Letni dopust 2020 v SLO

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
V medijih jokanje kako ne bo sezone, cene pa kot v Monacu. Če del plačaš z bonom pa sploh.
Naj to lepo pocrka, pa bodo na trgu ostali takšni, ki vedo kako delati s strankami. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in Cash

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kolega bil dva tedna nazaj. Obupen dovoz v smislu ozke ceste in strmine, gori pa izredno pohvalil plac in predvsem ustrežljivega lastnika, ki se je res potrudil. Pa še po sistemu daš kolikor hočeš deluje vse skupaj. Mu je dal 20€, pa mu je 10 vrnil. :aplauz: :aplauz: :aplauz:
A je šel iz idrije al dolenje Trebuše?
Je zanimivo ko srečaš kamion in se moraš srečati po angleško.
Se pravi on ob steni, ti ob robu prepada.....
Za eno popoldne tja gor riniti res nima smisla....
Sem jo potem enkrat vžgal čez Čepovan Lokve, Predmejo, Ajdovščino....da vidiš tisti makadam
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Eni NE bomo pozabili. Hvala bogu, da je internet, pa da lahko dokažemo in damo 'Vir?


Brečon, Bled


Mislim, da ta River Camping Bled nima kaj dosti z Bledom kot takim. Gre za 2 investitorja, ki sta pač vložila v tole zadevo.
Se pa močno strinjam, da so cene "močne". Tudi zame tole ni, sploh pa ne bi šel "kampirat" v 25 km oddaljen kraj ;)
Ne dvomim pa, da je/bo tole top za Nizozemce ter Skandinavce. Šobec "upgrade" pač.

Sicer sem pa link nalepil samo kot eno izmed možnosti koriščenja "super" bonov. Ampak, kot kaže trenutno, bo moj bon ostal neizkoriščen.
Če me že kdo "nateguje" je fino, da me "nategne" do mere, ki se mi zdi še sprejemljiva. Da je cena neke počitniške lokacije npr. 200€ brez bona in 400€ z bonom je preveč....

Naj preživijo le tisti, ki se bodo znašli in za "preživetje" vklopili tudi svoje možgane. Ne pa samo čakali, da jih reši država (beri: državljani).
Mene osebno so s temi boni "zjebali" že s tem, da bom(o) dobil(i) 150-200€ manj regresa, kot lani (ker bodo upoštevali te bone).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Gre za to, da so nam Slovencem, prepovedali hodit v NAŠ biser Bled. Pač eni ne pozabimo.
Un camping, ne takrat ne sedaj, ne bo imel od nas kaj več. Naj počaka tujce, ki pridejo 1000km daleč in imajo denar.
Ja, da pa cene rastejo samo zato, ker bo nekdo moral nekaj porabit! Eni bodo, drugi se bomo spomnili, kako so jih podil. Sem iskal Prekmurje. Za cel teden:)

Zanimivo. Pri regresu upoštevajo bone! Bila debata, vendar na veliko zatrjevali, da tega ne bo. Kako je to danes?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Mislim, da ta River Camping Bled nima kaj dosti z Bledom kot takim. Gre za 2 investitorja, ki sta pač vložila v tole zadevo.
Se pa močno strinjam, da so cene "močne". Tudi zame tole ni, sploh pa ne bi šel "kampirat" v 25 km oddaljen kraj ;)
Ne dvomim pa, da je/bo tole top za Nizozemce ter Skandinavce. Šobec "upgrade" pač.

Sicer sem pa link nalepil samo kot eno izmed možnosti koriščenja "super" bonov. Ampak, kot kaže trenutno, bo moj bon ostal neizkoriščen.
Če me že kdo "nateguje" je fino, da me "nategne" do mere, ki se mi zdi še sprejemljiva. Da je cena neke počitniške lokacije npr. 200€ brez bona in 400€ z bonom je preveč....

