Kupoprodajna pogodba in neizpolnitev obveznosti iz nje

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
v nobenem primeru to ne vpliva na dovoljenje za prebivanje


se to nebi smatralo kot KD in bi imel težave pri pridobivanju ponovnega pridobivanja nove vize?
Nebi škodovalo če bi kaj takega bilo, saj bi se taki mogoče vsaj tiste nekaj let morali malce izogibati takih navad.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Zadeva je odvisna tudi od tega, kako ste pogodbo spisali.
Če je standardni obrazec, kjer piše, da je pogodba izpolnjena s plačilom kupnine in prepisom avta, se smatra, da so bile gume ob primopredaji izročene. Če ste pa to, da gume dostavi naknadno, na pogodbi označili, ima pa sorodnik neizpolnjevanje pogodbe vsaj na papirju dokazljivo.

Ker se strinjam, da se je nekih standardov treba držati, bi mu v vsakem primeru dopis v uradni obliki napisal sam. Tam bi mu dal razumen rok, da gume pripelje, zraven opcijo alternative (nakazilo x eur na trr), sicer boš v nasprotnem primeru primoran uporabiti vsa pravna sredstva.
Če bo zadevo dobro sestavil in bo imel prodajalec vtis, da se ne bo pustil odgnati, zna za ljubi mir, vrniti vsaj tisti del kupnine.

Če ne bo uspešno, bi pa (če je pogodba v redu spisana), verjetno vseeno predlagal ovadbo. Če nima odprtih še kakšnih drugih stvari, bo na koncu res zavržena, ampak vsaj en obisk policije in razjasnjevanje okoliščin, mu bo verjetno vseeno neprijeten.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dufus, DOMEK in sad

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
se to nebi smatralo kot KD in bi imel težave pri pridobivanju ponovnega pridobivanja nove vize?
Nebi škodovalo če bi kaj takega bilo, saj bi se taki mogoče vsaj tiste nekaj let morali malce izogibati takih navad.
On ma verjetno dovoljenje za stalno prebivanje glede na to da je omenjeno da je ne vem kok let bil avto tu registriran.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Jaz bi rad videl tožilca, ki bi se mu dalo preganjat nekoga za 200 EUR premoženjske koristi. Kvečjemu, če bi ugotovil, da je tako nategnil še 127 ljudi.
Taka zadeva gre takoj na dno prioritetne liste.

S tem, da se je treba zavedat, da kazenska ovadba ne pomeni, da bo nekdo sploh videl teh 200 EUR nazaj. In pomeni tudi to, da bo treba hodit na sodnijo, še prej pa na policijske postaje pisat zapisnike, izjave in ne vem kaj.
Vmes se bo tožilec odločil, da ni vredno njegovega časa in ne bo šlo na sodnijo ali pa bo vmes zastaralo.

Za take zneske si moraš pač vzet v zakup, da gre za neke vrste poslovni riziko. Saj poleg, da manjkajo gume, bi avto lahko imel večji defekt, ki se pokaže šele kasneje.

Jaz vem, da če bi imel stare rabljene gume v Makedoniji, da jih ne bi niti pod razno tovoril nazaj v Slovenijo. Da te potem na sedmih mejah vmes ustavljajo in izpolnjuješ papirje ali te celo ocarinijo. Tako, da prodajalec si je že isto naračunal. Kupec je pa idealist, da je to pričakoval.
 
  • Všeč mi je
Reactions: lanos

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
in tudi če bi uspelo po uradnih poteh nateguna prisiliti v to, da dostavi gume, bo minilo dve tri leta, gume so že sedaj stare, potem bi bila pa še več.
Ja..... koristi od teh gum ne bo nikoli več, edino še to, da nateguna malo H(j)ebeš s policijo, uradi, odvetniki, prijavami, .... kolk se bo sploh sekiral. Ali mu je pa vse ravno od tod do Makenonije.
Mogoče, da ga prisilijo , da gume plača tukaj , ker jih ni dostavil iz Makedonije. Opeharjeni gume nabavi, nategun jih pa plača.
Seveda, samo na glas razmišljam. ;)
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.563
21
38
Škofja Loka
Rjaste platišča 16 col in gume dot 2015, če to ni vredno 40 evrov, kake cene majo na avto.net se pa lahko samo nasmeješ. Tip mu naj da 40 evrov in adijo.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63

Rjaste platišča 16 col in gume dot 2015, če to ni vredno 40 evrov, kake cene majo na avto.net se pa lahko samo nasmeješ. Tip mu naj da 40 evrov in adijo.
Sej ne vem a bi ti sploh odgovoril na tvoje neumne provokacije ali raje ne, ker bo verjetno naletelo na gluha ušesa, nekako v takem stilu kot je Igor Bračič prepričeval antivakserje pred RTVjem.

