Kater fotoaparat za cca 200 €?

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Počasi se odločam za nakup novega fotoaparata.
smile-1.gif
Zdaj imam Praktico luxmedia 5303.

Fotoaparat bi rabila za "domačo" uporabo, dopusti, rojstni dnevi, fešte, koncerti, izleti itd. Rada bi, da so slike lepe v vseh pogojih. Ta, ki ga imam sedaj, dela lepe slike v dobrih svetlobnih pogojih, ko pa so pogoji malce slabši, se pa tudi na kvaliteti slike to pozna. Sem tudi opazila, da v notranjih prostorih ne dela tako lepih slik kot zunaj. No, zdaj bi rada nekaj, kar bi tudi v notranjih prostorih delalo lepe slike. Želela bi tudi, da ima ta stabilizator slike ali kako se že temu reče ( v glavnem, če se ljudje premikajo, da ne nastane le en zmazek). Tudi kakšen video bi kdaj posnela, ampak to je drugotnega pomena.

Fino bi bilo tudi, da ima SD spominsko kartico. Verjetno bi bil potreben tudi dober fleš in zoom. Pa (dokaj) velik ekran, da se dobro vidijo slike.
Naj ne bi bil prevelik, minimalka pa tudi ni treba, da se ne izgubi prehitro. Pa naj dela čim lepše fotke z avtomatskimi nastavitvami.
Hm, še kaj?
sprasujem se.gif
V glavnem rada bi čim lepše fotke za to, kar bom kupila.

Malo sem gledala okrog, pa so mi v oko padli tile:
canon-powershot-sx110-crn
sony-cyber-shot-dsc-h10-crn
nikon-coolpix-p5100

Kaj pravite na to? Kakšne slike delajo?

Seveda pa sprejemam tudi ostale predloge.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Jest bi tud Sonyja priporoču. Če te zanima kake fotke dela, pa malo pokukaj med moje poste v temi o Korziki.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Sem si pogledala slike o Korziki, lepe so. A si to slikal s posebnimi nastavitvami ali avtomatskimi? Kakšne pa so kaj slike v slabših svetlobnih pogojih, zaprtih prostorih in pa slike ljudi? Se lahko vidi kje kakšen vzorec? Kako pa je z baterijo, kakšno imaš in koliko zdrži?
Po slikah sodeč se mi zdi, da je ta fotoaparat malce večji. V žep verjetno ne gre. Kako je v resnici, ga je težko za sabo vlačiti
wink-1.gif


Kje pa bi lahko videla, kakšne slike dela Canon PowerShot A590 IS? Cena se mi zdi kar ugodna.
smile-1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kot sam vedno rečem - preveri še Canonovo Ixus serijo, če pa se ti ne mudi preveč, ti svetujem, da počakaš enega iz te serije:

Casio Exilim

moja ima tri, skoraj štiri leta starega, se pravi predhodnika teh, mislim, da je bil najslabši v seriji, fotke dela pa take, da dol padeš. včasih, ko kam greva, ji dam svojega DSLR-ja, naj se ona matra z njim, jaz pa fotkam s Casiom.
grin1.gif


ti pa priporočam, če ti izmed mojih predlogov ni noben všeč, da so ti pomembne te stvari:

- koliko milimetrov ima objektiv na spodnji meji (28 mm je zakon, dobiš pa tudi take, ki so še širši) - to je za domačo uporabo skoraj bolj pomembno, kot pa, da ima na koncu ne vem kakšen zoom

- ja je objektiv čimbolj svetel - to je tista f cifra na objektivu, dans je standard nekje f/2,8, vendar potem vsi proizvajalci šparajo na koncu zooma, kjer se objektiv precej zapre ... vem za enega starega Fujifilma - tega recimo. tale je precej dober, Fujifilm je tudi precej znan po tem, da se dobro znajde v slabih svetlobnih pogojih.

kar se tiče tvoje želje po stabilizaciji - če delaš fotke na avtomatiki, se ti časi v slabih pogojih enormno podaljšajo in tam ti še 24x stabilizator ne pomaga. pomaga samo zelo mirna roka ali pa pravilna uporaba flasha.
grin1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Kdaj pa lahko pričakujemo Casio Exilim pri nas in kakšna bo kaj cena? Kaj pa je na teh fotoaparatih tako posebega, da bi se ga splačalo počakati?

Sem pogledala še to Canonovo Ixus serijo.
Kaj pa zdaj? Kateri izmed teh bi bil recimo najboljši (ostali so že nekako predragi - ali se še kateri najde cenejši?):
canon-ixus-82
canon-ixus-80-is
canon-ixus-90-is
canon-ixus-860-is
canon-powershot-ixus-85-is
canon-ixus-85-is
canon-ixus-850-is
canon-ixus-750

Kje si lahko ogledam primerke slik narejenih s temi fotoaparati, da na lastne oči vidim, kakšne slike delajo?

P.S. Kakšna je pravilna uporaba fleša?
 
