Laguna Grandtour vs. 508SW vs. C5 Tourer

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
In kak imas budget?
Sem presnofal tistih 5 lagun na avtonetu (11 in 10 letnik). Dve prodaja kia
confused-1.gif
en oglas je ze vsaj od pomladi (tista rdeca, razen ce se da kaj mutiti)
Takole bom rekel. Ze sedaj so "nepremicnine" za prodajalce, ko bos ti prodajal cez x let bo pa sploh.
Novejsih od 11(garancija) pa sploh ni naprodaj
 
Nazadnje urejeno:

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
če imaš rezervni komplet zimskih gum, te ne morejo biti 16" ker so diski preveliki in ne spraviš feltn gor
rolleyes-1.gif


edino prestavna ročka je meni grozno velika, če se jo da bi jo zamenjal...
Pri varianti brez 4 control gredo gor tudi 16 colska platišča, ker ima manjše diske. 4 control ima pa spredaj 320 mm diske in je res 17 minimum.

Ročica avtomatskega menjalnika res zgleda kot ročaj kakšnega starega dežnika :D Me pa zanima kako se obnese s tem motorjem avtomatik...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
180
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jup, se strinjam.

ampak se raje osredotočim potem na iskanje enega avta, kot da potem begam sem ter tja. mudi se mi ne, tako, da lahko malo še počakam oz. iščem, spotoma še kak €€ prišparam in dvignem buđet. buđeti so pa trenutno nekje okoli 12.000€, ravno zato so mi 508SW v oči padle, ker jih je kar nekaj v tem buđetu. tudi C5 se najde. Lagune so pa res bolj redke.

nekdo je predlagal še Mondeota, bom še tega malo preveril, prebral, dodal zraven mogoče še Focusa, samo, čisto iskreno, ta Fordova armaturka mi je res precej mimo ...
tongue-1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
jup, se strinjam.

ampak se raje osredotočim potem na iskanje enega avta, kot da potem begam sem ter tja. mudi se mi ne, tako, da lahko malo še počakam oz. iščem, spotoma še kak €€ prišparam in dvignem buđet. buđeti so pa trenutno nekje okoli 12.000€, ravno zato so mi 508SW v oči padle, ker jih je kar nekaj v tem buđetu. tudi C5 se najde. Lagune so pa res bolj redke.

nekdo je predlagal še Mondeota, bom še tega malo preveril, prebral, dodal zraven mogoče še Focusa, samo, čisto iskreno, ta Fordova armaturka mi je res precej mimo ...
tongue-1.gif

Redke so zaradi slabega slovesa Laguna 2 2001-2005 zato tudi menjajo ime sedaj na Talismana...

Jaz sem mojo kupil pri trgovcu CarTarde iz NM in on je imel vedno
dokaj dobro izbero Renaultov, če ga kontaktiraš mu poveš kaj hočeš in ti najde kaj ustreznega?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Redke so tudi zaradi "posebnega" dizajna. V bistvu slovenske na cestah niti niso redke, ampak teh se zgleda lastniki kar držijo. Uvoz iz tujine pa po številkah težko doseže kakšnega passata. V bistvu se je laguna 3 tako slabo prodajala, da je adac nima niti na njihovih lestvicah zanesljivosti.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Sicer si skoraj ne upam ponvaljati kot lajna, ampak ne morem, da nebi predlagal Toyotinega hibrida.

- je avtomatik
- ostaneš na Japoncu
- o zanesljivosti ni treba izgublajti besed
- o porabi tudi ne (sploh ker praviš da maš vseeno kar nekaj mestne vožnje)

Res pa je da ne bo primerjave v udobju z limuzino D segmenta.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Ta Yaris je bil poplavljen, oglas se že zelo dolgo vala po netu.

Jaz mam Priusa in nimam kaj slabega za napisat, seveda je pa občutek v njem bolj cheap, zvočna izoliranost slaba, kakšen čriček se kje najde, ampak problemov v 4 letih nobenih. Bolj evropsko naravnan in tudi cenejši je Auris, ampak zadnji model bo težko dobit pod 14k €.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Da še jaz dodam svoj piskrček. Saj vemo da vsak berač svojo malho hvali, pa vseeno : slabo leto sem na C5 2.0 HDI 120 kw + hidravlika. Res da je bilo treba kak mesec po nakupu zamenjati regulator pritiska hidravličnega olja, ampak vsi ostali plusi mi to odtehtajo. O udobju ni treba izgubljati besed, sem "silom prilike" moral narediti eno daljšo pot s službenim golfom. Po dobrih 1000 km poti mi verjemi, da bi sam plačal za pot, samo da se ne bi rabil več vozit v tisti gajbi... VW/VAG loverji me boste zdaj najbrž linčali.

Poraba čez zadnjih 25kkm je okroglih 6 litrov, če si alter dinamik bo ti s trudom uspelo priti do 7.

