Kupujem fotoaparat do XX eur, katerega priporočate ?

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
Priporocam ti, da gres v trgovino in oba primes v roko, mogoče ti bo eden bolj všeč kot drugi (NEX-3 in NEX-5 nista enaka)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
da ji ne bi popustil!!
redface-1.gif


sem jaz svoji (zdaj že bivši) pa sva nabavila nekaj podobnega, sej je bil lep, pa lep ekran in vse, fotke je pa take delal da sva se oba samo za glavo držala ... ko sem čez 3 mesece nabavil Panasonic TZ6, je še sama navijala, da ga nabavim, čeprav je "grd" ...
grin1.gif
 

scott

Pripravnik
1. sep 2007
405
1
18
KSZ

Če se vrnem k naslovu posta, ultra kompakt do 200 Eur, katerega bi priporočali (10 opt zoom, vsaj 10 mio pixlov, snemanje HD prednost, ne pa pogoj):

Casio EX-H10
Canon SX120
Kodak Z950

Canon res nima HD snemanja, pa izgleda mal zastarel ampak Canon je le Canon...
Še kak predlog za okoli 150 Eur?
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Jaz sem bil pred isto dilemo kot ti, ali klasičen DSLR ali E-PL1 ali NEX-5.. Po res dolgem premišljevanju in branju sem se odločil za E-PL1.. Objektivi so pol manjši kot pri drugih, če kupuješ M. Zuiko, ki so narejeni zanje. Lahko pa seveda uporabiš bilo katere druge preko adapterjev. Tako da imam poleg kit objektiva še 3 stare z M42 navojem, pa še C-Mount za kamere, pa še kakšnega bom vzel. Ampak point PENov je, da so majhni. NEX je že s svojim 18-55kit objektivom velika krava, s kakšnih drugim je pa še večji. V bistvu toliko kot navaden DSLR. Razen body je manjši, nima gripa in ga pač težje držiš. Pri PENu tega ni, ni ravno žepni, ni pa velik. Pa še veliko več objektivov lahko uporabiš, kar jih pri NEXu ne moreš, vsaj ne še, ker ni še adapterjev (ali pa so že, ne vem)
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
NEX ima tudi moznost uporabe ostalih objektivov (z adapterjem)
Velikost pa je priblizno ista (Kit lens 3x zoom)
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Če govorimo o NEX-5 z 18-55mm objektivom in EPL-1 z 14-42mm objektivom.. je razlika občutna. Prvi objektiv je skoraj 2x daljši..
 

marko1

Pripravnik
1. jul 2008
274
0
16
Citat:
Uporabnik airj pravi:
NEX je že s svojim 18-55kit objektivom velika krava, s kakšnih drugim je pa še večji.

Citat:
Uporabnik airj pravi:
Če govorimo o NEX-5 z 18-55mm objektivom in EPL-1 z 14-42mm objektivom.. je razlika občutna. Prvi objektiv je skoraj 2x daljši..

ZCOMPEPL1-FRONT.JPG


The Sony NEX-5 is dramatically smaller than the slightly lower-priced Olympus E-PL1, at least from the front. (One wonders whether Olympus might not make a quick tweak or two to their design to roughly equal the NEX-5; they'd need to drop the flash, though.)


ZCOMPEPL1-BACK.JPG

The NEX-5's tilting, widescreen LCD is an obvious advantage over the E-PL1, but the E-PL1's menu is a little more straightforward, with an easier menu design, and the flash is truly integrated into the design.



Olympus doesn't gain much advantage over the NEX-5 with their collapsible lens, especially considering its loose front optic. Still, the Sony is thicker overall with the kit lens.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
No razlika definitivno je
smile-1.gif
Vsak pa naj se sam odloči, v kateri dimenziji je katerega aparata (pre)več. Jaz sem povedal samo v kateri dimenziji je za moje pojme preveč.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.949
760
113
ksz.

Tudi sam kupujem nekaj komaktnega z malo večjim zoomom.
Gledal sem Panassoinc TZ10. Ima mogoče kdo kaj izkušenj s tem digitalcem ?

Edit:
Sem ga že naročil :p
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
V enem od reklamnih letakov je Panasonic TZ 10 246€, medtem je pa recimo na mimovrste Panasonic DMC-TZ10EP-K 349€.
Jaz iz priloženih karakteristik ne najdem nobene razlike. Ali kdo ve v čem je razlika?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Torej bi bi bil ta aparat vredu za družinskega fotografa. Sedaj imam Canon A75 in mi je načeloma OK le filmčke bi imel rad boljše. Sem gledal filme posnete iz Panasonic TZ7 in so za moje potrebe OK. Ali je še kakšna pomembna razlika med tema dvema Panasonicoma?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Ok hvala. Sedaj samo upam, da jih ne bo zmanjkalo preden uspem priti do trgovine. Ta cena velja od jutri naprej.
 

soncnica

Zelenc'
14. sep 2010
8
0
1
Tudi mene zanima tale Panasonic TZ 10. "Jetamp", mi lahko zaupaš, kje bo na voljo po tej ceni od jutri dalje?
Ker sem tu zasledila kar nekaj pohval o TZ7 (ki pa se ga očitno ne da več dobiti) me zanima, ali je potem TZ 10 dober naslednik (kaj pa TZ8).

Iščem kompakten fotoaparat za avtomatsko fotografiranje, ki bo delal lepe slikce v hribih, na izletih, za slikanje naše družinice, pa tudi v notranjih prostorih, se pa na fotoaparate prav nič ne spoznam. Razmišljala sem o nakupu tam do 200 €, vendar pa lahko dam tudi nekaj več, če bom s tem kaj pridobila.
V Avstrijo se mi ni problem zapeljat, bi pa kljub temu rada imela navodila v SLO jeziku, čeprav mi ANG in NEM ni tuja. Tudi SLO menija na fotoaparatu se ne bi branila. Ali imajo ti Panasonici SLO meni?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Leclerc. Je pa res, da moraš najprej odšteti 320€, zraven pa dobiš 70€ bonusa, ki ga lahko koristiš naslednji dan.
 
Nazadnje urejeno:

soncnica

Zelenc'
14. sep 2010
8
0
1
Aha, potem bodo pa kar angleški meniji, ker tile Olympusi me niso prepričali. Mnenja o kompaktnih Olympusih niso najboljša, poleg tega si enega (FE270) občasno sposodim pri starših, pa nisem ne vem kako navdušena.