Kupujem fotoaparat do XX eur, katerega priporočate ?

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Tega Pentaxa sem nekaj časa prodajal za 50€, pa ni bilo nobenega zanimanja... nižje nisem spuščal, nisem videl smisla.
Sedaj ga imam za 'vsak slučaj' v torbi prenosnika.
Za novega sem plačal malo več kakor 200€ pri Beseničarju.
Saj ni slab aparat, le malo ga dajejo temni prostori.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
za 50 ga nisi prodal?? potem bo tudi moj ostal "za vsak slučaj"
smirk-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Kakšen mesec nazaj sem nabavil casia in v enem mesecu nisem mogel prodat ixusa wirelesa za tak denar... absolutno nobenega zanimanja. Zdaj razmišljam, da bi nabavil tisti dicapac štumf in ga mel za pod vodo.
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
hELP ME!

Jutri ima fant happy birthday in sem se odločila, da mu kupim fotoaparat. Vprašanje je, ali je fotič vredu :nikon coolpix p100?

Namreč fant je čisti amater in imava doma nek fotič za 100 evrov, ki ni vredn pol k... V glavnm, ker nima blage o menjavi leč in teh stvareh, sem gledala fotiče, ki tega ne vsebujejo, niso glih za v smeti, imajo lepe fotke, dovolj pikslov, lečo dokaj dobro.

Prosim vas , da mi svetujete pri nabavi. Cena je do 400 evrov. Dejstvo je, da mi je Nikon bi všeč zato, ker ima osnovne funkcije zunaj in lahko takoj prestaviš npr iz panorame na normalno fotko.

Talam alte, zvezdice...po želji
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
P100 je dober aparat ( če seveda potrebuješ tako dolg zoom ). Če rabiš kaj bolj kompaktnega in tudi z dolgim zoomom ( 15x ) pa vzami Samung WB600 ali WB650
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
nikon-coolpix-p100.jpg

Nikon

proti kompaktnemu Samsungu
samsung-wb650-hz35w-camera-2.jpg


Vidiš razliko v velikosti? En je za v žep ( Samsung ), en pa samo za okoli vratu ( Nikon )
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
Jaz sem sprobala omenjenga Nikona in Canon SX20, poleg tega imam nekaj izkusenj tudi s Panasonic DMC-TZ1 in TZ3 (sproban tudi model 7).
Nikon ima v primerjavi s Canonom kar nekaj 'slabosti' - baterija zdrzi zelo malo, zadnji zaslon se ne pospravlja in je posledicno izpostavljen praskam, poskodbam, je tudi lazji. Fotkala sem z obema isti dan, v enakih pogojih in so slike s Canonom toliko boljse, da me tistih 100 eur razlike med fotkicema ne preprica, pa sem Gorenjka
smile-1.gif

Kar se tice Panasonica, je pa takole. Je trotl (vecinoma so stvari prepuscene avtomatiki) fotkic, ki pa dela super fotke - od makro do panoram, tudi filmcki so super kvalitete. Je pa cena nekako v istem rangu kot Canon (ce se ne motim, ga v Big Bangu trenutno dobis za nekje 340 eur), tako da je za premislit ...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Citat:
Uporabnik Maxi25 pravi:
Kompaktno naj bi v tem primeru pomenilo kaj?
smile-1.gif
Posplošeno - fotoaparat, kjer menjava objektivov ni možna.
V tem nazivu so potem kategorije - ultrakompakt, ki je velikosti mobija, zoom-kompakt z velikim razponom goriščnice, vendar še vedno za v žep, hibrid, ki po zgledu in velikosti spominja na DSLR in seveda še kup izpeljank iz teh kategorij.

Nikona odsvetujem. Razlogov pa je v testih in mnenjih uporabnikov dovolj.
 
Nazadnje urejeno:

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Jaz bi pogledala še h Canonu in Panasonicu.
test super zoom kompaktov

Sama imam že drugega kompakta iz Canonove serije S (prvega smo prepozno potegnili iz vode
tongue-1.gif
) in se mi zdi precej dober za kompakta. Zelo mi odtehta njegov vrtljiv zaslon, malo manj pa mi odgovarjata velikost in predvsem teža s 4 AA baterijami.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.584
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
to je, če gledaš superzoome. če gledaš še "navadne" kompakte, se pravi tiste, ki nimajo toliko zooma, pa so zato manjši in podobno, poglej še k Casiu, ker dela dobre kompaktne fotoaparate.

Panasonic in Canon sta tu v tem segmentu top, se zelo dobro obneseta, potem je malce za njima (pri najboljših modelih celo bo njima) še Casio, potem pa malce luknje in mogoče ostali, s tem da Samsung, kolikor sem bral teste, nekje dela napako in fotke niso tisto, kar bi človek pričakoval, prav tako Olympus.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
To je neka alterjevska scena, ki pa ne drži.
Samsung WB650 dela bistveno boljše fotke kot pentax TZ7. Imel sem oba in je razlika tako v rokovanju in zaslonu, kot v hitrosti in kvaliteti slik.
 

Ira

Pripravnik
30. jul 2010
112
0
16
@Maxi25: fajn! Uzivaj v fotkanju!
@Mato: verjetno si mislil Panasonic DMC-TZ7
smile-1.gif
Sicer pa ponavadi vsak uporabnik preferira svoje firme. Jaz čez Panasonic nimam pritožb, doma imamo TZ1 in TZ3 in glede na to, da sta že kar malce stara modela, oba fotkiča delata krasne slikce.