Hidžab v šolah

niti slučajno.
predstavli si, da maš u šoli enga patra ki predava edino pravo resnico (??), pol maš tam še enga muftija, ki poučuje mladino o edini pravi resnici, manka še kak rabin, pol pa nismo več delč da dobimo še "KKKrouk" ali "svastikouk" in to sam zato, ker ma vsak krščen duš pravico da verjame in (še hjš) naglas bluzi, kar mu pade na (scvrto) pamet.
napisan sevede nima noben zveze s svobodo veroizpovedi. sam more usak stopit korak nazaj.
če muslija uznemirja svinjska glava pred mošejo (btw res svinjska :) poteza muslifobov), mene uznemirjajo njihove šege, kjer se jim sprdne.
toooo piton ti si car.....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Vidim rahlo razliko v svobodi med islamom in ostalimi verstvi:

Iran namešča pametne kamere: Katera je brez hidžaba?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.966
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
V RS velja z ustavo določena svoboda osebnega izkazovanja verovanja in ločeno delovanje države in cerkve.
Iranske ustave ne poznam, verjetno pa nima določenih enakih pravic glede vrovanja.

To je preprosto dejsvto, ne trdim, da je katerakoli prava, boljša, ustrezna.
Tako je - mislim, da imamo pri nas, glede na stopnjo demokracije, ustrezno urejeno.
V Iranu pa je težava demokracija, izkazovanje vere je posledica tega.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Poznamo kakšen primer države kjer je krščanska vera politično globoko zasidrana, kot npr islam v Iranu in drugje in je del sodno izvršilne oblasti? Mislim, da še v Vatikanu ni tako močno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Da bi bila cerkev tako močno vpletena v izvajanje zakonov? In tudi da bi svoje nazore kazensko izvajala na prebivalci? To mislim. Je tako na Poljskem, Irskem... ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.965
5.159
113
Zakaj se tako spotikate ob Cerkev? Kaj pa lahko naredijo, prepoved splavov? Prepoved mesa ob petkih...?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Če s cerkev misliš na RKC, potem ne, tega v nobeni državi ne bo uspela doseči da bi svojo voljo uzakonila, vsaj ne neposredno, bi pa lahko posredno z določeno politično stranko. V islamskih državah pa se verska organizacija neposredno vmeša v sodno izvrsilno oblast.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.207
5.590
113
Berem da EU joka, ker morajo v Iranu ženske nositi pokrivala, medtem pa za doma pravijo, da se ne smemo gnjaviti onih, ki nosijo pokrivala.
Wtf?!


Poljsko ste omenili, Hrvaško ste pozabili, tam je rkc zelo močna.



Gavran
V musli državah je vse zlizano med seboj, država, religija, oblast, sodišča, represivni organi.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Berem da EU joka, ker morajo v Iranu ženske nositi pokrivala, medtem pa za doma pravijo, da se ne smemo gnjaviti onih, ki nosijo pokrivala.
Wtf?!


Poljsko ste omenili, Hrvaško ste pozabili, tam je rkc zelo močna.



Gavran
V musli državah je vse zlizano med seboj, država, religija, oblast, sodišča, represivni organi.
Hrvaška RKC je močna a ni nad zakoni. Lahko samo lobirajo za določene smernice, a ne morejo izvrševati kazni zaradi ne vem nepoznavanja svetega pisma.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če s cerkev misliš na RKC, potem ne, tega v nobeni državi ne bo uspela doseči da bi svojo voljo uzakonila, vsaj ne neposredno, bi pa lahko posredno z določeno politično stranko. V islamskih državah pa se verska organizacija neposredno vmeša v sodno izvrsilno oblast.
Niso vse islamske države podobne Iranu.