Kupujem fotoaparat do XX eur, katerega priporočate ?

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Tudi sam sem se odločil, da si kupim fotoaparat. Nekje do 600€ - max 700€. Rad bi majhnega, da ga lahko sabo vzamem na plažo in da mi ni v breme pri prenašanju. Sem amater, vendar bi se rad preizkusil v dslr aparatih. Kompaktni aparati mi niso več iziv;) Navdušen sem bil nad temu aparatom: http://www.dpreview.com/previews/olympusepl1/ predvsem zaradi njegove velikosti in da je primeren za začetnike, prebral sem par testov iz katerih je razvidno, da mi bo aparat vsaj na začetku dobro služil.
Po nadaljnjem googlanju sem videl, da bo te dni prišel ta aparat: http://www.mojmikro.si/news/nikon_d3100 kaateri ima isto ceno kot PEN, kakšna malenkost je boljša, vendar me skrbi velikost, definitivno je večji kot PEN, vendar mislim, da manjši kot običajni dslr aparati.

Sedaj me pa zanima, kaj mi vi priporočate kot začetniku, je Niko res toliko boljši, da se ga bolj splača kupiti kot PEN ali sta isti rang + to da je PEN še za odtenek manjši. Imate mogoče kaj drugega na zalogi kar bi me pritegnilo.

Hvala

p.s. kot je predhodnik dal link od sonya: http://www.mimovrste.com/artikel/1730376734/digitalni-fotoaparat-sony-nex-5kb-18-55-mm-crn#pictures tudi ta aparat bi prišel v moj ožji izbor, tako da bo odločitev sedaj še težja.
 
Nazadnje urejeno:

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Nekako sem prišel do zaključka, da bi izbral med sony nex 5 ali olympus pen e-pl1. Kakšen argument za katerega se naj odločim. Sem jih malo primerjal in gledal teste, približno enaka sta, tako da pomojem ne bom zgrešil ne z enim ne z drugim. D3100 mi je pa mogoče malo prevelik za vsakdanjo uporabo.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
TOLE je test Sony-ja A55, ki ima še manjšega brata A33, ki ti ga dajem v razmislek.
Res bo na policah šele čez kakšen mesec, vendar se ga zanesljivo splača počakati.
Daleč presega NEX-a in PEN-a, pa še marsikaterega od vstopnih DSLR-jev, vsaj po dosedanjih testih je to že jasno.
Cena bo kakšnih 50€ višja od tvojega limita, vendar sem prepričan, da se to lahko več kakor splača: Eden od ponudnikov je tukaj
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Daleč presega NEX-a in PEN-a,

LOL
hysterical-1.gif
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
raje ti utemelji zakaj naj bi bil boljsi Sony A55 (oz. zakaj naj bi dalec presegal oba omenjena)...

na koncu vedno odloca dejanska fotografija - npr (vzeto s tvojega linka):

2vkm7o8.png
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
@Likalnik

Oba omenjena sta super izbor za zacetnika, lahka, majhna, delata super fotke in nista prevec zahtevna
wink-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Prav, čeprav bi lahko to predlagal tudi drugače, ne le z "LOL"


- A33 je DSLR z najnovejšo tehnologijo zajema, tipalo pa je večje
- na njem lahko uporabiš tudi več kakor 20 let stare objektive sistema Minolta
- hitrost posnetkov 7/sek je primerljiva s precej dražjimi aparati
- Vgrajena bliskavica in možnost brezžične uporabe dodatne bliskavice
- trikrat večja resolucija LCD-ja
- okular, res da je elektronski, pa ga vendar precej hvalijo
- vrtljiv zaslon

Glede 800 ISO pa - ko bom imel možnost videti RAW datoteke, in ne JPEG (kjer je Sony algoritem res prilagojen široki uporabi) potem bom verjel, da je A33/55 slabši v tem delu.
 
