Laptop za solarja do 500€

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Daj napiši spefikacije svojega zbooka, praviš da je tri leta, torej predvideam da je G3, to pomeni napisal si i7 6820hq, 800 ni vreden kakih 500 ne rečem. Imam sam drugače Dell precision 7510, z istim CPU in 32gb rama, pa seveda quadro M2000M 4Gb(= GTX 960M).
Pa kakšno imaš grafiko?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne izumljat tople vode... laptopi se več ne starajo tako zelo kot so se nekoč, saj tudi procesorji iz leta v leto minimalno napredujejo. Sam imam v službi 5 let star ZBook G2 z i7-4710MQ in 32GB RAMa in je še vedno dovolj dober za vse kar rabim.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Daj napiši spefikacije svojega zbooka, praviš da je tri leta, torej predvideam da je G3, to pomeni napisal si i7 6820hq, 800 ni vreden kakih 500 ne rečem. Imam sam drugače Dell precision 7510, z istim CPU in 32gb rama, pa seveda quadro M2000M 4Gb(= GTX 960M).
Pa kakšno imaš grafiko?
Je G2 17 procesor i7 4810MQ, z 32 rama grafika ta ki jo imaš ti. Notri je nov 500GB ssd, zadeva je brez praske, tipkovnica praktično nerabljena, notri uštiman brez delca prahu. Garancije je tri leta. Mogoče je kaj starejši od tri leta, kar pa ni važno. Za 4 leta risanja na Inventorju bo, Za vse ostalo pa mulci uporabljajo telefone in se ne afnajo z laptopi, tko da bo tole večinoma na pisalni mizi priklopljeno na štrom. Sem se pozanimal in dobil podobne odgovore, kot ga je dal philips in ti ljudje nekaj vedo, zato nisem šel v nakup novega, ker bi moral dat vsaj še enkrat toliko. Ni pa to laptop za okol po stanovanju nosit.
 
Nazadnje urejeno:

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Ne izumljat tople vode... laptopi se več ne starajo tako zelo kot so se nekoč, saj tudi procesorji iz leta v leto minimalno napredujejo. Sam imam v službi 5 let star ZBook G2 z i7-4710MQ in 32GB RAMa in je še vedno dovolj dober za vse kar rabim.
TI vidim da nisi s časom, oz nisi mel nič novega v rokah naprimer kakšen AMD rzyen ;) Za tako staro kištno davat 800€, pa ni čudno da lahko take trgovine živijo.
Grafike nimaš takšne kot jaz ampak starejšo verzijo KMXXXX. YT 4k deluje? Za taki dnar bi ti jaz svojega prodal takoj :)
Ni mi jasno zakaj rabiš mobilno delovno postajo, zakaj sploh delovno postajo? Ker če jo rabiš kupiš novo, in z njo služiš peneze.
Upam da si mu vsaj kako 27 2k privoščo :D ali pa dve :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Če so sposobni dat tri leta garancije, potem že verjamejo v svojo robo. Od tiste cene pa odšteješ še mal pod 100 EUR za ssd disk, pol smo pa že na 700 anede? Nov je bil tak nad 3000 EUR.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
TI vidim da nisi s časom, oz nisi mel nič novega v rokah naprimer kakšen AMD rzyen ;) Za tako staro kištno davat 800€, pa ni čudno da lahko take trgovine živijo.
Grafike nimaš takšne kot jaz ampak starejšo verzijo KMXXXX. YT 4k deluje? Za taki dnar bi ti jaz svojega prodal takoj :)
Ni mi jasno zakaj rabiš mobilno delovno postajo, zakaj sploh delovno postajo? Ker če jo rabiš kupiš novo, in z njo služiš peneze.
Upam da si mu vsaj kako 27 2k privoščo :D ali pa dve :)

To je službeni workstation in na njem valda ne igram iger. Grafika je AMD Firepro M5100. In ja, Youtube 4k deluje brez problema, 8k pa seveda več ne.
Star je 5 let, kupljen seveda nov. Cena dobrih 2500€ plus še nek "drobiž" za več RAMa in SSD. In ja, imam tudi 2x 27" 1440p.

