Kupoprodajna pogodba in neizpolnitev obveznosti iz nje

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Tole bi se moral vprašat, ko si kupoval avto in slepo verjel da boš kdaj videl te gume.

Zdaj lahko napišeš samo:
Fak it, a Slovenci res znamo samo zvonit po toči ko je prepozno?
Še enkrat: avto nisem kupil jaz, ampak moj sorodnik. Seveda pa bom svojim manj ukim in manj spretnim ali bolj naivnim sorodnikom pomagal po svojih močeh.
Fak kake neumne sodbe. Sej pa obstaja kolikor toliko pravna država, ne?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Še enkrat: avto nisem kupil jaz, ampak moj sorodnik. Seveda pa bom svojim manj ukim in manj spretnim ali bolj naivnim sorodnikom pomagal po svojih močeh.
Fak kake neumne sodbe. Sej pa obstaja kolikor toliko pravna država, ne?
ne se jezit no. Sej marsikdo marsikaj sprašuje sam za prjatla.
JBG... bil si zraven, kot si opisal. Tak da opis tvojih sorodnikov leti tud mal nate.
Samo, da ti nekdo obljubi rabljene gume, ki jih ima v Makedoniji, da jih boš res dobil je dovolj velik alarm, da gum NE BO.
Ti pa želim, da mu stopiš na prste ja.

PS Pravna država? Pravna je tolk, kolk so ljudje pošteni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
ne se jezit no. Sej marsikdo marsikaj sprašuje sam za prjatla.
JBG... bil si zraven, kot si opisal. Tak da opis tvojih sorodnikov leti tud mal nate.
Samo, da ti nekdo obljubi rabljene gume, ki jih ima v Makedoniji, da jih boš res dobil je dovolj velik alarm, da gum NE BO.
Ti pa želim, da mu stopiš na prste ja.

PS Pravna država? Pravna je tolk, kolk so ljudje pošteni.
Vse OK, nič nisem jezen.
Bil sem zraven kot voznik, žal nisem bil ves čas s srcem pri stvari, ker sem vmes urejeval en kup svojih službenih stvari.

(In ne, res ne sprašujem zase. Kdor koliko toliko spremlja forum ve, da sem kupil dva nova avta v zadnjih treh letih in posledično na srečo sam nimam takih skrbi.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Kak veš da je to vredno 200 evrov?
Kak ste se zmenil, gume so kater DOT, platišča so jeklena/lita in kolk col?
Take platišča/feltne ponavadi dajejo poleg gratis
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kak veš da je to vredno 200 evrov?
Kak ste se zmenil, gume so kater DOT, platišča so jeklena/lita in kolk col?
Take platišča/feltne ponavadi dajejo poleg gratis
Glede na velikost platišč in starost gum po besedah (nategunskega) prodajalca ocenjujem to na vrednost vsaj okrog 200 eur, glede na cene na avto.net.
OK, lahko je zaradi mene tudi gratis, v pogodbi je pač zapisano, da to spada zraven.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
A to ti je ponujal navadne in kolk colske...kater avto.
Gume so lahko tud stare 5 let pa niso vredne nič. Če nista okol tega napisala.
Pač eni dajo komplet poleg, pa mogoče ni vredno niti 50 evrov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Hehe, še malo mu utrujaj, pa že 10x je napisal, da ni on. Poleg tega je bilo le eno vprašanje, na katerega pa še vedno ni odgovora in sicer ali bo policija reagirala, če prijavi goljufijo. Morda bo Apollo8 kaj na to temo povedal.
Če bi meni to kdo naredil in če ovadba kaj pomaga, bi jaz ovadil. Za 200 EUR mi dol visi, ampak da bi me ravno vsak nategnil pa, ne vem no. Če bi pa še začasno vizo izgubil, pa še toliko bolje. Take smeti (pa naj bodo tujci ali slovenci) si ne zaslužijo niti trohice sočutja.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
saj vem da ni on, ampak tako sem napisal. in dokler ne bomo zvedli za kak platišča je šlo in gume DOT potem je za 200 evrov izsiljevanje
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Hehe, še malo mu utrujaj, pa že 10x je napisal, da ni on. Poleg tega je bilo le eno vprašanje, na katerega pa še vedno ni odgovora in sicer ali bo policija reagirala, če prijavi goljufijo. Morda bo Apollo8 kaj na to temo povedal.
Če bi meni to kdo naredil in če ovadba kaj pomaga, bi jaz ovadil. Za 200 EUR mi dol visi, ampak da bi me ravno vsak nategnil pa, ne vem no. Če bi pa še začasno vizo izgubil, pa še toliko bolje. Take smeti (pa naj bodo tujci ali slovenci) si ne zaslužijo niti trohice sočutja.
Goljufija do 500 eur se steje za t.i. bagatelno dejanje. Je kaznivo in vse ampak se obdela po skrajsanem postopku (sploh na PU Ljubljana).