Nazadnje urejeno:

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Prav, čeprav bi lahko to predlagal tudi drugače, ne le z "LOL"


- A33 je DSLR z najnovejšo tehnologijo zajema, tipalo pa je večje - kaj to pomeni v praksi lahko vidiš pri sliki zgoraj
- na njem lahko uporabiš tudi več kakor 20 let stare objektive sistema Minolta - na PENe (z adapterjem) daš lahko gor VSE
- hitrost posnetkov 7/sek je primerljiva s precej dražjimi aparati - redkokdo rabi takšni hitrost (sploh pa ne amaterji)
- Vgrajena bliskavica in možnost brezžične uporabe dodatne bliskavice - isto ima E-PL1
- trikrat večja resolucija LCD-ja - NEX ima isto resolucijo
- okular, res da je elektronski, pa ga vendar precej hvalijo - ponavadii to dela razliko pri tistih, ki pridejo iz DSLRja (tak se ne bo nikoli navadil na LCD :D), če si vajen kompaktov, boš še vedno uporabljal LCD
- vrtljiv zaslon - NEX ima tudi vrtljiv zaslon

Glede 800 ISO pa - ko bom imel možnost videti RAW datoteke, in ne JPEG (kjer je Sony algoritem res prilagojen široki uporabi) potem bom verjel, da je A33/55 slabši v tem delu. - Ponavadi začetniki slikajo JPEG in ne RAW...

Sploh pa je Likalnik rekel, da mu je D3100 prevelik (A55 je še malo večji), tako da res ne vidim zakaj naj bi A55 bil dalec boljsa izbira od NEXa in PENa
 
Nazadnje urejeno:

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Najprej da se zahvalim obema za pomoč in predloge. Oriolus verjamem da je A33 dober aparat kateri bi mi mogoče v prihodnosti, če bi res videl, da sem se našel v fotografiji bolj prav prišel kot nex ali pen. Vendar trenutno mi je velikost velikega pomena. Kljub temu bi pa rad videl, da ni kompakten aparat vendar da vsaj malo spominja na dslr. Odločil sem se za sonya nex 5 in mislim, da bo trenutno potešil vse moje potrebe po fotografiranju, če se pa v prihodnosti odločim, da bi naredil korak naprej se pa spet obrnem na vas Alterjevce;))
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če se ti res full ne mudi, raje še malo počakaj, ker bosta tako Nikon kot Canon tudi v tem segmentu pokazat kaj. o Canonovemu EVIL-u se že dlje časa full šušlja in pred Photokino je to šušljanje vedno glasnejše, plus da naj bi Canon dal ven dve veliki novosti na Photokini - enega se špekulira oz. predvideva, da bo 1Ds mk IV (studijski full profi fotič) en pa ali moje sanje 3D ali pa EVIL fotoaparat, se pravi ta mali fotič tipa Pen oz. Nex. Nikon prav tako ...

morata ...

bodo pa vsi od teh zelo dobre zadevščine, se pravi PEN in NEX sta že ...
smile-1.gif
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
če se ti res full ne mudi, raje še malo počakaj, ker bosta tako Nikon kot Canon tudi v tem segmentu pokazat kaj. o Canonovemu EVIL-u se že dlje časa full šušlja in pred Photokino je to šušljanje vedno glasnejše, plus da naj bi Canon dal ven dve veliki novosti na Photokini - enega se špekulira oz. predvideva, da bo 1Ds mk IV (studijski full profi fotič) en pa ali moje sanje 3D ali pa EVIL fotoaparat, se pravi ta mali fotič tipa Pen oz. Nex. Nikon prav tako ...

morata ...

bodo pa vsi od teh zelo dobre zadevščine, se pravi PEN in NEX sta že ...
smile-1.gif

Koliko časa približno naj bi čakal. Kakšen mesec bi mu še dal fore, če se pa govori v pol leta pa ne vem.

Lahko še tole vprašam, zakaj je drugačna cena: http://www.lorex.si/sony/digitalni-fotoaparati/dslr-alfa-program/alfa-nex-serija/sony-nex-5ks.html kateri ima isti objektvi.

Kaj je razlika, ker sem prebral na spletu, da je za začetnike boljši 18-55mm objektiv kot pa piškotek se pravi 16mm.
 
Nazadnje urejeno:

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
SONY NEX-5AS - 16mm
SONY NEX-5KS - 18-55mm

priporocam nakup 18-55mm

ps. kje si najdu piškotka LOL
hysterical-1.gif

pancake ~ palačinka


ps. čakal boš več kot en mesec...
na Photokini bodo samo napovedali določene modele (nakateri bodo verjetno prišli na police šele v 2011)
nekateri seveda prej, ampak sigurno ne isti dan
wink-1.gif



@DizzyReed
jaz upam na 5d mk3
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Imam še vprašanje glede NEX aparatov. NEX 3 in NEX 5 sta praktično identična, nex 5 lahko snema filmčke pri 1080p nex 3 pa pri 720p, nex 5 ima malo boljšo izdelavo in dražji je za 100€. Je še kaj drugega pri njima, ker ne vem če mi je smotrno datii 100€ več.