Pa ti bom vseeno odgovoril: gume so 205/55/16, lani naj bi bile stare eno sezono in menda s skoraj celotnim profilom. Pa zraven lepo ohranjena platišča.
Mi jih zrihtaš za 40 € komplet? Kam jih lahko pridem iskat?

Fak res, kakšni odgovori in sodbe nekaterih v tej temi, na koncu bo prišlo ven ne samo, da je bil sorodnik neumen in naiven, ampak še celo, da naj nategunu plača za povzročeno moralno škodo, ker mu je pisal na FB profil.

Hvala Apollo8 za strokovno podkovan odgovor, hvala tudi nekaterim drugim posameznikom.

V kolikor bi mene nekdo takole nafookal, bi šel že iz principa podat prijavo na policijo, pa četudi bi zgodba ostala brez epiloga.
Sorodnik se bo pa sam odločil kako in kaj naprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in sad

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Sej ne vem a bi ti sploh odgovoril na tvoje neumne provokacije ali raje ne, ker bo verjetno naletelo na gluha ušesa, nekako v takem stilu kot je Igor Bračič prepričeval antivakserje pred RTVjem.

Pa ti bom vseeno odgovoril: gume so 205/55/16, lani naj bi bile stare eno sezono in menda s skoraj celotnim profilom. Pa zraven lepo ohranjena platišča.
Mi jih zrihtaš za 40 € komplet? Kam jih lahko pridem iskat?

Fak res, kakšni odgovori in sodbe nekaterih v tej temi, na koncu bo prišlo ven ne samo, da je bil sorodnik neumen in naiven, ampak še celo, da naj nategunu plača za povzročeno moralno škodo, ker mu je pisal na FB profil.

Hvala Apollo8 za strokovno podkovan odgovor, hvala tudi nekaterim drugim posameznikom.

V kolikor bi mene nekdo takole nafookal, bi šel že iz principa podat prijavo na policijo, pa četudi bi zgodba ostala brez epiloga.
Sorodnik se bo pa sam odločil kako in kaj naprej.
Dober podatek, da NAJ bi bile stare eno sezono in skoraj s celotnim profilom. ;)
Lahko mu verjameš, tako kot da ti jih bo dostavil.
Lej prjatu, sej prav da se ne daš nategunom, ampak očitno je bil "pametnejši" Makedončeta. Prodal naj bi vam nekaj, kar ti nisi videl in sploh ne veš če res to obstaja in če je v takšnem stanju, ko ti je opisal.
Ok. Ti bi naredil prijavo , sorodnik pa naj naredi kakor se bo odločil. In o čem mi zdaj tukaj ?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
evo.... ti VAG Alterske cene gum, pa še plačilo /beri Neplačilo ob prevzemu.
Sam, da ne bo šele doma pogledal, če ste ji pogledali ;)
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Dober podatek, da NAJ bi bile stare eno sezono in skoraj s celotnim profilom. ;)
Lahko mu verjameš, tako kot da ti jih bo dostavil.
Lej prjatu, sej prav da se ne daš nategunom, ampak očitno je bil "pametnejši" Makedončeta. Prodal naj bi vam nekaj, kar ti nisi videl in sploh ne veš če res to obstaja in če je v takšnem stanju, ko ti je opisal.
Ok. Ti bi naredil prijavo , sorodnik pa naj naredi kakor se bo odločil. In o čem mi zdaj tukaj ?
Moje vprašanje je bilo ali obstaja kakšna pravna podlaga za ukrepanje zoper nateguna.
Apollo8 mi je lepo odgovoril, nekateri ostali pa žal pametujete in razglabljate, pa niti ne vem zakaj?
Da kao izpadeš fuL pameten? Da šolaš mene, ko sem bil zraven samo v vlogi voznika?

