Laptop za solarja do 500€

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
No, sem obljubil da napišem, kakšen je prišel zbook. Pomoje ne ločiš novega od tega. Nima niti praske. Sva z mulcem ravno zaključla inštalacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej in Hanzi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113

Kerga kol od teh vzameš za 500 eur bo ok. Rabljena pro roba. Sam pazi, da ma webcam. Za zoom pa to.

Jutr pride za mojga mulca delovna postaja, sam on rab da dela gor autodesk Inventor. Bil je cca 800 EUR. Jest mam probooka g2, pa šiba vse brez težav. Na linku je tak cca 400 pa neki EUR. Sporočim v kakšnem stanju pride zbook.

To je še ena opcija, so pa na zalogi tisti malo čez 500€. Sem že kupoval pri njih in je bilo vse OK:
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Jest sem vzel zbooka za 800 z i7. 32 rama itd. Je bla pa prejšnji teden lepš izbira.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.107
916
113
Emona / Carnium
Naslov téme je krasen, potem pa...ne vem...somrak.

Tudi sam iščem laptop, kjer bodo vsebine, ki jih šolabajzerji odpirajo v brskalniku delovale zadovoljivo. Zoom, MS teams, z js bogate spletne strani v več zavihkih, MS office,...
Cenovni rang nekje okrog tega iz naslova téme in kot je nekdo že napisal, bi iskal pri slovenskih trgovcih...

Je ta chewbacca ok? https://www.mimovrste.com/prenosniki/chuwi-aerobook-plus-prenosnik
 
Nazadnje urejeno:

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Naslov téme je krasen, potem pa...ne vem...somrak.

Tudi sam iščem laptop, kjer bodo vsebine, ki jih šolabajzerji odpirajo v brskalniku delovale zadovoljivo. Zoom, MS teams, z js bogate spletne strani v več zavihkih, MS office,...
Cenovni rang nekje okrog tega iz naslova téme in kot je nekdo že napisal, bi iskal pri slovenskih trgovcih...

Je ta chewbacca ok? https://www.mimovrste.com/prenosniki/chuwi-aerobook-plus-prenosnik
Uff, absolutno prestara platforma za 600e
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

first1

Fizikalc
19. mar 2018
287
132
43
Pa se splača te stare prenosnike kupovati? In to za 800€? To je ja 5-6 let staro? Te stare pečke z izrabljeno baterijo že najcenejši ryzen za 350€ povozi po performansah. Ja mogoče že, sam kaj pa kvaliteta!?!?? No pa poglejmo review enga takega 5 let starega workstationa, plastika spodaj, plastika okoli ekrana, bezli ogromni, baterija sicer velika 90Wh, a že nova je bila le za 6 ur srfanja, kaj šele kaj resnega dela, grafična sicer quadro a še vedno pol desetletja stara, zvočniki zaendrek, usb-c še obstajal ni, kot tudi ne wifi Ax,...

To je iz enih drugih časov, v zadnjih letih so prenosniki naredili konkreten preskok, za 800€ dobiš že marsikaj, ne 20% hitrejše, ampak 200% od worstationa izpred 5 let.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.254
113
Naslov téme je krasen, potem pa...ne vem...somrak.

Tudi sam iščem laptop, kjer bodo vsebine, ki jih šolabajzerji odpirajo v brskalniku delovale zadovoljivo. Zoom, MS teams, z js bogate spletne strani v več zavihkih, MS office,...
Cenovni rang nekje okrog tega iz naslova téme in kot je nekdo že napisal, bi iskal pri slovenskih trgovcih...

Je ta chewbacca ok? https://www.mimovrste.com/prenosniki/chuwi-aerobook-plus-prenosnik
Za 5 let staro tehnologijo absolutno preveč,

daš 40€ poleg pa kupiš zadnjo generacijo amd jevega ryzena 4500u


Ćeprav bi tale bil bolj proti 560€ samo sedaj so cene navili da joj.
Po drugi strani pa te podobno procesorsko zmogljiv Intel pride kaksnih 200€ več.
 
