Laptop za solarja do 500€

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
Intel ima še vedno Atom jedra ter tudi Celeron jedra. Atom je kao v tablicah, Celeron pa v "low end" laptopih...
to so ena in ista jedra, samo clock in tdp je drug. Intel ima to confuzno narejeno, ker imas pod istim brandingom tudi polna jedra, recimo celeron 4205U je whiskey lake, kar je taveliko jedro.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Za moje pojme je pri CPU najbolj pomembna metrika TDP. Ultra low voltage so navadno 15W, kar je res minimum za normalno delo, tale "atom" pa je 6W, kar je tam-tam s procesorji v telefonih.

Tast ima hoferjev laptop s takšnim procesorjem in Windows update traja celo večnost. Medtem ko 11 let star Elitebook s tem sploh nima težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Za moje pojme je pri CPU najbolj pomembna metrika TDP. Ultra low voltage so navadno 15W, kar je res minimum za normalno delo, tale "atom" pa je 6W, kar je tam-tam s procesorji v telefonih.

Tast ima hoferjev laptop s takšnim procesorjem in Windows update traja celo večnost. Medtem ko 11 let star Elitebook s tem sploh nima težav.

lej lahko da. Ampak tale chuwi je čisto bp naložil updejte, office, poganja 2k video v yt, 4k pa razumljivo ne. Sem dejansko pričakoval slabše performanse.

za namen in za čas uporabe pa je tole overkill. Je pa doma tako ali tako na voljo drug zmogljiv sistem, če bo po tem potreba.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Pusti video, to je vse HW accelerated. Poženi nekaj kar ni pa boš hitro videl razliko. Že pri brskanju bi moral opaziti počasnejše nalaganje in izvajanje spletnih strani, posebno tam kjer je veliko JavaScripta.

Se strinjam da je dovolj za uporabo, ni pa to to in definitivno ni future proof. Laptop za 500€ ti bo držal 3 leta, laptop za jurja pa 10 let.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Pusti video, to je vse HW accelerated. Poženi nekaj kar ni pa boš hitro videl razliko. Že pri brskanju bi moral opaziti počasnejše nalaganje in izvajanje spletnih strani, posebno tam kjer je veliko JavaScripta.

Se strinjam da je dovolj za uporabo, ni pa to to in definitivno ni future proof. Laptop za 500€ ti bo držal 3 leta, laptop za jurja pa 10 let.

pa saj sem rekel, če bo tole 3 leta je naredu že več, kot sem pričakoval... In ko bo tamala rabila orenk,bo to dobila. Najsi bo to pc ali mac... Za trenutno uporabo pa je to to.

ps: meni je jsna razlika med laptopom za 1500 ali pa 500 ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
sem gledala tudi jaz tele na 300€ ocenjene zadeve. sem si mislila, da to ne more biti slabše kot moja skoraj 7 let stara yoga. pa če gledam benchmarke se močno motim. res pa je da se mi ne mudi iz danes na jutri. če se ponudi prilika za kaki ugodni ryzen 3 ali i3, potem nabavim, drugače bomo pač telovadili kot velika večina ostalih, če bo spet šolanje od doma. dele je v metroju en sprejemljiv, ampak do njega najbrž ne bom mogla, če sploh še kakega imajo.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.730
113
Ne moreš primerjati pasivno hlajenega "atoma" pa Core2Duo. Bi rekel da ga C2D še danes v določenih primerih prekaša...

Jaz sem pred leti malo benchal core2quad dekstop pa celerona n3450 (potem je šel c2q v smeti, ker že poraba elektrike ne opravičuje njegovega obnstoja)