Sorodniku sem posredoval info glede njegovih možnosti v tem primeru, nisem pa njegova mama, da bom dal prijavo v njegovem imenu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
evo.... ti VAG Alterske cene gum, pa še plačilo /beri Neplačilo ob prevzemu.
Sam, da ne bo šele doma pogledal, če ste ji pogledali ;)
13'' ali 16'', itak vse enako, nima veze, samo da smetiš s svojimi posti...

Sej sem napisal, pa bom še enkrat: opišeš na forumu svoj problem, vprašaš kaj se pravno sploh da naredit, potem pa malo morje brezveznih odgovorov in spotoma še obtožb v stilu "sej si je ženska sama kriva, da so jo posilili".

Bila je naivnost, ajde lahko tudi neumnost sorodnika, da je verjel nategunu, kljub temu, da je vse to zapisano na papir, ki naj bi bil nek uraden dokument.
Ja, se zavedam, da papir prenese vse, pa zavedam se, da je znesek majhne vrednosti, pa da pravna država kdaj tudi odpove, vse to mi je jasno, pa sorodniku tudi.
Komplet tudi ni bil odločilen pri nakupu avta, samo ne maram pa piz.dunskih nategunov. In glih tolk sem bil zraven, da to lahko napišem.

Zdaj imate pa spet kost za glodanje in nadaljujete s seciranjem primera.
Moram še napisat kaj sem imel tisti dan oblečeno pa kakšno je bilo vreme?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Pepe

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Ne leti neposredno nate, bi pa samo predlagal, da ne opletate preveč s kakšnimi "crnogorci" in podobni kalibri, ki trkajo na vrata v smislu izsiljevanja. Verjetnost, da je ta Makedeonec navadni Albanec oziroma šiptar je dosti velika. Ne vem koliko vas je pripravljenih imeti z njimi kakršnekoli dodatne odnose izven sadja zelenjave, hitre prehrane in gradbišča. Meni bi bilo odveč, saj jih boš potem imel na grbi veliko več kot samo enega. Podatke o stranki pa tako ali tako že ima.

Drugače pa prijavo na policijo, da se zadosti nekim moralnim vrednotam. Kot so že pisali, glede na dnevno sranje v Sloveniji, dvomim, da bo kdorkoli žrtvoval kader policije za takšno zadevo. Razen, če bo...Torej, ostane samo prijava.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Ok. Vidim, da si na vse zdaj jezen, ker nisi dobil odgovora "Ja, obstaja pravna podlaja. Jutr ti bo vse prnesu" Za pravne podlage vprašaj pravnike. Za kazenske zadeve policaje na prvi policijski postaji, (apollio je eden od teh)itd. Zakaj razglabljamo? Zato ker sprašuješ tukaj.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Na koncu bo pa jokal: "Šiptarska mafija me je vzela na piko. Kaj naj naredim?"
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Ne leti neposredno nate, bi pa samo predlagal, da ne opletate preveč s kakšnimi "crnogorci" in podobni kalibri, ki trkajo na vrata v smislu izsiljevanja. Verjetnost, da je ta Makedeonec navadni Albanec oziroma šiptar je dosti velika. Ne vem koliko vas je pripravljenih imeti z njimi kakršnekoli dodatne odnose izven sadja zelenjave, hitre prehrane in gradbišča. Meni bi bilo odveč, saj jih boš potem imel na grbi veliko več kot samo enega. Podatke o stranki pa tako ali tako že ima.
Ma to je itak mimo.
V mladosti sem imel nekaj let opravka s takimi ljudmi, prej ali slej so si prislužili kartoteke, pa šli za kakšno noč počivat v pripor, pa sledile so civilne tožbe, pa so potem plačevali za zlomljene kosti... Večina od njih pa itak nikoli ni izterjala željenega. Tisti, ki je bil dolžen okrog in okrog, je bil ponavadi itak že navajen, da so ga vsake toliko časa premikastili.

Dotični primer je pa "navaden" Makedonec, dela v eni privatni proizvodni firmi v Sloveniji, tukaj ima familijo, ni zgoraj napisanega kalibra.
Ampak nima veze, usnjene jakne ne pridejo v poštev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: _jfk_