obstaja tudi velika verjetnost da tozilec ali zavrze zadevo (nesorazmernost skode in stroskov postopka - sploh ker gre za cloveka iz makedonije) ali pa da sodiscu predlaga kaznovalni nalog.

v nobenem primeru to ne vpliva na dovoljenje za prebivanje
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.977
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
In zakaj ne? Vseskozi pišeš, ko se tolče čez velike barabe, češ da se vse začne pri majhnih in je tam treba začeti pucati. Tukaj pa kar naenkrat ploščo obrneš.
 
  • Haha
Reactions: sad

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
In zakaj ne? Vseskozi pišeš, ko se tolče čez velike barabe, češ da se vse začne pri majhnih in je tam treba začeti pucati. Tukaj pa kar naenkrat ploščo obrneš.
Dec jaz nisem ziher a se ti delas neumnega al si nepismen?

pa o kaki plosci ti govoris?

soforumas me je vprasal kako je s preganjanjem goljufij do 200 eur. In jaz sem mu odgovoril. Z dejstvi, ne z osebnim mnenjem. A ti locis med tema dvema zadevama?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Dejansko je žalostno, da se zavarovalniško goljufijo, ki bi pomenila manj kot promil profita zavarovalnice preganja z vsemi od države plačanimi topovi, ko pa upokojencu na spodnji meji preživetja ukradejo denimo eno pokojnino, torej skoraj desetino letnih prihodkov, pa je to pravno gledano bagatelno dejanje, ki se resno ne raziskuje.
Ampak tako je, pravo imajo samo koren besede enak kot pravica. Ni pa tukaj nobene neposredne povezave.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Dejansko je žalostno, da se zavarovalniško goljufijo, ki bi pomenila manj kot promil profita zavarovalnice preganja z vsemi od države plačanimi topovi, ko pa upokojencu na spodnji meji preživetja ukradejo denimo eno pokojnino, torej skoraj desetino letnih prihodkov, pa je to pravno gledano bagatelno dejanje, ki se resno ne raziskuje.
Ampak tako je, pravo imajo samo koren besede enak kot pravica. Ni pa tukaj nobene neposredne povezave.
Predvsem so pravna pravila abstraktna. Kar pomeni da lahko gre za penzijo upokojenca al pa mal drazjo vecerjo.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Ne vem kakšen naslov dam temi, ampak zgodba gre takole:
sorodnik je lani septembra na drugem koncu Slovenije (ni preko Trojan) kupil rabljen avto. V kupoprodajno pogodbo se je zraven napisalo, da so v ceni vozila tudi 4 zimske pnevmatike na svojih platiščih. Mesec po nakupu je bil v Sloveniji lock-down, prodajalec je že od prodaji vozila rekel, da ima ta komplet v Makedoniji, ampak da velja napisano in da ga bo pripeljal v Slovenijo.
No, pred kratim je sorodnik kontaktiral prodajalca (telefonska ne obstaja več) preko Facebooka, da bi rad prišel po ta komplet pnevmatik in platišč. Prodajalec ga je preko FB zablokiral, kar pomeni, da sorodnik na lep način verjetno ne bo prišel do obljubljenega.
Prodajalec je res makedonskega porekla, lastnik avta je bil kar nekaj let, avto je imel seveda slovenske tablice, prodajalec tudi ni bil videt tipičen švercer, zgodovina avta je bila čista, v enem letu avto tudi ni imel večjih napak.
(Ta kvazi-dejstva in opažanja so moja, ker sem bil ob nakupu zraven.)