Naj preživijo le tisti, ki se bodo znašli in za "preživetje" vklopili tudi svoje možgane. Ne pa samo čakali, da jih reši država (beri: državljani).
Mene osebno so s temi boni "zjebali" že s tem, da bom(o) dobil(i) 150-200€ manj regresa, kot lani (ker bodo upoštevali te bone).
mislim da je šobec še vedno stopnja nad tem. je pa res da je ta nov.
lokacijo ter atmosfero ima šobec veliko veliko boljšo. kljub temu da sta 1km zračne narazen ko se pelješ tam boš vedel kaj govorim.
bo pa za tujce super, nizozemci so kar nori na naše kraje...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Zanimivo. Pri regresu upoštevajo bone! Bila debata, vendar na veliko zatrjevali, da tega ne bo. Kako je to danes?

Mogoče sem napisal preveč ohlapno: naše podjetje je dalo razlago, da bo zato manj regresa kot lani, ker so v letošnji regres všteti ti boni.
Je pa tudi seveda res, da naš regres lansko leto ni bil zajamčen, ampak precej višji. In tudi letos bo precej več, kot minimalen, ampak zmanjšan za teh "200 €"

Če imaš pa najnižji zajamčeni regres pa mislim, da teh bonov ne bi smeli vštet zraven ... po mojem mnenju, to ni fakt.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Avtokamp Šobec
Popust za 30+ ljudi (še srednješolski razred je za maturanca premalo!)
Do 15.6. (boni še ne veljajo) 2 os, 3 dni 105€ 1x z večerjo, da pade pod bone. Lasten šotor!
kaj pa tiste hiške, ki jih postavljajo? Je znano kakšno stanje - kdaj, cena?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
mislim da je šobec še vedno stopnja nad tem. je pa res da je ta nov.
lokacijo ter atmosfero ima šobec veliko veliko boljšo. kljub temu da sta 1km zračne narazen ko se pelješ tam boš vedel kaj govorim.

Ja, vem, se peljem mimo večkrat, res pa da še nisem bil na lokaciji, ga samo "gledam dol". Kar pa se ponudbe tiče, je pa tole malce drugače, kot Šobec. Slednji je namenjen zgolj kampiranju (ne bi vedel, da so notri kaki objekti, razen tistega gostinskega z ekskluzivnimi cenami :rolleyes: ), aja pa tistih par lesenih hišk.
Ta destinacija pa vse postavlja na drugačen nivo: "grajeni" objekti + lux šotor + kamping prostor. Zato sem napisal "upgrade", kar nujno ne pomeni boljše, samo drugačno, izboljšano ponudbo (več možnosti).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
...Je pa tudi seveda res, da naš regres lansko leto ni bil zajamčen, ampak precej višji. In tudi letos bo precej več, kot minimalen, ampak zmanjšan za teh "200 €"
Mislim, da je regres omejen navzdol, navzgor pa po eni vrednosti ima dajatve. Lahko firma da najmanjšega in reče, da je letos je pač tak!
je pa tko, da se stveri sploh spreminjajo in ni nič nedvoumno rečenega, tako da hitro pride do nerazumevanja pravega stanja.

Zgleda, da je tale River camping te hišice! Pri krožnem, v delu, nasproti Dino park-U. 200€ na noč!
 
Nazadnje urejeno:

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Komentarje gorenjcev na temo Bleda ne smete preveč resno jemat.
Mi tja ne gremo na izlet ampak po pokoro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Res je.
Sicer pa, vsaj če se razume pravilno, turistov verjetno ne "odganjajo" tisti, ki oddajajo nastanitve, še manj tisti, ki se ukvarjajo z gostinstvom, izposojo opreme itd. "Odganjalci" so "navadni" občani, ki zaradi nenormalne gužve ne morejo priti domov iz Kranja na Bled prej kot v 2 urah (dejansko res ne vem, koliko časa traja v gužvi, zgolj ocena) in tisti, ki jim zaradi turizma nabijejo cene običajne ponudbe v višave (npr. kapučino na Bledu je 2,5€, medtem, ko je v bližnji Radovljici bistveno manj).
Pred leti je bila enaka debata v Dubrovniku, kjer so celo prepovedali več kot 3 ladje (tipa Queen ... pa nekaj) v pristanišču naenkrat. Ker so turisti napravili nenormalne gužve, domačini pa so prodali pod pričakovanji.
Res pa je, da po eni strani bi bili radi brez turistov, hkrati je pa fino, da bi bile blagajne polne ... no, to pa ne gre.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Lani sem ob Traunseeju najel neko hišico z lastno plažo (za 100€ na dan, mimgrede). Ko sem v debati omenil, da bom šel pogledat Hallstatt, so se začel avstrijci samo križat. Na konc so se sicer sprijaznil s tem, da če sem že tu, da pač skor moram it pogledat, ampak oni pa tja ne grejo za noben dnar. Ker tm so samo kitajci.
No ja res so bli. Samo kitajci in to zelo velik kitajcev. :cool:

