Kupujem fotoaparat do XX eur, katerega priporočate ?

decko

Pripravnik
17. sep 2007
144
0
16
Bom prvi vprašal
cheer.gif

Kupuje se fotoaparat kompaktni (ne vem če je taprav izraz, pač ta majhni). Pogoj je da ima nekje 10X ali več optičnega zuma, cena pa nekje 300€ (če je boljši in stane manj je tudi vredu
wink-1.gif
)
Torej kater ponuja največ v tem razredu? Gledal sem že nekaj Canon SX200 IS, kaj pa ostali Panasonic, Olympus, Nikon....
Hvala vsem za pomoč!
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
V zadnjih dobrih dveh letih so modeli Panasonica izjemno napredovali, tako da bi morda ne bilo slabo pogledati tudi po njihovi ponudbi.
Ko sem recimo, pred kratkim videl kaj nudi in kako deluje LZ8, sem ga kljub temu, da podoben aparat že imam, nemudoma kupil. malo tudi zaradi ugodne cene, ki je bila v akciji 109€
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Aparat, ki si ga linkal, se v ZDA imenuje ZS1 namesto TZ6 in je v skupinskem testu sebi podobnih škatlic dobil najvišjo oceno: http://www.dpreview.com/reviews/q209grouplongzoom/
To je že tretji tak primer, ko se je Panasonic odrezal bleščeče.

Mislim, da je odgovor na tvoje vprašanje - da, je dober nakup!
Tudi cena, ki jo ima 1A je konkurenčna vsem v EU.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Če si lahko privoščiš majčkeno večji proračun in bi rad posnel tudi kak filmček v res dobri kvaliteti, si raje privošči TZ7, ki snema (HD 720p) AVCHD video. Vedi pa, da ne TZ6 in ne TZ7 ne omogočata ročnih nastavitev časa in zaslonke, vsaj direktno ne (se pa da posredno vplivati na izbiro z različnimi scenskimi nastavitvami in omejitvami ISO)!

Takoj za mejo ga dobiš ga za okrog 300 EUR.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Mercator ima sedaj tudi v akciji TZ6 za 299...... pa na 12 oborkov brez oresti daj0
 

decko

Pripravnik
17. sep 2007
144
0
16
Se pravi je to kar best buy. Potem čez mejo ni nič cenejši?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Mene je pri panaconicu motilo le to da nima nobene, ampak res nobene možnosti ročnih nastavitev.
SX200 jih ima prav vse nastavitve ročne, zraven avtomatskih. Ima pa za nekatere okuse mogoče malenkost manj ostro sliko. Ampak ti detajli se vidijo le pri zumiranju. Pri normalnem opazovanju slike teh razlik ni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.071
113
Tako na oko dober fotoaparat.

Moti me edino zeloooo mali začetni kot 38mm je zelo ozko. Potem ima kar počasne leče, F3,5 ni ravno biser, so pa pri max zoomu hitrejše kot kaka konkurenca.

Naslenjik s5 pa je po mojem sx10 ali sx20. Slednji ima ceno 400eurčkov.
 
Nazadnje urejeno:

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
Alternativa sony-ju je Canon SX110 (če te zanima rabljen, pol leta star, prodam svojega)

razen ločljivosti je v vseh parametrih enak ali boljši, še cenejši je (tudi nov)
ce pa rabis HD video pa je sx200, vendar je dražji
 

tomazpog

Fizikalc
30. maj 2009
124
25
28
Dobra cena za Canončka sx20 is je v Avstriji. Sam sem ga nabavil v Grazcamera za 355 evrčkov ! Precej ok mašinca za ta denar
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Živjo!

Sedaj pa še jaz. Nisem na tekočem, kaj je trenutno na trgu tako, da prosim za nasvet:

Zahteve:
Širokokotni objektiv (28mm->)
Stabilizacija slike
Ostalo:
Široki kot je lahko tudi širši
Ni potrebe po ŽNJ-kratnem zoomu
Kvalitetna .jpg slika
Cukrčki ala, zaznava obraza ipd. me ne ganejo
Če je ene par scenskih načinov na vrtljivem koleščku je prednost.
Zgolj touchscreen zadaj je prej slabost kot prednost.
Fajn je, če gre v žep, torej ultrakompakt in ne kompakt.

toliko zaenkrat.

lp
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Sicer sem že zapisal nekaj postov višje, pa bom ponovil še enkrat:
ob teh zahtevah se pred Panasonic-om skrijejo vse ostale znamke, na strani dpreview so naredili skupinski test več podobnih kompaktov in prva dva sta Panasonic-a :
http://www.dpreview.com/reviews/Q209grouplongzoom/page16.asp

Testirali so:
Canon SX200 IS, Olympus Stylus 9000 (mju 9000 v EU), Panasonic Lumix DMC-ZS1 (DMC-TZ6 v EU), Panasonic Lumix DMC-ZS3 (DMC-TZ7 v EU), Samsung HZ10W (WB500 v EU), Sony Cyber-shot DSC-H20
Treba je še zapisati, da stran dpreview ni 'krneki', temveč ena najbolj obsežnih in verodostojnih strani s foto tematiko.
LP
 

volan

Zelenc'
29. avg 2008
19
0
1
Najprej lep pozdrav vsem!

Nekaj iz tega razreda "superzoom kompaktov" tudi jaz gledam. Tile zmagovalni Panasonici so mi kar všeč, vendar sem se bolj navdušil nad konkurenco iz Koreje...

Gledam Samsung WB500 (na dpreview testu), ter malo boljši WB550 ali WB560. V preteklosti sem bil že zadovoljen z Samsungom, poleg tega pa je kar konkretno cenejši od konkurence. Imajo najširši kot (24mm), možnost ročnih nastavitev, sama kvaliteta slik ni toliko slabša...

Ima kdo izkušnje s katerim od omenjenih Samsungov?

LP
 

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Jst mam pa dve vprašanji:
1. (ta je bolj za zanimivost) a obstaja kak kompakten, ki res izstopa od ostalih po kvaliteti slik? Da je res "strup v majhni flaški".

2. (to pa zares)... en kompakt, ki tudi pri višjem ISO dela dokaj vredi slike in da ima tudi objektiv čimbolj svetlobno močen, ker ga bom vlaču s sabo po jamah, kjer ni nobene svetlobe razen umetne.