Nazadnje urejeno:

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Pa se splača te stare prenosnike kupovati? In to za 800€? To je ja 5-6 let staro? Te stare pečke z izrabljeno baterijo že najcenejši ryzen za 350€ povozi po performansah. Ja mogoče že, sam kaj pa kvaliteta!?!?? No pa poglejmo review enga takega 5 let starega workstationa, plastika spodaj, plastika okoli ekrana, bezli ogromni, baterija sicer velika 90Wh, a že nova je bila le za 6 ur srfanja, kaj šele kaj resnega dela, grafična sicer quadro a še vedno pol desetletja stara, zvočniki zaendrek, usb-c še obstajal ni, kot tudi ne wifi Ax,...

To je iz enih drugih časov, v zadnjih letih so prenosniki naredili konkreten preskok, za 800€ dobiš že marsikaj, ne 20% hitrejše, ampak 200% od worstationa izpred 5 let.
Itk da se ne splaca. Kupis 5-6 generacij star procesor, kar pomeni prakticno koncano driver in bios podporo. Pa seveda riziko crkljota, ker zadeva pac ni vec nova.Pa zapacan hladili sistem, slabsa energetska ucinkovitost, zastarel dizajn itd...

Stari laptopi imajo samo smisel, ce so kaksnih par 100€, torej cenejse od solidnih novih.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Sam malo gledam prenosnike s 14' zaslonom do nekje 700 eur in se mi nekak zelo dopade HUAWEI MateBook D 14 R5.
Za 700 eur dobiš 512SSD, hitro polnjenje, malih dimenzij,... Edino ne vem, kako se izkaže Huawei pri kvaliteti prenosnikov in trpežnosti ter dolgemu delovanju? Servis je v SLO?

Se dobi kaj boljšega za podoben denar? Iščem pač čim bolj kompakten (majhen, lahek) prenosnik s 14 colskim zaslonom.. Dopadejo se mi tudi Asus VivoBook-i, vendar se mi zdi, da so dražji pri podobnih specifikacijah..

Če ima kdo kakega drugega favorita za podoben denar, naj prosim javi ;-)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
pri nas smo kupili otrokoma dva rabljena laptopa iz zenine firme.. mislm da 150€ vsak, kar mi je super ugodno za 2-3 leta star laptop.. dodal sem SSD diska za 2x 50€.. in je to to. zaenkrat sfurata vse kar potrebujeta.

nove dobita, ko postaneta študenta .. alpa ko v firmi spet menjajo
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Pa se splača te stare prenosnike kupovati? In to za 800€? To je ja 5-6 let staro? Te stare pečke z izrabljeno baterijo že najcenejši ryzen za 350€ povozi po performansah. Ja mogoče že, sam kaj pa kvaliteta!?!?? No pa poglejmo review enga takega 5 let starega workstationa, plastika spodaj, plastika okoli ekrana, bezli ogromni, baterija sicer velika 90Wh, a že nova je bila le za 6 ur srfanja, kaj šele kaj resnega dela, grafična sicer quadro a še vedno pol desetletja stara, zvočniki zaendrek, usb-c še obstajal ni, kot tudi ne wifi Ax,...

To je iz enih drugih časov, v zadnjih letih so prenosniki naredili konkreten preskok, za 800€ dobiš že marsikaj, ne 20% hitrejše, ampak 200% od worstationa izpred 5 let.
Abejžgalomt
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Pa se splača te stare prenosnike kupovati? In to za 800€? To je ja 5-6 let staro? Te stare pečke z izrabljeno baterijo že najcenejši ryzen za 350€ povozi po performansah. Ja mogoče že, sam kaj pa kvaliteta!?!?? No pa poglejmo review enga takega 5 let starega workstationa, plastika spodaj, plastika okoli ekrana, bezli ogromni, baterija sicer velika 90Wh, a že nova je bila le za 6 ur srfanja, kaj šele kaj resnega dela, grafična sicer quadro a še vedno pol desetletja stara, zvočniki zaendrek, usb-c še obstajal ni, kot tudi ne wifi Ax,...

To je iz enih drugih časov, v zadnjih letih so prenosniki naredili konkreten preskok, za 800€ dobiš že marsikaj, ne 20% hitrejše, ampak 200% od worstationa izpred 5 let.
Limaj in to nekaj za 800 EUR in bo dosegalo zahteve za Autodesk inventor.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
  • Haha
  • Wow
Reactions: AndrejD in kalbo

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.862
113
Popravljam, rabim priporočene zahteve, ne minimalnih. Zbook je pa star 3 leta in ne 5.