Best buy 250 - 350 EUR

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Kaj, torej?. Še kompakt v tem cenovnem razredu al ne?

Pa da dela solidne fotke tudi v švoh svetlobi
wink-1.gif
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Malo poglej za Pentax k100d, če bi vzel DSLR.
Z kompaktom, boš težko dobil solidne rezultate v švoh svetlobi.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.715
113
kod Džej-Zija
Vrhunski kompakt za entuziaste je Panasonic Lumix LX-3. Tudi v slabših svetlobnih pogojih dela solidne fotke, vsekakor pa boljše od velike večine kompaktov.

Zanimiv aparat za pogledat bi bil tudi Fujifilm Finepix F200EXR (da si zlomiš jezik). Ta zadeva ima specialen Fujifilmov senzor, ki zna posneti fotko v treh različnih načinih. Za visoko ločljivost v normalni svetlobi je high resolution mode. Za zelo kontrastne scene je primeren high dynamic range mode (tu je aparat dejansko sposoben zajeti nenormalno več tonov barve, preden sliko zažge, glede na ostale kompakte). Za slabe svetlobne pogoje ima pa high ISO mode.

Prvi način je običajen, pri ostalih dveh ima pa neko inovativno metodo za parjenje pikslov, kot rezultat dobiš namesto 12 megapikslov (ki jih, roko na srce, v resnici skoraj noben amater ne potrebuje, vsaj ne za domačo rabo) 6 megapikslov, ampak tista dva načina dejansko počneta to, kar v imenu obljubljata.

To dvoje sta trenutno najbolj zanimivi opciji.
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Da se še jaz malo vmešam.
Sam sem gledam Canona sx200 pa mi je bil potem malo prevelik, da bi ga nonstop vlačil sabo. Sem vzel potem Sonyja w275.. Zaenkrat sem zadovoljen, se pa ne spoznam kaj veliko na te zadeve tako, da me zanima vaše mnenje.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Za amaterja iščem digitalc do 300€......FZ28 sem gledal...še kak drugi morda?

Iščem takega da ima HD snemanje videa, da je kompakten, in SDHC kartice...