Pozor : 103 kw/140 HP verzija je znana po odpovedi sklopke/vztrajnika/whatever, te verzije se je treba izogibati. Pri 120kw/165hp pa teh problemov ni in upam, da tako ostane.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Citat:
Uporabnik cat pravi:
Da še jaz dodam svoj piskrček. Saj vemo da vsak berač svojo malho hvali, pa vseeno : slabo leto sem na C5 2.0 HDI 120 kw + hidravlika. Res da je bilo treba kak mesec po nakupu zamenjati regulator pritiska hidravličnega olja, ampak vsi ostali plusi mi to odtehtajo. O udobju ni treba izgubljati besed, sem "silom prilike" moral narediti eno daljšo pot s službenim golfom. Po dobrih 1000 km poti mi verjemi, da bi sam plačal za pot, samo da se ne bi rabil več vozit v tisti gajbi... VW/VAG loverji me boste zdaj najbrž linčali.

Poraba čez zadnjih 25kkm je okroglih 6 litrov, če si alter dinamik bo ti s trudom uspelo priti do 7.

Pozor : 103 kw/140 HP verzija je znana po odpovedi sklopke/vztrajnika/whatever, te verzije se je treba izogibati. Pri 120kw/165hp pa teh problemov ni in upam, da tako ostane.

Pa ne moreš primerja karjole of Golfa za kočijo od C5...
ne-ne-1.gif


C5 in hidravlika, je kar se tiče udobja nad vsemi v tej klasi... Laguna, če govorimo o 4control je pa odmik v čisto drugo smer,
trše podvozje, bolj direkten prenos na volan...

Vsak ima svoj pogled, jaz osebno tudi ne bi imel golfa, kar se tiče vožnje je ista gajbica kot kakšen megane ali pa kia, je pa res da ima pa finalno izdelavo vseeno boljšo in posledično je dražji...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz mam C5 III brez hidravlike in je že 70.000 km mir. prej sem moral pa na srečo v garanciji vztrajnik že menjat. 140 konjski dizel, kot so dejali ... skupno 140.000 prevoženih km, povprečna poraba 6,3 (vožnja skoz MB-LJ-MB pa malo mestne). povprečno mam na vsak tank 82 km/h. še enkrat bi kupil istega, fajn avto.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz sem kupil novega 508SW' 2.0HDI, 164km, L2012 z vso možno opremo. To je bil moj prvi sploh Peugeot.
sedaj ima 100.000km. Brez vsakih težav.
poraba 6.3 - 6.4l (ga ne šparam)
Vožnja je mogoče malce trša predvsem zaradi butastih 18' gum.

Če bi še enkrat kupoval, bi kupil.. passata ali isto
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Oprosti, ampak če ti honda pije okoli 7 litrov ni nobene računice da menjaš za dizla. Za mogoče liter manjšo porabo se ti nikakor ne izplača.
rolleyes-1.gif


Druga stvar je če si se avta naveličal in sedaj iščeš razlog da bi upravičil zamenjavo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
180
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
v bistvu mi pije tako, če lepo umirjeno vozim. kolikor ga malo stisnem, smo takoj na 7.5. če jo na AC stisnem 140, 150 po števcu (kar znese mogoče 140 realno) smo spet na 7.5.

naveličal se je še zdaleč nisem, ker je krasen avto, tudi menjalnik je vrhunski, če že moram imeti ročnega, sem vesel, da je ta hondin. čeprav si res želim končno avtomatika.

pa 100hp je ... premalo za tak avto, čeprav avto čisto solidno gre, ampak recimo v kake klance (Trojanski, Vrhniški) ga zmanjka. in seveda, ob klimi. pa problem je potem recimo pospešiti od recimo 90 na 130, če obstaneš na AC za kakim tovornjakom, malo rabi. no, v bistvu tam od 120 do 150 res lepo gre, ampak tam vmes pa ima res tako čudno luknjo, ko se mi zdi, da nikamor ne pospešuje.
se mi pa smeji ob registraciji in zavarovanju, ker sem prej za star avto dal skoraj toliko, kot zdaj dam za celoten kasko.

sem pa velik uporabnik limiterja in tempomata, obe funkciji stalno uporabljam in to ima Civic (in verjetno Honda na splošno) res dobro poštimano, recimo sem se od nakupa Civica vozil s kar nekaj avti, pa noben nima tako elegantno rešeno zadev.

ravno zaradi tega cincam, priznam, ker 7l/100km spet ni veliko, sploh napram npr. 6l/100km, kolikor bi imel verjetno kateri izmed omenjenih. ampak ko ta 1 liter dam na 35000 km oz. v 10000 km razlike, kolikor sem mislil, da bom delal, se pa vseeno malo pozna. in če gledam skozi naslednja leta, ker bo verjetno podobno, se zna kar malo nabrati. moram še enkrat čez stroške in porabe in servise, pa preračunati, še nisem utegnil do zdaj ...
tongue-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
6 l v omenjenih avtih, sploh s klasično avtomatiko so samo pobožne želje, sploh če praviš da imaš na Civicu hitro 7,5 l. Daj samo na spritmonitor malo poglej.

Pri Toyoti HSD se ti bo tudi smejalo pri registraciji, ker bo obvezno zavarovanje in letna dajatev ista kot pri Civicu 1.4.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Glede na zapisano menjaj izključno zaradi udobja, zaradi porabe ne boš nič na boljšem.

Laguna 2.0 dci avt. ne vidi pod 7 l, poleg dodatnih dizel komponent imaš tu še strošek vzdrževanja AT menjalnika (če je sreča, menjaš samo olje), dražje gume (215/50 17 oz. celo 225/45 18 pri 4 control/initiale varianti).