Pač znano, kot naš Bled. Al pa še bolj. Posledično domačini tja pač ne hodijo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz nekako načrtujem, da bi bon porabil v toplicah. Npr., Terme Olimia bi me prišle cca. 250€/7 dni(kampiranje z avtodomom, elektrika, 2x dnevno vstop v bazen, 2 odrasla+otrok). Torej zapravim za cel dopust 50€, seveda plus kakšna večerjica zunaj. :cool:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Evo ga ... si v kaki gorenjski ali škotski stranki? :evil:


ON: ja, to je dobra opcija. Ampak se bojim, da jih bo veliko razmišljalo tako in da bo kar gužva po kampih (sploh, če so to lokacije z bazeni).
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Jaz nekako načrtujem, da bi bon porabil v toplicah. Npr., Terme Olimia bi me prišle cca. 250€/7 dni(kampiranje z avtodomom, elektrika, 2x dnevno vstop v bazen, 2 odrasla+otrok). Torej zapravim za cel dopust 50€, seveda plus kakšna večerjica zunaj. :cool:
Razmišljaj v smeri "nočitev", da ne boš presenečen, ko ti razni dodatki v stilu elektrike, vstopnine v bazen... ne bodo kriti iz naslova bona.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Razmišljaj v smeri "nočitev", da ne boš presenečen, ko ti razni dodatki v stilu elektrike, vstopnine v bazen... ne bodo kriti iz naslova bona.
Glede na to, da je v ponekod v kampiranje že vključena elektrika in vstop v bazen, ne pričakujem nobenih težav. Če pa se bo to slučajno zgodilo, pa tudi ni problem, ne bom ravno stiskal pri tem. Nevedel sem samo primer, kako bi porabil bon. Bom pa v kratkem poslal povpraševanje in mi bodo odgovorili kaj in kako bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nemenabijat

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Jaz nekako načrtujem, da bi bon porabil v toplicah. Npr., Terme Olimia bi me prišle cca. 250€/7 dni(kampiranje z avtodomom, elektrika, 2x dnevno vstop v bazen, 2 odrasla+otrok). Torej zapravim za cel dopust 50€, seveda plus kakšna večerjica zunaj. :cool:
Tole ne bo šlo! Ni hrane v ponudbi nočitve!
Res je.
Sicer pa, vsaj če se razume pravilno, turistov verjetno ne "odganjajo" tisti, ki oddajajo nastanitve, še manj tisti, ki se ukvarjajo z gostinstvom, izposojo opreme itd. "Odganjalci" so "navadni" občani, ki zaradi nenormalne gužve ne morejo priti domov iz Kranja na Bled prej kot v 2 urah (dejansko res ne vem, koliko časa traja v gužvi, zgolj ocena) in tisti, ki jim zaradi turizma nabijejo cene običajne ponudbe v višave (npr. kapučino na Bledu je 2,5€, medtem, ko je v bližnji Radovljici bistveno manj).
Pred leti je bila enaka debata v Dubrovniku, kjer so celo prepovedali več kot 3 ladje (tipa Queen ... pa nekaj) v pristanišču naenkrat. Ker so turisti napravili nenormalne gužve, domačini pa so prodali pod pričakovanji.
Res pa je, da po eni strani bi bili radi brez turistov, hkrati je pa fino, da bi bile blagajne polne ... no, to pa ne gre.
Domačini grejo v službo takrat, ko domači gost k njimi?
Cene nabijejo lastniki lokalov - domačini - ki jim občina nabije plačevanje?
....Mi tja ne gremo na izlet ampak po pokoro.
Kaj je pokora? Župnikova naloga za odkup grehov pri spovedi? Kako to povezat z Bledom? Vožnja v koloni? (nismo vsi rojeni z znanjem ali izvirnim grehom)