Mu pravno sorodnik sploh lahko kaj more ali naj pozabi tistih 200 € kolikor je vreden komplet pnevmatik in platišč?
Da bi šel nekomu težit ali grozit na dom zaradi take vsote mu ne pade na pamet.
vprašam za prijatelja...si pozabil dodat

pozabit na zlizane zimske gume iz Makedonije
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Glede na velikost platišč in starost gum po besedah (nategunskega) prodajalca ocenjujem to na vrednost vsaj okrog 200 eur, glede na cene na avto.net.
OK, lahko je zaradi mene tudi gratis, v pogodbi je pač zapisano, da to spada zraven.
Lej... prjatu. Lepo da hočeš nateguna mal po prstih in tukaj te podpiramo. 110%!!
Makedonče ti bo še zmeraj lahko rekel, da ti je on gume dostavil, kot piše v "pogodbi".
Zavedaj se, da kot omenjaš "pravno državo", nategune, poštenost, pristojnosti policije, sodstva, lepe sosede in ne vem koga še, marsikaj ne gre skupaj.
Danes je pač tako, (in zmeraj je bilo tako), da ti meni robo, jaz tebi denar oz. obratno, denar na mizo, on pa tebi robo.
Forumi so polni jamranja, jokanja ljudi, kako jih je nekdo opeharil za nek denar..... In še zmeraj nateguni najdejo nekoga in način da jim uspe nekoga nategniti.
Pa na koncu ni važno al je nategun tako dober nategun, al poštenjak naiven poštenjak. Sem že napisal, da voziti neke gume iz Makedonije v Slovenijo je bedarija. Teh gum je za poln prtljažnik in glede da na takšni poti rabiš tud nekaj prtljage in še kakšne sopotnike ima, enostavno je ta transport mal nelogičen.
Če bi bil Makedonče malo pošten, bi ti te gume s platišči nabavil v SLO in ti jih prinesel, če ti jih je že obljubil. Ampak on ti lahko še zmeraj da gume neuporabne, platišča neuporabna in on bi svoj del pogodbe izpolnil, ti oz. sorodnik bi imel pa dodatni strošek in delo, da te gume odpelje takoj na deponijo.
-Imaš varianto, da dobiš tipa v usnjeni jakni, ki je vsaj 20 cm večji od Makedončeta (če je že ta Makedonče velik 2m, boš imel problem najti tipa z 2,20 :) ), da ga gre vprašati na dom, "po čem so gume v Makedoniji". Sam da ne boš potem iskal rešitve, kaj narediti, ker je tip makedončeta mal preveč po rami potrepljal, da mu jo je zlomil in da imate zdaj tožbo na mizi zaradi poškodb. Lahko pa sama oblečeta usnjeno jakno s sorodnikom.
-Ali greš uradno s prijavo na vse možne naslove proti njemi. (policija, sodstvo) za rezultate postopkov si pa že izvedel malo, kakšni so. (sej smo pravna država, mar ne);)
-Ali pa čakaš, da se zgodi čudež in bo gume pripeljal
in ja, dajte ga po prstih, da bo še tebi ene gume prinesel, 20dkg kave za ženo in čokolado Milka za otroke.

Sej je vredu, da si delil izkušnjo sorodnika tukaj, ker verjetno ni edini, ki je nasedel nategunu. Mogoče bo pa kdo tukaj iz te vaše izkušnje previdnejši.
Ti meni gumčeta, ja tebi parčeta ;)
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
OK, recimo da ... čeprav sodeč po moji zgodbi (in zagotovo je bila hujša, kot ta opisana), policija ne bo storila veliko. Meni so rekli: zmenite se sami. Toliko o tem.
In, ko pa bodo zvedeli, da gre za 200€, pa sploh ne vidim več kake pretirane zagnanosti s strani policije.
Uporabnik Apollo8 je napisal:

Goljufija do 500 eur se steje za t.i. bagatelno dejanje. Je kaznivo in vse ampak se obdela po skrajsanem postopku (sploh na PU Ljubljana).

Obstaja tudi velika verjetnost da tozilec ali zavrze zadevo (nesorazmernost skode in stroskov postopka - sploh ker gre za cloveka iz makedonije) ali pa da sodiscu predlaga kaznovalni nalog.
Kaj sem vam rekel :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Dragi kolegi, pozabljate, pozabljate.
Kot prvo, za težave z gumami se je potrebno obrniti na YT strokovnjaka, ampak bo potrebno malo potrpljenja, vsaj dokler ne izzveni omikron (p.s. ne bom poimensko imenoval te osebe, ker gre za ščitenje osebnih podatkov) :evil:
Kot drugo, pregovor ti meni roko, jaz tebi denar, ne velja več. Vsaj ne od sodnega procesa Queen-King naprej. :evil:
Kot tretje ... sem napisal že zgoraj :fredi:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Če ima voljo se izpostavljat naj na FB napiše dejstva in ga taga, pa se malo poshera okrog. Če nič drugega, bodo kolegi od prodajalca ga malo posramili ali pa mu častili pijačo, kako dobro je nategnil naivca. :)