Nazadnje urejeno:

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Sem si pogledala slike o Korziki, lepe so. A si to slikal s posebnimi nastavitvami ali avtomatskimi? Kakšne pa so kaj slike v slabših svetlobnih pogojih, zaprtih prostorih in pa slike ljudi? Se lahko vidi kje kakšen vzorec? Kako pa je z baterijo, kakšno imaš in koliko zdrži?
Po slikah sodeč se mi zdi, da je ta fotoaparat malce večji. V žep verjetno ne gre. Kako je v resnici, ga je težko za sabo vlačiti
wink-1.gif


Kje pa bi lahko videla, kakšne slike dela Canon PowerShot A590 IS? Cena se mi zdi kar ugodna.
smile-1.gif

No, večina je avtomatskih nastavitev, le na plaži (morje) ali ponoči sem uporabil prednastavljene funkcije. Sicer sem imel dve bateriji (mislim da G serija), ampak glede na to, da sem imel fotoaparat po cele dneve v uporabi, mi je ena baterija zdržala vsaj en dan in pol, s tem, da sem potem zvečer redno pregledoval fotke, ki sem jih pofotkal preko dneva. Igral sem se tudi s portreti dekline in so nekatere fotke zelo lepe izpadle. Sem pa kar veliko stojalo uporabljal pri fotkanju (sploh za nočne). V slabših pogojih pa res niso ravno čudežne fotke. Za slikanje doma so pa čisto povprečne, edino fleš se mi včasih zdi premočan.

Imajo pa pri žlahti IXUS-a 850 in se mi zdi, da so slabše fotke. Je pa res, da tam fotkajo samo na avtomatski način.

V žep pa res ne gre, ampak imaš pa zato dober optični zoom. Mogoče bi za povrhu bilo lahko še malo več digitalnega.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
se šteje, da bi bil 860IS kukr najboljši od teh, samo dejansko preseneča tudi Ixus 82 in Ixus 90.

kaj je tako posebnega na Casiotih?

sam sem profesionalni fotograf in velikokrat moram fotkat v ne ravno idealnih pogojih. takrat se pač potrudim in naredim, kar se da, da so fotke čimboljše. s Casiotom, se včasih sploh ni treba matrat - samo pritisneš in voila - fotke so res okej.

sam sem udarjen na ostrino in vedno kolnem, ko kaj zamutim in fotka ni dovolj ostra. s Casiotom, se mi to dejansko še ni zgodilo - po ostrini se lahko primerja z enim srednjekvalitetnim objektivom na DSLR mašini, kar je za kompakt res zavidljivo.

pravilna uporaba fleša ... hm ... to je bolj komplicirano - recimo, ko se fotka kakšne žurke in to - se dosežejo tudi časi z okoli pol sekunde ekspozicije. ampak ob pravilni uporabi flasha, se pravi pravilna moč in vse to, se fotografirani objekt avtomatsko zamrzne, zadaj pa lahko dobiš lepo kuliso, katero pač daljši čas da. ampak, se mi zdi, da se to na avtomatiki itak ne da naredit ...
tongue-1.gif
pa niti ne vem, kako je s tem pri kompaktih ...

kar se tiče števila megapikslov za to velikost senzorja - 6 mpix je že preveč ...
wink-1.gif


kdaj Casioti pridejo, ne vem, niti ne vem, kakšna bo cena, verjetno nekje v tvojem rangu, vem pa, da ko pride, si enega gotovo umislim za v žep.

Fujifilma si preverila. Fujifilm je znan po tem, da se v slabih svetlobnih pogjih dobro znajde ...
 

rokyone

Pripravnik
18. nov 2008
38
0
6
Lih ta teden sem se malo igral z CANON SX110 IS, ter z njim naredil par fotk!
Dela lepe slike, je zelo preprost za uporabo, sploh na M je res težko naredit slabo fotko, ker na ekranu vidiš dejansko sliko, ko spreminjaš čas, zaslonko, iso..., ter tudi piše, če in kaj je treba popravit. Vse funkcije, ki jih potrebujš so na voljo na tipkah ob ekranu.
Mene je aparat za svojo ceno presenetil in lahko rečem, da je vreden svojega denarja in nakupa!
cheer.gif


Ima SD kartice, velik ekran, stabilizator, 10x zoom,... žal pa fleša nisem sprobal.
Drugače je aparat dokaj majhen, kamot ga daš v kakšno jakno, manjšo torbico, itd, v kakšne kavbojke pa žal ne bo šel!

Jaz žal nimam nobene fotke, ker sem kartico formatiral, lahko pa si pogledaš dva testa:
http://www.photographyblog.com/
http://www.trustedreviews.com/

LP!
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Hvala za tale odgovor, me je zelo razveselil. Fotke na teh dveh linkih se mi zelo dopadejo. Samo škoda, ker ni nobenega primerka iz notranjih prostorov in s flešem. Lahko mogoče še ti narediš kakšno fotko v notranjih prostorih ali pa še kaj s flešem? Ali pa se še kje drugje lahko pogledajo kakšni takšni primerki?

Edit: sem našla tudi nekaj posnetkov v zaprtih prostorih:
http://www.pbase.com/image/107474324
http://www.pbase.com/image/107474383
http://www.pbase.com/image/107537318
http://www.pbase.com/image/106932043


Zanimivo in koristno se sliši tudi to, da ti napiše, kaj je treba popraviti. To bi zelo olajšalo fotografiranje, sploh za nekega laika. Zanimiv fotkič je tale, res.
smile-1.gif


Saj ne rabim fotoaparata za v žep, le da ni treba ravno potovalke s sabo nositi.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

rokyone

Pripravnik
18. nov 2008
38
0
6
NP!
wink-1.gif


Žal ti fotke ne morem naredit, ker sem ga danes popoldan že oddal naprej!
redface-1.gif

Mogoče je pa še kdo na forumu, ki si ga lasti, da bi lahka prilimal slike??

Res je preprost za uporabo, glede tega me je presenetil! Prvih par slik sem nardil na auto, ko pa sem prestavu na M, me ostale funkcije sploh niso več zanimale! Nazaj na auto sem prestavu šele taktrak, ko ga je v roke dobil novi lastnik..
cheer.gif


Glede testov pa ne vem, ker jz sem prejle poiskal tista dva linka..