Zakaj workstation? Zato ker lahko delam doma, v službi, pri stranki na drugem koncu sveta...
V trenutnih korona časih bi pričakoval, da se ljudje več ne bi čudili nad uporabo laptopov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
TI vidim da nisi s časom, oz nisi mel nič novega v rokah naprimer kakšen AMD rzyen ;) Za tako staro kištno davat 800€, pa ni čudno da lahko take trgovine živijo.
Grafike nimaš takšne kot jaz ampak starejšo verzijo KMXXXX. YT 4k deluje? Za taki dnar bi ti jaz svojega prodal takoj :)
Ni mi jasno zakaj rabiš mobilno delovno postajo, zakaj sploh delovno postajo? Ker če jo rabiš kupiš novo, in z njo služiš peneze.
Upam da si mu vsaj kako 27 2k privoščo :D ali pa dve :)
Še vedno pa do odgovora na osnovno vprašanje nismo prišli.
Delovna postaja namest kište pa zato, ker jo lohk prime pa nese s sabo kamor hoče.

Ko bo pa začel denar služit si bo kupo... Jezus... pa novo
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.253
113
Če so sposobni dat tri leta garancije, potem že verjamejo v svojo robo. Od tiste cene pa odšteješ še mal pod 100 EUR za ssd disk, pol smo pa že na 700 anede? Nov je bil tak nad 3000 EUR.
Ne zdaj pretiravati z cenami novih:


za 1200€ dobiš takšnega ki dosega te njihove priporočljive specifikacije, in ta ni star 6 let kot tvoj:


Glede na to da je ena od priporočljivih grafičnih kartic tudi Intel P630:

Intel(R) UHD Graphics P630MobileINTEL

Pa mislim da bi z malo iskanja našel še kaj cenejšega.


Vsa podjetja, ki se s tem resneje ukvarjajo pa ponavadi kopujejo nove poleg, ker se zadeve stalno izboljšujejo. Ponavadi se vsako leto do dve kupi najnovejši model. Starejši model pa gre do naslednjega delavca, ki ne potrebuje takšne zverine.
Tistih par k€ pri takšnih podjetjih ni tako velika težava. Kot pri posameznikih kateri delajo bolj za hobi.
Cena računalnika par k € je v primerjavi z ceno programske opreme zanemarljiva.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Budget je 800 in ne 1200. Gledat morš inventor 2021. Rečeno je pa blo mal prej, da vsak jajc za 400 EUR tole preskoč.
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Philips tebi je bil namenjen samo del da nisi še na čem boljšem delal, ostalo sem pisal kalbotu. Pri tebi pa če sem malce nesramen, delaš v neki bogi firmi :), al pa na slabi poziciji, firme ki kaj veljajo, laptope menjajo na min 3 leta, oz takrat ko gre stvar iz garancije in se kupi nova zadeva(vedno več je tega da, niti računlanikov več ne kupujejo ampak jih jemljejo v najem AT), v tem času pa mora biti že 100x zamortizirana.

Pa daj no a če bi kupil novejši laptop za 800€ z 3x boljšo avtonomijo, hitrostjo itd pa nebi moral okoli nosit ???Baterija drži mizerno, potem moreš zraven napajalec ki je ko opeka zraven nosit, z izgovorom da rabiš mobile workstation? Sploh neveš zakaj si jo kupil(ja zdi se ti fajn ker si kupil zastarelo kišto)... Kakšno je tvoje osnovno vprašanje?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Osnovno vprašanje je, link do nove prenosne kište za 800 eur, ki bo zadoščala priporočenim zahtevam za autodesk inventor.
Vem kaj in zakaj sem kupil. Tudi vem da ni to klasik laptop ampak je prenosni desktop. Svojmu namenu bo služil, v to sem prepričan.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.253
113
Budget je 800 in ne 1200. Gledat morš inventor 2021. Rečeno je pa blo mal prej, da vsak jajc za 400 EUR tole preskoč.
Me lahko citiraš kjer sem rekel da je vsak jajc za 400€ dober ?
Hvala.

Nisi odgovoril na vprašanje zakaj pri 2k /leto programski opremi iščeš laptop za 800€.
Če misliš uporabljati piratske zadeve pa tole:
Ponavadi pustijo "pirate" edition za home use.
Ko pa se zadeve začnejo dogajati za malo večje € pa takoj prileti kakšen prijazen mail ali pismo.

Toliko da si vnaprej informiran. Vejo za čisto vsako "pirate" edition, ki je povezana na splet oziroma se uporablja za delo na
profi nivoju.