Oba 4c, približno enaka brzina po benchih. Sem pa potem dvignil tdp na celeronu na 10w in se kar pozna. V glavnem za enkrat je še vedno dovolj hiter za tipkat pa srfat. Ko ne bo več pa v smeti z njim.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
Mislim da žvečimo večno vprašanje: ali kupiti nekaj za 300 EUR in imeti recimo 3 leta, pa takrat prodati za 50 EUR, se pravi izguba 250 EUR (kompromis s hitrostjo ves čas lastništva), ali pa kupiti nekaj za 600 ali več EUR in imeti recimo 5 let, pa potem prodati za 50 EUR - izgubiš 550 EUR. Če pogledaš pod črto lahko po 3. letih kupiš novega za 300 EUR pa ga imaš naslednje 3 leta v uporabi. Tako da enotnega odgovora ni - jaz imam recimo 3, enega ki ga ni škoda za potovat (300 EUR), dva pa nad 2000, ki sta za main uporabo. Z vsemi naredim vse kar rabim (pisarniško delo), so pa to čisto neprimerljive stvari - vsak služi svojemu namenu: z enim preživiš za tiste stvari ki jih moraš narediti na poti, pa za prenašat je lahek, minimalna škoda če ga ukradejo, pa za filme gledat če si na off. Drugi je delovna mašina s katero se da vse narediti hitro, ultraportable, 8-10 ur drži na terenu. Tretji je pa za VR in tudi delovna mašina, je pa manj portable pa baterija je na ene 5-6ur, se pravi ni za cel dan naokoli prenašat - če se lahko vmes na kak usb-c priključiš ni problem. Za mularijo je po mojem tako: če ve kaj dela (kak mulc) potem se vzame Ryzna za par let pa da malo več, če je to hčerka ki rabi za spletne učilnice in zoom (moji recimo itak vse drugo s telefoni delata), je mašina za 300 EUR čisti presežek.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Hvala za debato in malo pojasnil okoli karakteristik. Sem čisto out, ker sem zadnji računalnik.kupoval med korenjem 2011. Pa še kar dela, pa čeprav ima celerona. Je pa res da sem mu dal SSD.
Sedaj ste me res zmedli
300 evrov
500 evrov
Rabljeno za nekje vmes
Kot pravite je pri nas že bolj ali manj vse šlo. Sem šel BG temo gledat
Katerega od teh dveh? Bistvena razlika med njima?
Oba sta v Evropi, ne rabim danes, ker ta teden upam da zdrži stari dinozaver.
Kolikor berem je precej razlike med N4000 in N4100.
Poleti je Hofer imel tole, ne upa pa dati 3 leta garancije!
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Hvala za debato in malo pojasnil okoli karakteristik. Sem čisto out, ker sem zadnji računalnik.kupoval med korenjem 2011. Pa še kar dela, pa čeprav ima celerona. Je pa res da sem mu dal SSD.
Sedaj ste me res zmedli
300 evrov
500 evrov
Rabljeno za nekje vmes
Kot pravite je pri nas že bolj ali manj vse šlo. Sem šel BG temo gledat
Katerega od teh dveh? Bistvena razlika med njima?
Oba sta v Evropi, ne rabim danes, ker ta teden upam da zdrži stari dinozaver.
Kolikor berem je precej razlike med N4000 in N4100.
Poleti je Hofer imel tole, ne upa pa dati 3 leta garancije!

Tele dva sta pomoje celo ista, sam druga značka. N4100 seveda, je konkretno hitrejši kot N4000. Po hojnikovo pa prepočasen za karkoli :p
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Sem malo pogledal tele laptope na mimovrste in malimodri.

Zaloga se začne pri laptopih, ki stanejo okoli 500€ vse kar je manj ni na zalogi ?
Cene pa vidim da so v enem mescu narasle.

Če je opcija se zapelješ čez mejo v AT in kupiš tam (Nisem preverjal zalog) ?


Če me spomin ne vara je bil tale nekje okrog 550€:

 
Nazadnje urejeno:

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Če je opcija se zapelješ čez mejo v AT in kupiš tam (Nisem preverjal zalog) ?
Majdič ima na spletu zalogo in čez vikend je izginilo vse, kar je bilo cenejše od 500 evrov. Dostava je večinoma brezplačna (DDV je potem 22%). Preveri pa za tipkovnico.

 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
j4105 :N4100
vidim da je bistveno bolj požrešen, ampak dokler je oboje na kablu, nima veze. razen če se toliko bolj greje.
recimo da samo 128 ssd ni ovira
predvidevam da je ohišje v p i zdi ali pa nekaj drugega, da je zadeva 100 evrov cenejša od konkurence
web camera je že samo 0,3Mp. kje za vraga najdejo tako resolucijo? kako bo poba zgledal na web kameri?
Baterija je tudi samo 4Ah. toliko imajo telefoni že desetletje....
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.174
267
83
BG kakor sem gledal za neke modele, ki so v EU, garantira dostavo v tednu dni. Nisem pa sprobaval.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
j4105 :N4100
vidim da je bistveno bolj požrešen, ampak dokler je oboje na kablu, nima veze. razen če se toliko bolj greje.
recimo da samo 128 ssd ni ovira
predvidevam da je ohišje v p i zdi ali pa nekaj drugega, da je zadeva 100 evrov cenejša od konkurence
web camera je že samo 0,3Mp. kje za vraga najdejo tako resolucijo? kako bo poba zgledal na web kameri?
Baterija je tudi samo 4Ah. toliko imajo telefoni že desetletje....
Malo si kiksnal, 4AH pr 11,1V, kar nanese 44Wh, to je pa dosti za atomčka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi