LED TV: Samsung UE46d6200 Vs LG 47LV5500

tine51

Zelenc'
29. sep 2011
5
0
1
Odlocam se za nakup med tema dvema TVjema:
http://www.ceneje.si/avdio-video/televizorji/lcd-tv-40-do-50/samsung-lcd-ue46d6200_-_CX00221335
http://www.ceneje.si/avdio-vid...hd_-_CX002106D6
Nekoliko bolj me prepriča tale samsung predvsem zaradi tega ker ima Samsung licenco za podporo DTS zvoka pri full hd filmih prek TV zvocnikov (namreč živim v bloku in ne razmišljam o dodatnem ozvočenju), medtem ko LG tudi podpira prek USB multimedia predvajanje full hd filmov vendar brez DTS zvoka (ob predvajanju je tišina). Samsung ima frekv. osveževanja 200 HZ medtem ko LG 100 Hz vendar tu ne vidim bistvene razlike.
Nekoliko pa sem v dvomih glede Samsunga saj ga se nisem videl v zivo, ker se v Sloveniji skoraj nikjer ne prodaja...tudi na youtubu je precej malo review-jev, medtem ko LG-ja sem v zivo ze videl in se mi je precej dopadel. Oba vsebujeta tudi smart TV se pravi sta si v tem pogledu podobna.
Kakšno je vaše mnenje glede teh dveh TVjev, morda mi lahko priporočate tudi kakšen drug tv, pogoj je LED tv, 46-47 inch...budget 850 EUR )....nekoliko bolj me prepriča tale Samsung ker ima prek USB multimedia player-ja možnost DTS zvoka.
Hvala za pomoč.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
jaz bi vzel samsung, imam model lcd le40c652, kateri omogoča vse kar si naštel + snemanje na usb
smile-1.gif
kar mi pač velik pomeni.
 

kvizko

Zelenc'
13. nov 2010
29
0
1
Mislim, da si se zapičil v malenkost ki pri Tv-jih ni toliko pomembna (to so samo dodatki za nabijanje cen), bolj ti je pomembna slika! Osebno še vedno Na TV priklopim BD predvajalnik preko HDMI nato pa iz TV preko optike na ojačevalec.
Sem pa drugače pristaš LG-ja.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
@kvizko, prav imaš, da dodatki nabijejo ceno, vendar pa so dodatki tisti, zaradi katerih ti je potem žal, da pri nakupu nisi dodal še npr.: tistih 100 EUR in bi imel izdelek, ko si ga želel. Dodatki naredijo izdelek dober. Tako je tudi pri avtomobilih, telefonih, itd.

Glede LG in Samsung bi definitivno vzel Samsung, tudi zaradi izgleda, čeprav je tudi LG lep.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Če že govorite o dodatkih, Samsung UE46d6200 nima internetnega brskalnika, medtem ko ga LG 47LV5500 ima.
 

tine51

Zelenc'
29. sep 2011
5
0
1
@bpfc....kako ne, seveda ima tale Samsung brskalnik podoben nacin kot pri temle LGju (facebook,twitter in pol si lahko nalagas se ostale aplikacije)...SMART HUB

Smart Hub brings useful and entertaining
contents and services directly from the web to
your TV.
The Gateway to all content integrated in one
place:
●● It’s all integrated to guide you to easier and
diverse entertainment choices.
●● Control your entertainment life with easy and simple user friendly UI.
●● Access to diverse Apps that are adding up every day.
●● Customize your TV, by App grouping & sorting to your taste.

to je iz njihovih uradnih navodil.

sej tudi pri LGju je mozno dostopat le dolocenih velikih internetnih strani Facebook, Twitter,Youtube...do celotnega spleta pa to ni mozno...ali se motim ?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Internetni brskalnik imajo Samsungi od D6530 dalje. Kar pomeni, da na D6200 ne moreš odpreti naprimer te strani -alter si-, medtem ko jo boš z LV5500, ki ima brskalnik lahko odprl. Samsung D6200 omogoča pristop do strani, ki so že vnaprej izbrane in pa tiste, za katere se bodo dobili kasneje Appsi, kar je za mene popolnoma neuporabno.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Mah saj je vse skupi neuporabno...tudi tale brskalnik. Vsaj na samiju. Ni to to. 10x prej posrfam na spletno stran, ce dvignem rit s kavca, se premaknem v drugo sobo za PC in tam posrfam. Vsaj malo postane uporabno ce si nastavis "priljubljene", da pol s kurzorjem (ali tabularko) premikas po linkih. Sam meni sploh ne potegne.

LP
 
Nazadnje urejeno:

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Zkaj pa PC ne priklučiš v dnevni. Meni že leta ne gre brez.

Ko pridejo tablce za solidne dnarje se pa zna malček spremenit. Ampak kakih 13" ali večjih zaenkrat še ni na spregled. Da bi neka enostavna "hitra klaftra" zamenjala del stvari, ki se jih počne prek PC na "velikem" ekranu.

Te zadeve vgrajene v ekrane in predvajalnike so nekak na četrt ali pa še toliko ne so neumnost.
 

tine51

Zelenc'
29. sep 2011
5
0
1
Kaj bi se vi odlocli glede teh dveh modelov...samsung ali lg ??
LG ima boljše možnosti pri brskalniku...medtem ko Samsung pa podbira dts zvok...s tem da naj bi Samsung podiprau tudi 3D...kaj to pomeni, da bi lahko 3D filme gledal v primeru da bi imel ocala ter blu ray predvajalnik ki podpira 3D?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.864
57
63
Če hočeš imeti 3D potem vzemi 47LW5500, ali še bolje 47LW5590. Pri LGeju dobiš ob nakupu nekaj komadov pasivnih očal.
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Ali imajo LG-ji meni v slovenskem jeziku?

Tast je pred nakupom in si je na Siolu nagledal tega LG 47LV5590 .

Je za ta denar (33*24=792 €) smiselno nabaviti ta model?