Kupec ne odjavi avta

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Dvomim da bos kakega z izkusnjami nasel ker se vsak alter bedak ve da se tega be dela, sploh pa ne z okvirji...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in sad

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Nekaj ne razumem. Prodajalec prinese pogodbo s podpisi in ti overis podpis prodajalca, kot si zgoraj napisal. Kdo pa kjerkoli garantira, da je podpis kupca pravi?

Sicer nevem, ce ma ta overitev kak smisel. Ker se recimo tudi ara napise na list papirja s podatki obeh itd, pa velja na sodiscu kot dokaz.

Nevem kako bi ti overjen samo tvoj podpis kjerkoli pomagal. Ker ce ti prineses papir, je jasno, da si se podpisal in nisi sam sebi sral v zelje. Bolj smotrno bi bilo, da bi se overil podpid kupca. Razen ce je bilo misljeno, da on s to overitvijo tvojega podpisa prepise vozilo nase in potem odjavi. Ce to gre, nisem tu doma. Potem bi mozno, da slo, ker je overjen tvoj podpis in ti nisi zraven. Dvomim, da lahko ti sam, brez njegove prisotnosti in z overitvijo samo tvojega podpisa, karkoli naredis.


Prodajalec sam lahko kadarkoli overi pooblastilo na določeno osebo, ne rabi sploh te osebe poleg.

Primer:
Ti bi rad pooblastil mene da v tvojem imenu naredim spremembo lastništva in odjavo vozila s prometa, na pooblastilo napišeš to kar piše spodaj, sprintas in gres na občino na overitev ( 3€) ali k notarju ( 20€ ).
Potem mi das to overjeno pooblastilo in jaz prodam avto komu hočem, ali pa ga prepišem nase.

Spodaj podpisani
IME PRIIMEK, NASLOV, POSTA, EMSO. PRODAJALCA

pooblaščam osebo
IME PRIIMEK, NASLOV, POSTA, EMSO. OSEBE KI JO POOBLASCAS.
da v mojem imenu opravi spremembo lastništva, identifikacijo in odjavo za vozilo
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
KAko si ti overil kupoprodajno v ponedeljek brez tega okvirja? Ker, kupoprodajno sta napisala v nedeljo, overit si jo šel verjetno v ponedeljek, kjer pa okvirja ni bilo poleg? Torej, kako ti je una dovolila, da kupec manjka?
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Noben ti ne oporeka da si overil dokument, ampak težava je v tem kaj si ti overil, še huje je pa da verjames da delaš prav.
To, da sem marsikaj narobe naredil, se čisto strinjam. Zato tukaj sprasujem. Šank teoretiki ne letijo na tebe, ampak na vse druge, ki bi ovajali za KD tatvine in podobno, kar žal ne bo šlo.

Prodaja vozila gre tako da morata obvezno ( razen * ) prodajalec in kupec na tehnične preglede, tam se avto odjavi s prometa in prepiše na novega lastnika. Če ga on registrira ali ne, ni tvoja stvar, saj je on lastnik.

* razen: prodajalec ni potreben poleg ko nekoga pooblasti z overjenim pooblastilom, lahko eno X osebo, lahko pa kar kupca. Kupec potem dela z vozilom kar hoče, vozi se vsak dan, ga proda komu hoče itd... saj si mu ti dal pooblastilo. Npr če on danes naredi z avtom nesrečo, boš ti plačnik tega oziroma tvoja zavarovalnica. Če on proda avto za dele nekam v srbijo, bos ti v SLO plačeval davek še 10 let, saj uradno gledano si ti lastnik vozila.

hint: ti si delal pred 15 leti nekaj kar eni delamo 15 let + , tako da trenutno vidim samo enega šank teoretika.
ja sej, ta del me skrbi. zato ga bom odjavil in naj se jebe...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
KAko si ti overil kupoprodajno v ponedeljek brez tega okvirja? Ker, kupoprodajno sta napisala v nedeljo, overit si jo šel verjetno v ponedeljek, kjer pa okvirja ni bilo poleg? Torej, kako ti je una dovolila, da kupec manjka?
ni mi treba okvirja overjat. overja we moj podpis. Glej, ti je lost že vse razlozil višje...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.838
3.860
113
Sej piše zgoraj, one je overil samo pooblastilo da okvir proda njegov avto v njegovem imenu. Če je avto še vozen bo mogoče okvir res komu prodal in bo odpiralec teme rešen skrbi, če pa bo okvir avto prodal po delih ima pa problem ker bo naslednjih 10 let plačeval cestno takso za vozilo, ki ga sploh nima. Odjava vozila itak ni možna če nimaš tablic, če zahtevaš nove pa potem delaš odjavo plačaš pa še ta dodaten strošek.

