363111
Drugace pa res hvala obema, ker me prenasata in dobro svetujeta!
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Hocem se registrerati da bi videl cene pa se lahko registreram le kot customer z davcno stevilko=S. Ali so te nizje cene za firme ali je to tudi za zasebne uporabnike? Hvala ze miljonic=)



Aja.. S katero graficno v drugim prenosnikih se lahko ta v navadnem MacBooku primerja? Kaj bi sploh lahko poganjal/igral?
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Jaz sem se brez problema registriral brez davčne številke. Cene so od 1050€ naprej za spodnji model macbooka, od 1250€ naprej za srednjega in od 1450€ naprej za zgornji model. Omogočajo ti pa tudi konfiguracijo po želji (ram, disk, ..) in možnost dokupa apple care protection plana (ki pa ni poceni).



Grafična v macbooku je intel GMA950 grafična. Sem mnenja, da se lahko primerja z vsemi integriranimi grafičnimi karticami, ki nimajo lastnega spomina. Poganja lahko vse starejše igre, zažene lahko tudi kaj novejšega, a bo po vsej verjetnosti neigrabilno.



Edit... če ga kupiš na firmo, se ti odšteje DDV, oz. po njihovo MWST.
 
Nazadnje urejeno: