Laptop za solarja do 500€

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Aja? A to, da N4100 ni atom in da je le malenkost počasnejši kot i3 sedme generacije ti pa ne pade na pamet?
n4100 je gemini lake, tako da ja, tamala atom jedra.
In stvar je, vsaj kar se tice single thread performanca (kar je dost bistveno za vsakdanjo uporabo) ene 50% hitrosti ryzen3 3200u, ki je ze tako lowend zadeva amdjove ponudbe.

skoda, ker bo taksen laptop cez par let za v smeti, tako kot so danes n2000/n3000 atomi. Sploh dvojederne zadeve so prakticno unusable.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
n4100 je gemini lake, tako da ja, tamala atom jedra.
In stvar je, vsaj kar se tice single thread performanca (kar je dost bistveno za vsakdanjo uporabo) ene 50% hitrosti ryzen3 3200u, ki je ze tako lowend zadeva amdjove ponudbe.

skoda, ker bo taksen laptop cez par let za v smeti, tako kot so danes n2000/n3000 atomi. Sploh dvojederne zadeve so prakticno unusable.

4100 je 4core zadeva. Še danes dela 10 let star core2duo thinkpad osnovne zadeve. Če pa bo kitajc delal tri leta pa je svoje tako ali tako oddelal ;)

 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Pa ce se vrnemo nazaj na topic; za 500€ je nekaj takega nobrainer, pa se zalogo majo

razni atomcki se lahko enostavno skrijejo. Samo za obcutek, kako obupno pocasen je predlagani n4000 v primerjavi z 4500u

model, ti predlagaš de zadeve za šolarje, ki nimajo pojma na pamet, kje je čšž na tipkovnici, unlautov pa še od blizu niso vidli...

in kaj za hudiča ti pomaga za zoom pa word i10 i5 pa pa ryzen procesor?

In laptop rabijo jutri, ne čez en teden oz. 10 dni...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
ravno sem hotela enega acerja pripet, ampak malo slabšega:

to bi moralo biti ok?

Govorim za primer, tale konkretno ni na zalogi.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
model, ti predlagaš de zadeve za šolarje, ki nimajo pojma na pamet, kje je čšž na tipkovnici, unlautov pa še od blizu niso vidli...

in kaj za hudiča ti pomaga za zoom pa word i10 i5 pa pa ryzen procesor?

In laptop rabijo jutri, ne čez en teden oz. 10 dni...
lej, za malo potrpezljivosti se lahko dobi mnogo bolsi laptop, ki bo uporaben za leta to come. Umlauti so resljiv problem.

Ampak ok, rajse kupmo atoma za 400e. Pol pa ati ati cez 2-3 leta, dj novga laptopa, k je ta prepocasn
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
ravno sem hotela enega acerja pripet, ampak malo slabšega:

to bi moralo biti ok?

Govorim za primer, tale konkretno ni na zalogi.
Ja, ryzen3 je super budget zadeva, seveda pod pogojem, da ga dobis v 300-400e rangu, ker vec ni vreden.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
lej, za malo potrpezljivosti se lahko dobi mnogo bolsi laptop, ki bo uporaben za leta to come. Umlauti so resljiv problem.

Ampak ok, rajse kupmo atoma za 400e. Pol pa ati ati cez 2-3 leta, dj novga laptopa, k je ta prepocasn

A pa ti štekaš, da laptop rabijo JUTRI? Nima potrpežljivost nobene vloge s tem. In ti garantiram, da bi tale tvoj "atom" tudi čez 5 let še vedno znal odpreti word in pisat, še vedno bo znal prikazat spletno stran. Če bo seveda delal. Umlauti rešljivi ja. Nalepke. Ne hvala. Mogoče graviranje? Seveda, še kak dan, da se zadeva reši. Vidno je pa itaq samo, če je osvetljena tipkovnica.

Ubistvu nako kot tvoj Acer. Ker tendenca je, da mulci tako ali tako vsako zadevo uničjo. Igric v 4k na 120 Hz pa na nobenem ne boš nabijal...

BTW: doma imam še enga Thinkpada SL510 z core2duo procesorjem, star 10 let, pa še vedno na njem komot pišeš v wordu, sodeluješ v zoomu ter odpiraš internetne strani. Kdo bi si mislil...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Btw, glede na to, da bo stvar stala vecinoma na mizi, bi blo smiselno tut pogledat kaksne sestavljene masine (pa seveda monitor+mis/tipkovnica). Glede na to, da osnovnosolc glih nerabi nosit stvar okol, bi bla dobra nalozba, ker se bo dal dobit za isti denar vec.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
A pa ti štekaš, da laptop rabijo JUTRI? Nima potrpežljivost nobene vloge s tem. In ti garantiram, da bi tale tvoj "atom" tudi čez 5 let še vedno znal odpreti word in pisat, še vedno bo znal prikazat spletno stran. Če bo seveda delal. Umlauti rešljivi ja. Nalepke. Ne hvala. Mogoče graviranje? Seveda, še kak dan, da se zadeva reši. Vidno je pa itaq samo, če je osvetljena tipkovnica.

Ubistvu nako kot tvoj Acer. Ker tendenca je, da mulci tako ali tako vsako zadevo uničjo. Igric v 4k na 120 Hz pa na nobenem ne boš nabijal...

BTW: doma imam še enga Thinkpada SL510 z core2duo procesorjem, star 10 let, pa še vedno na njem komot pišeš v wordu, sodeluješ v zoomu ter odpiraš internetne strani. Kdo bi si mislil...
Pa kje pisejo, da rabijo JUTRI? Celo se uporaben laptop uporabljajo, tako da jaz neke HUDE nuje v prvem postu ne vidim. In ce ni NUJA, je smiselno okol shoppat in dobit najbolsi deal za zastalvjen budget, namesto da se zaletis v prvo stvar.

V koncni fazi, ce bi zabrisal en ssd v obstojec laptop in nardil frisn install winsov (ce seveda imajo to moznost nardit) bi bla se vedno bolsa opcija kot atom.
Atom je za vec kot 250e stran vrzen denar, razn ce res ves zakaj si ga kupil.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Pa kje pisejo, da rabijo JUTRI? Celo se uporaben laptop uporabljajo, tako da jaz neke HUDE nuje v prvem postu ne vidim. In ce ni NUJA, je smiselno okol shoppat in dobit najbolsi deal za zastalvjen budget, namesto da se zaletis v prvo stvar.

V koncni fazi, ce bi zabrisal en ssd v obstojec laptop in nardil frisn install winsov (ce seveda imajo to moznost nardit) bi bla se vedno bolsa opcija kot atom.
Atom je za vec kot 250e stran vrzen denar, razn ce res ves zakaj si ga kupil.

Če veš zakaj si ga kupil. Pa to ti govorim in jaz in še kdo drug zraven...

Kolega ima nekega yeepota iz gearbesta z N4000 procem zadnje mislim da tri leta? No, in še vedno dela in služu svojemu namenu, je pa res, da je brez baterije, ker se je napihnila. Ampak, zadeva za njen namen (internet) deluje kot mora. Po treh letih. Brez problemov.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Če veš zakaj si ga kupil. Pa to ti govorim in jaz in še kdo drug zraven...

Kolega ima nekega yeepota iz gearbesta z N4000 procem zadnje mislim da tri leta? No, in še vedno dela in služu svojemu namenu, je pa res, da je brez baterije, ker se je napihnila. Ampak, zadeva za njen namen (internet) deluje kot mora. Po treh letih. Brez problemov.
Pa ravno "internet" je najbolj zahteva stvar, ki jo boto taksni laptopi vidl. N4000 je grozljivo pocasna zadeva ze danes. Poskusi odpret vec k par zavihkov (god forbid brez adblockerja) in to gladko uporabljat. Misija nemogoce.
In podobna zgodba se bo zgodila z preklopom na av1 kodek. K youtube naredi enkrat tranzicijo, bodo ti laptopi za to neuporabni, ker prvic strojnega dekodiranja nimajo, drugic, jedra absolutno prepocasna za to.