Moderator

Lahko te naše teme premakneš ven iz teme laptop za 500€ in ustvariš novo ?

Da nebomo smetili tukaj z tem.

Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Na malo ebay linkov na hitro sami MWS ker pač ti to obvezno rabiš. Pa pomoje bolje za tebe xeon vzet pa ECC ram, ker pač ti to rabiš :)))


Tale je recimo super novejša zadeva je i5 ampaj je isto 4/8

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Me lahko citiraš kjer sem rekel da je vsak jajc za 400€ dober ?
Hvala.

Nisi odgovoril na vprašanje zakaj pri 2k /leto programski opremi iščeš laptop za 800€.
Če misliš uporabljati piratske zadeve pa tole:
Ponavadi pustijo "pirate" edition za home use.
Ko pa se zadeve začnejo dogajati za malo večje € pa takoj prileti kakšen prijazen mail ali pismo.

Toliko da si vnaprej informiran. Vejo za čisto vsako "pirate" edition, ki je povezana na splet oziroma se uporablja za delo na
profi nivoju.


Moderator

Lahko te naše teme premakneš ven iz teme laptop za 500€ in ustvariš novo ?

Da nebomo smetili tukaj z tem.

Hvala.
Autodesk da licenco za izobraževalne namene in taka bo tudi uporabljana.

O mulcovem workstationu se je začel pogovarjat nimampijma zakaj. Jest sem samo predlagal opcijo rabljenega za 500 namest novih jajc in omenil v kakšnem stanju je prišel. Tko da zarad mene se lohk briše od tam dalje.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.253
113
Autodesk da licenco za izobraževalne namene in taka bo tudi uporabljana.

O mulcovem workstationu se je začel pogovarjat nimampijma zakaj. Jest sem samo predlagal opcijo rabljenega za 500 namest novih jajc in omenil v kakšnem stanju je prišel. Tko da zarad mene se lohk briše od tam dalje.


No pa smo prišli do dna zadeve.
Za učenje bo ta tvoja zadeva super. In bi na tvojem mestu isto naredil.
Po potrebi mogoče dokupil kakšen ram, monitor ali disk.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
3 lete star zbook se vedno ne pride do kolen kaksnemu 4700U, ki ga tut dobis za taksen budget, ce se gremo zmogljivost.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
samo za obcutek, koliko hitrejsi je ta ryzen z prej omenjenim 4810mq


vec kot x2 cpu performanca, 3x manjsa poraba (torej 6x energetska ucinkovitost). Prenosnike s tem procesorjem si dobil ze za okol 500e (zdaj seveda ne, ker ni zalog).
Zakaj hudica bi vzel 5-6 let modelno starga zbooka, ko obstaja taksna nova stvar (seveda ko pride enkrat na zalogo..)

sem namenoma dal probooka, da slucajno nebo argument proti slabemu ohisju in displayu, kar je lahko seveda velik plus raznih zbookov.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
825
269
63
Ne izumljat tople vode... laptopi se več ne starajo tako zelo kot so se nekoč, saj tudi procesorji iz leta v leto minimalno napredujejo. Sam imam v službi 5 let star ZBook G2 z i7-4710MQ in 32GB RAMa in je še vedno dovolj dober za vse kar rabim.
glih sedaj se starajo. Imel si mnoga leta hude stagnacije, kjer je bil gold standard 2-4 jedra in kaksen frequency in ipc bump. AMD je sedaj z 3000, se bolj pa z 4000 serijo totalno premesal karte, ker dobis za relativno male pare 8 jeder (pri nekaterih tut 16 threadov) in precej zmogljivo integrirano grafiko, kar nardi vse te stare workstatione prakticno obsolete, kar se tice performanca. Tako da morejo bit ti precej cenejsi, da imajo sploh kak smisel, ce isces price/performance.
Da seveda driver podporo ne omenjam, nekaj z 5-6 generacijami starim procom/grafiko je prakticno na dnu podpore, kar se tice gonilnikov.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Če so sposobni dat tri leta garancije, potem že verjamejo v svojo robo. Od tiste cene pa odšteješ še mal pod 100 EUR za ssd disk, pol smo pa že na 700 anede? Nov je bil tak nad 3000 EUR.
+ dodaš ram.

oz. nekaj takega je tvoj