Kupujem fotoaparat do XX eur, katerega priporočate ?

Omen3

Zelenc'
28. jan 2010
15
0
1
Citat:
Uporabnik saiko pravi:
ksz...
Tudi jaz imam v bližni prihodnosti namen kupovati fotoaparat za cca 400€.
Da ne bom kupil kar nekaj, najprej prašam na alterju
cool-1.gif


Želje so HD movie, čim boljši zoom, OIS, enostaven uporabniški vmesnik
Sicer nisem nek profesionalni fotograf, mi je pa v veselje se igrati z različnimi nastavitvami, pa potem kakšen photoshop pa tko
grin1.gif

Torej kaj mi priporočate
confused-1.gif
Gledal sem že Canon PowerShot SX20 IS, ampak ga moram pogledat v živo nekam, da vidim kolk velik je ta foto....

hvala za pomoč
nahrung002.gif


Težko je reči,če se splača počakati da pridejo ven novitete.
Potem lahko zmeraj čakaš in odlašaš z nakupom,da pride ven kaj novega.
Je pa ponavadi trenutna ponuba zaradi novitet včasih tudi kaj ceneje.

Trenutno je sigurno lahko v ožjem izboru tudi Panasonic Lumix DMC-FZ38, ki izpolnjuje vse tvoje zahteve: ročne nastavitve,večji zum,snemanje v v HD in cena.
Ni pretirano težak in ne prevelik,da ga nosiš naokoli.Seveda pa se je potrebno zavedati,da to ni kompakt za v žep ampak zmogljiv,DSLR-ju podoben kompakti fotoaparat.Novejši imajo že tudi več zuma,toda brez stativa (in včasih tudi z njim) slike na max povečavi ne bodo kvalitetne.Svoje naredi pač pre-majhen senzor in preslabi objetivi,ki ne zmorejo opraviti s premalo svetlobe.

Boš pa sigurno potreboval še dodatno Li-ion baterijo in kakšne zmogljive kartice(8GB),ker snemanje v HD zapolni kar veliko prostora.


review Panasonic DMC-fz38

Panasonic DMC fz38-review 2

Pa še cene:

ceneje.si-DMCfz38

Sam si lastim predhodnika DMC fz28,ki ni tako zelo različen,tako da govorim iz lastnih izkušenj.
 

saiko

Pripravnik
16. avg 2007
381
0
16
Kransterdam
Sem šel malce po trgovinah pogledat fotoaparate in se zagledal v Nikon D5000, ki ga lahko dobim skupaj z objektivom Nikon 18-105 VR za 670€.
cool-1.gif
Cena je kar ok ane?
Tko da bo kmalu moj. Upam, da se nisem zajeb... ker grem v DSLR.
 
22. jul 2007
12.801
1.316
113
123
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
no da še jaz vprašam, iščem za stare en kompakt do 150€ in zahteve:

-Širokokotni objektiv (28mm->)
-Stabilizacija slike
-zoomiranje med snemanjem filmov
-hitro delovanje
ali se takšna kombinacija dobi za ta denar, no ali vsaj približa
sprasujem se.gif
LPWWY

KLIK gledal sem tega ampak nikjer ne piše glede zoomiranje med snemanjem
bilo je nakaj kompromisa ampak za 80€ je TO bestbuyLPWWY
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Evo, jaz sem včer šel v Mediamarket po Panasonicov FT2. In zaenkrat sem super zadovoljen! Bomo videli kako se bo obnesel na prvi žurki!
smile-1.gif

lp
 

listek

Zelenc'
21. apr 2010
1
0
1
A lahko še meni kdo svetuje, prosim. Gledam fotoaparat Sony DSC-W320S, všeč mi je ker ma širok kot pa Memory Stick PRO Duo 2G mam doma še od starga telefona. pa še tanek je
smile-1.gif

A se kdo spozna - ali je ta fotoaparat dober nakup - v enaa sm ga gledu za 142€?

...ali pa Canon PowerShot A1100 - za tega sm slišu, da ga kr pohvaljo, sam nima široki kot, pa tud ISO ma manjši (1600).

Kater fotkič je boljši nakup?
rabim za kakšne izlete al pa zabave in nebi rad da mi mal sence že naredi zrnasto sliko ali pa, da čakam pol ure preden se fleš napolni.

Če pa mi kdo lahko predlaga še boljši nakup bom nasveta zelo vesel. Ne bi pa rad prekoračil zneska 200€ za fotkiča.

Lep pozdav
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Mami moram kupiti en poceni aparat. Gledal sem Pentax optio e90, ker ima vsaj malo širokega kota. Je v tem rangu do 100 evrov še kaj podobnega/boljšega?
 

Horhe

Pripravnik
6. jun 2008
319
11
18
Zdravo!

Potrebujem fotoaparat nekje za 150 EUR (+- 10-20 EUR), kot darilo za rojstni dan.

Slavljenec ni nek zahteven fotograf, slika v glavnem potovanja, počitnice ...

Nekje kolebam med Canonom in Sonyem.

Hvala za nasvete.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Sem se držal priporočila na dpreview in naročil SAMSUNG WB650
http://www.dpreview.com/reviews/Q210grouptravelzoom/

Ker smo prej imeli Lumix TZ7, ki smo ga uspeli zgubiti
uf-1.gif
, bom lahko primejal in poročal.

Prvi vtisi so pozitivni. Aparat bolj prepriča kot TZ7. Nekaj stvari, ki me je na TZ7 motilo, so tukaj rešene boljše. Najbolj moteča stvar je bila časovni zamik pri slikanju v Ai načinu, ki ga pri tem aparatu ni
cheer.gif

Zaslon je zakon, menijski vmesnik se mi tudi bolj dopade.
Kaj več bo pa čas pokazal.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Iščem mnenje kateri fotoaparat do vrednosti 300 €. Priporočila?
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Najprej povej, kateri razred, za kaj boš uporabljal, koliko ti je pomembna velikost in koliko zuma bi rad. V ta cenovni rang spadajo skoraj vse skupine.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Gre za očeta, tako da uporaba bo zgolj za turistično fotografiranje. Glede dimenzije ni ovire, ker verjetno si bo kupil še torbico kajti po

žepih ga sigurno ne misli spravljati.