Zato je danes N4000, razn ce je zastonj v prasku, neumno kupit. Potem je bolje vzet kaj rabljenega z kolker tolk modernim i3/i5, ce je budget problem.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Pa ravno "internet" je najbolj zahteva stvar, ki jo boto taksni laptopi vidl. N4000 je grozljivo pocasna zadeva ze danes. Poskusi odpret vec k par zavihkov (god forbid brez adblockerja) in to gladko uporabljat. Misija nemogoce.
In podobna zgodba se bo zgodila z preklopom na av1 kodek. K youtube naredi enkrat tranzicijo, bodo ti laptopi za to neuporabni, ker prvic stronega dekodiranja nimajo, drugic, jedra absolutno prepocasna za to.

Zato je danes N4000, razn ce je zastonj v prasku, neumno kupit. Potem je bolje vzet kaj rabljenega z kolker tolk modernim i3/i5, ce je budget problem.

Ko naredi. Tudi flash bo šele letos konec leta rekel pa-pa, pa se poslavlja že leta... Sicer pa sem jaz s temle zaključil, je kar nekaj uporabnikov teh poceni kitajcev, pa lahko povejo svoje...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Ko naredi. Tudi flash bo šele letos konec leta rekel pa-pa, pa se poslavlja že leta... Sicer pa sem jaz s temle zaključil, je kar nekaj uporabnikov teh poceni kitajcev, pa lahko povejo svoje...
Sem mel sanso uporabljat te atom first hand, pa razn ce mas hudo dobro potrpezljivost, res ne privoscim tega niti najhujsemu sovrazniku. Sploh pa, ker cenovne razlike proti i3/ryzen3 ni nekaj velik.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne moreš primerjati pasivno hlajenega "atoma" pa Core2Duo. Bi rekel da ga C2D še danes v določenih primerih prekaša...

Tudi sam imam še en 11 let star Elitebook s C2D, ki še vedno deluje normalno, ampak to je bil takrat top procesor, ala i5 in i7 danes.

Tale pasivni "atom" pa je na ravni takratnih Celeronov. Zdaj pa mi najdi en 10 let star laptop s Celeronom, ki je še danes uporaben. Tudi tak laptop imam doma pa že 5 let leži v predalu ker ga je povozil čas.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Sem mel sanso uporabljat te atom first hand, pa razn ce mas hudo dobro potrpezljivost, res ne privoscim tega niti najhujsemu sovrazniku. Sploh pa, ker cenovne razlike proti i3/ryzen3 ni nekaj velik.


daj ti prosim napopaj uradno intelove linke, kjer piše, da je n4100 atom procesor. Preden karkoli drugega napišeš...
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63

daj ti prosim napopaj uradno intelove linke, kjer piše, da je n4100 atom procesor. Preden karkoli drugega napišeš...
Lahko se vrtimo v krogu, ampak pri intelu so bila mala jedra (kar n4100 defenitivno je) tradicionalno imenovana atom. Seveda je sedaj branding sel na celeron/pentium, ampak se vedno so pa to mala, pocasna jedra.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Ne moreš primerjati pasivno hlajenega "atoma" pa Core2Duo. Bi rekel da ga C2D še danes v določenih primerih prekaša...

Tudi sam imam še en 11 let star Elitebook s C2D, ki še vedno deluje normalno, ampak to je bil takrat top procesor, ala i5 in i7 danes.

Tale pasivni "atom" pa je na ravni takratnih Celeronov. Zdaj pa mi najdi en 10 let star laptop s Celeronom, ki je še danes uporaben. Tudi tak laptop imam doma pa že 5 let leži v predalu ker ga je povozil čas.
jap, sele sedaj atomi dosegajo single thread zmogljivosti teh core2 duotov, pa so core2 sedaj ze skoraj 14 let stare zadeve.
Pa se to je treba upostevat; atom ima dost nizek baseclock, tako da ce obremenjujes vec kot eno jedro in/ali zram se grafiko, bo tut hitrost padla temu primerno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
No sporočim jutri, v kakšnem stanju bo prišel rabljen prenosnik delovna postaja za pol cene novega s slabšimi karakteristikami. Pač ne mislim mulcu ke do faksa kupit nič drugega. Mu tud zdej še ne bi, pa rab za pouk risanja.

Probook z i5 procesorjrm k ma že kr neki let je pa z ssd diskom sposoben še dons dost več, kot vsa jajca ki se nova prodajajo pod 400 eur. Za laptopa se da okol jurja, pa bo 10 let mir. Al se kup pa rabljeno pro robo.