Kupujem fotoaparat do XX eur, katerega priporočate ?

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
13.1. bo akcija
wink-1.gif


A je za kej sploh digitalc?
 

volan

Zelenc'
29. avg 2008
19
0
1
Po moje en najboljših fotoaparatov, če delaš vse z avtomatskimi nastavitvami. Če se ročnim lahko odpoveš, ga kar vzami, sploh za tako ceno. Je bil najboljši med konkurenco na večih testih.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Ročne nastavitve so na ultrakompaktih tako ali tako precenjene, ker imajo v realnem življenju bore malo vpliva na izgled fotografije. Zaslonke so tako majhne, da se z DOFom ne da igrati, časovno prioriteto pa tako ali tako lahko izsiliš s scenskimi načini. Pa še en trik je pri zaslonkah. Večina tistih kompaktov, ki imajo pri zaslonki samo dve nastavitvi, v resnici sploh nima vgrajene prave zaslonke, ampak vlogo zaprte zaslonke igra ND filter. Slednji na DOF nima nobenega vpliva, zato je tukaj ročno nastavljanje še toliko bolj nesmiselno.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik volan pravi:
Po moje en najboljših fotoaparatov, če delaš vse z avtomatskimi nastavitvami. Če se ročnim lahko odpoveš, ga kar vzami, sploh za tako ceno. Je bil najboljši med konkurenco na večih testih.

Rezerviru sm ga, tko da ga grem jutr iskat.

Upam da bom zadovoljen
zmaga.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kupovanje 'poceni' kartice ie najdražja in najslabša možnost.
Razlika nekaj € lahko pomeni slabo voljo pri shranjevanju posnetkov, filmčkov in ne nazadnje tudi veliko večjo možnost okvare.
Razlike med specifikacijami so včasih tudi 100%, pri nekaj dražji kartici.
Sicer pa predlagam firmo Lexar, ki je v zadnjem času med najkvalitetnejšimi, serija 'pro' pa prekaša ostale firme z enakimi karakteristikami.
 
Nazadnje urejeno:

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Eh SanDisk ni top, ampak med top....tudi Transcend in Kingston sta dobri...sam imam TRANSCEND SDHC CLASS6.
Lexar?
 

Mark

Pripravnik
17. avg 2007
850
5
18
Jaz imam tudi takšno mnenje. San Disk uporabljam že skor 10 let in še nobenih slabih izkušenj. Predlagam Ultra II ali Extreme III.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Sandisk, vse ostalo so jajčka za moje pojme. Razni transcendi pa kingstoni ne sežejo do peta. Morda lovijo navadno serijo, pro serij pa ne. In komu zaupati podatke če ne kvalitetni kartici ?

Potrebno je vedeti da so podatki najdragocenejši del računalnika/fotoaparata/telefona... whatever.
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
no da še jaz vprašam, iščem za stare en kompakt do 150€ in zahteve:

-Širokokotni objektiv (28mm->)
-Stabilizacija slike
-zoomiranje med snemanjem filmov
-hitro delovanje
ali se takšna kombinacija dobi za ta denar, no ali vsaj približa
sprasujem se.gif
LPWWY

KLIK gledal sem tega ampak nikjer ne piše glede zoomiranje med snemanjem
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
1. izogibaj se kompaktnim Olympusom, ker med vsemi kompakti (vsaj približno znanih znamk) delajo najslabše fotke, filmčke v 640x40 30fps pa le okrog 10 sekund dolge
2. digitalna stabilizacija slike je nabijanje ISO (posledica je močan šum na sliki) in ne stabilizacija v pravem pomenu - optična stabilizacija
3. za ta denar vsega naštetega ne boš dobil, še največji problem bo zumiranje med snemanjem filmčkov