Ločitev in delitev premoženja

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
kalbo mislim da sem ga jaz prvi oklical za starega prdca....kar veliko časa nazaj ko smo se še bockali v politiki :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
No pol pa ni čuda da ko pride do razhoda (kar je skorajda danes neizbežno) da vas babe zvijajo ker vedo za vsako piko kje imate kaj (skrito za hude čase) :evil: Dejstvo je pač takšno in lahko si lažemo kolikor si hočemo da nam v zvezi že vnaprej zelo slabo kaže še preden štartamo z njo. Statistika ima prav. Pa ne zdaj prosim pametovat tisti ki ste že 20 let poročeni ker so popolnoma drugi časi in tudi generacije, vrednote in potrebe si popolnoma drugačne kot so bile nekdaj.
Čist preveč si predstavljte te zadeve skozi denar, premoženje in podoben šit. Stvari ratajo pristne ko res pride slabo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
Pa ja, je dost resnice v tem kar si napisal, noben sistem ni nikoli idealen in tudi jaz ne trdim da imam absolutno prav. Se pa ne bi strinjal s teboj da grem vedno že v štartu s figo v žepu. Nasprotno, v vsako zgodbo grem pozitivno in tako v poslu kot v partnerski zvezi oz. nasplošno sem trajnostno naravnan človek, je pa res da sem rad realen. Kljub temu da se v tej debati delijo modri nasveti in se določene ljudi označuje za "nezrele" sem vseeno dovolj star da sem marsikaj videl na tem svetu, bil priča nešteto zgodbam in situacijam. Jaz sem vesel za vse ki se jim/vam je izšlo, si zaupajo/zaupate. Realnost je pač drugačna in v življenju je treba biti v veliki meri realen.
Veš, zveza ni hepilieverafter. Zveza je živa in se vsak božji dan spreminja, na tem je treba delat, če češ, da se izide. Aveš, ker konckoncev rabiš nekoga, ki ti da ramo ko je jebeno in na konc rabiš nekoga ki te drži za roko, ko zapuščaš ta svet. To je edina realnost že veke. Upam sam, da tega nekje ostarel in osamljen ne dojameš, da te razsvetli že prej.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Veš, zveza ni hepilieverafter. Zveza je živa in se vsak božji dan spreminja, na tem je treba delat, če češ, da se izide. Aveš, ker konckoncev rabiš nekoga, ki ti da ramo ko je jebeno in na konc rabiš nekoga ki te drži za roko, ko zapuščaš ta svet. To je edina realnost že veke. Upam sam, da tega nekje ostarel in osamljen ne dojameš, da te razsvetli že prej.

vse se strinjam, sam zadnja leta se umira hitro in iz jasnega neba..po 50 do 70 leta. na vezi je treba delat, ampak včasih pa tudi delanje ne pomaga in ne gre. kako hudo je ko poči se noben ne zaveda, ko se dojame je pa prepozno. predvsem, ker čustev v vezi ni bilo, po pokanju in mukah pa pridejo ven in sicer kot negativna. če bi ta negativna bila v vezi pozitivna, energija nagajanja energija krpanja veze, bi se izšlo še v kakem odstotku več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: veselilisjak

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Veš, zveza ni hepilieverafter. Zveza je živa in se vsak božji dan spreminja, na tem je treba delat, če češ, da se izide. Aveš, ker konckoncev rabiš nekoga, ki ti da ramo ko je jebeno in na konc rabiš nekoga ki te drži za roko, ko zapuščaš ta svet. To je edina realnost že veke. Upam sam, da tega nekje ostarel in osamljen ne dojameš, da te razsvetli že prej.
Lepo si napisal, samo žal na koncu skoraj vedno eden od para konča ostarel in osamljen. :(
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
Fizično že res. Nekdo te lahko drži za roko tudi če živi samo v tvojih spominih. Prava osamljenost je nekaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
Veš, zveza ni hepilieverafter. Zveza je živa in se vsak božji dan spreminja, na tem je treba delat, če češ, da se izide. Aveš, ker konckoncev rabiš nekoga, ki ti da ramo ko je jebeno in na konc rabiš nekoga ki te drži za roko, ko zapuščaš ta svet. To je edina realnost že veke. Upam sam, da tega nekje ostarel in osamljen ne dojameš, da te razsvetli že prej.

Ti dam prav, ne oporekam, si lepo to napisal. Edino kar je, nismo vsi enaki. Menim da je vsak človek zamenljiv. Kot sem že rekel, sem trajnostno naravnan človek, zvest poslovni partner in prijatelj, ko pa me začnejo pri zvezi motiti določene stvari pa popizdim. Drugače pa ja, imaš v osnovi popolnoma prav...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.054
1.269
113
Jaz v svoji okolici opazam eno.. par se spozna, je par mesecev skupaj. Pride otrok in po moznosti se na silo poroka. Povejte mi.. koliko % ima taka zveza na dolgi rol? Ker v par mesecih ti osebe NE spoznas v dno duse. Nimas pojma, kaka je v resnici. Ljudje se lahko pretvarjajo leta.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.492
8.858
113
Ti dam prav, ne oporekam, si lepo to napisal. Edino kar je, nismo vsi enaki. Menim da je vsak človek zamenljiv. Kot sem že rekel, sem trajnostno naravnan človek, zvest poslovni partner in prijatelj, ko pa me začnejo pri zvezi motiti določene stvari pa popizdim. Drugače pa ja, imaš v osnovi popolnoma prav...
A misliš, da pa jest ne popizdim . Jao, včasih bi jo.... Jao. Ona pa mene....
Drugač pa ja, ljudje smo si različni.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Jaz v svoji okolici opazam eno.. par se spozna, je par mesecev skupaj. Pride otrok in po moznosti se na silo poroka. Povejte mi.. koliko % ima taka zveza na dolgi rol? Ker v par mesecih ti osebe NE spoznas v dno duse. Nimas pojma, kaka je v resnici. Ljudje se lahko pretvarjajo leta.
Ogromno dogovorjenih porok je bilo in je presenetljivo uspešnih.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Ogromno dogovorjenih porok je bilo in je presenetljivo uspešnih.

Seveda, če ni čustev v igri in se držiš dogovorjenega, je stvar verjetno precej enostavna.
Na splošno gledano je življenje lažje, če se čustva izklopijo. Na vseh področjih. Zgolj hladna glava :cool:

Aja pa še to.....če premoženje skrivate samo pred davčno, je to še nekak logično :p, če ga pa pred lastno žensko.......:aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in Kamele0N