Skratka edina legalna pot je da greš an policijo in poveš kaj je na stvari in potem naj se oni odločijo ali gre za poslovno goljufijo ali pa za krajo.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Saj sploh avta ni prodal, on je le poolbastilo overil, ta "kupec" pa sedaj verjetno isce končnega kupca, ko ga bo našel, pa bo sklenil pogodbo med pablotom in novim kupcem. Veselica se pa bo začela ko bo novi kupec začel uveljavljati skrite napake, ki bo vse padlo na pablota.
Overil sem moj podpis na kupoprodajni pogodbi, ki ima vse elemente po OZ. Predmet, ceno, videno kupljeno.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
ne teoretiziram, samo povem, na kakšnem dokumentu sem overil moj podpis. To pa menda ja vem, če imam kopijo tega pred seboj.

Pablo in Okvir, podatki obeh. prodajna pogodba, predmet avto, VIN, REG št. cena, videno kupljeno, kupec vozilo pregledal. O pooblastilu v dokumentu ni ne duha, ne sluha.

A potem okvir s tem niti ne more spremeniti lastništva?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Daj prosim nalozi kaj tocno si ti overil, vse razen osebnih podatkov seveda.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
ne teoretiziram, samo povem, na kakšnem dokumentu sem overil moj podpis. To pa menda ja vem, če imam kopijo tega pred seboj.

Pablo in Okvir, podatki obeh. prodajna pogodba, predmet avto, VIN, REG št. cena, videno kupljeno, kupec vozilo pregledal. O pooblastilu v dokumentu ni ne duha, ne sluha.

A potem okvir s tem niti ne more spremeniti lastništva?


Ne.
Avto bo sel v dele ali pa ga bo on uporabljal, prepisal ga na sebe ne bo po legalni poti.
Tvoj overjen podpis na kupoprodajni je brezpredmeten in ni potreben saj je za prenos lastnistva vozil drzgacen postopek.

Tudi ce ga on izvozi v neko x drzavo, je problem v temu da nista uredila te spremembe na AMZS in si ti se vedno dejanski lastnik vozila, potrdila o izvozu pa tudi nimas.
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Haha, good one. Prasec se dons neki ne javlja, zgleda je na Kosovu, ker smo s par code probali. No ja, pomojem si bo zapomnil ;)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Lost, on je avtoprodal, ne pa naredil pooblastilo. In pri prodaji oz. Overjanju kupoprodajne morata biti oba prisotna
 
Nazadnje urejeno:

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Lost1, najprej hvala za tvoje zelo konstruktivne predloge.

Sem pa šel gledat zakon o motornih vozilih (ZMV-1), glede postopka prepisa. Postopek s pogodbo, na kateri je overjen podpis kupca, je povsem ustrezen.

32. člen namreč v 4 odstavku določa, da če se sprememba lastništva dokazuje z listino o pravnem poslu - pogodbo, kjer je podpis kupca overjen, in vsebuje vse podatke, ki se preverjajo ob ugotovitvi identitete fizične osebe pri registracijski organizaciji, se šteje, da je identiteta fizične osebe ugotovljena in zahtevani podatki na listini v skladu s tem odstavkom preverjeni oziroma zapisani, kar se zabeleži v evidenci registriranih vozil.

To pomeni, da ni treba, da sta oba prisotna.

Je pa vse skupaj smesno, na tehnicnih si razlagajo tako, na upravni enoti si sploh ne razlagajo nič... sem bil ravno tam in rekel, da bi rad odjavil, nimam pa dokumentov pa tablic. ja a ste prijavil, da so ukradene? ja, ne zgubljene so oziroma pri okvirju... ja ne, pol ne gre.. ja seveda gre, če piše v zakonu, da tablic ni treba dat, če jih nimaš... ja sam če so pri kupcu niso izgublene.. ja zame so. to je prblizn tko, kt če bi lezale na dnu vulkana, tut ne morm do njih... ja ne vem... na konc smo prsli do tega, da bodo pisno odločbo izdali :D

Bolj zafukano ko zemljiška knjiga...
 

pablohasan

Fizikalc
18. avg 2007
1.104
3
38
Vse zrihtano. Cigo ima skupaj u bratom legit trgovino s starimi vozili višjega razreda. Vpisan je kot prokurist. Poklicem brata, mal zagrozim, čez pol ure je bil avto že odjavljen haha.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Kamele0N