kuhinja

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Vidis jih samo 2 vrste max 3 tko da ni nevem kake krize
smile-1.gif


Aja to ves da se na steklu vse pozna?
smile-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik PiLLLe pravi:
Vidis jih samo 2 vrste max 3 tko da ni nevem kake krize
smile-1.gif


Aja to ves da se na steklu vse pozna?
smile-1.gif

Ne, ne vem
frown-1.gif
, sam itak bi imela neki svetlega tako, da tudi če bi imela ploščice bi se tudi vse poznalo. Sicer se pa nisem še čist 100% odločla ali bo steklo ali ploščice. Imam še kar dost časa za to.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Jah jst sm dost po objektih, in ko vidis nekaj full lepega, pa je to lahko hladilnik z stranicami iz brusenega pleha, ali pa crom ograja ali pa staklena ograja, vsaka mala malenkost se pozna, se posebej ce imas otroke
smile-1.gif


Nekak imam sam isti problem doma, ker imam se dve hisne 3 hisne zivali (fotr pa 2 sestre) in to nic nepuca za sabo, to pusca tako svinjarijo da adijo pamet. Prsni odtisi vsepovsod, kreme tudi, barve......

Bottom line: kar je lepo je tudi muka za vzdrzevat
grin1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Zanima me nekaj.
Je to kuhinja za kazanje ali kuhanje?

Če je za kazanje je OK.

Za resno kuhanje je pa porazdelitev pečica, plošča, korito, hladilnik čist mimo.
Veliko preveliki razmaki med njimi, razen če je kuhinja zelo mala.

Lp
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Meni se pa ne zdi tako slab razpored, resno. Kuhinja je po daljši stranici dolga 4, po krajši pa 2,2 m.

Predlagaj boljšo postavitev glede na to, da odtokov, vtičnic in zračnika za napo ni možno prestavljati. Hiša pač ni nova in je potrebno sprejeti kompromise.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Moja kuhinja je na U.

Pečica, plošča, hladilnik in korito so na dosegu roke.

Pečica je pod ploščo, zato sem vzel tako, da so vrata in posoda s pečenko obešena na njih in se pripeljejo ven. Plusi so predvsem pri dodajanju dodatkov, se ne popečeš,rabiš rokavic.

Plošča mi je žal, da nisem vzel 75cm ali celo 90cm. Na 60cm ne gresta dva velika piskra skupaj. Mora imeti inox obrobo okoli. To bom tudi v kratkem menjal. Čeprav stane cca 1200€

Hladilnik je ameriški. Ampak brez ledomata itd.

Pomivalni stroj je zraven korita tako, da ne kaplja na tla.

Delovna površina okrog plošče je cca 3m2
cheer.gif


Lp
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne znam..sem probal že x-krat.

rad bi tko k karantanka, da se kuj vidi. pa vedno hoče nek url pa kaj vem kaj.

nisem jest računalničar.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
.ksz.

Meni se pa ne zdi slaba postavitev (če odmislim tisto bližino hladilnika in pečice). Za delo rabiš nekaj delovne površine in "vse na dosegu roke" pogosto pomeni, da je delovna površina nadrobljena oz. majhna, da pri pranju niti solate ne moreš normalno nikamor odložit, ne da bi se segrevala od bližnjega štedilnika (če lahko dam primer). Zdaj je pa prostor tako pri koritu, kot tudi pri štedilniku.

Tudi ne bi dala ploščic do stropa (če sem prav razumela). Pri nas nikoli ni bilo problemov z zidom nad omaricami.

Me pa bolj zanima, kako boste tesnili robove - med pultom in zidom in podobno. Mi še vedno iščemo neko čudežno kombinacijo, pa nobenega uspeha.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik softi pravi:
ne znam..sem probal že x-krat.

rad bi tko k karantanka, da se kuj vidi. pa vedno hoče nek url pa kaj vem kaj.

nisem jest računalničar.

Pazi sad
grin1.gif


Kako prilepiti sliko. Recimo, da hočeš mene zdej citirat, pač napišeš nekaj v svojem stilu, potem stisneš NADALJUJ, s tem, da moraš imeti pri kvadratku (Želim pregledati svoje sporočilo in/ali priložiti datoteko ) zeleno kulico. In ko to narediš se ti odpre opcija za dodajanje slika (Sporočilu lahko priložite datoteko. Dolžina je omejena na 800000 bytov.) Pritisneš na gumbek BRSKAJ in na svojem računalu poiščeš sliko, ki bi jo rad dodal. Če želiš, da bo slika 100% vidna jo daj v RGB in naj ima 72 dpi
wink-1.gif
. In ko to narediš samo še stisneš ponovno NADALJUJ in uspeh je zagotovljen.

Še najbolje pa bi bilo, če svojo sliko naložiš recimo na shrani.si in jo potem sem polinkaš.

simpl k pasulj
priden.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Moja kuhinja pač ne more biti na U. Sem se nekaj matrala, da bi naredila otok, pa je bilo vse skupaj tako prisiljeno in neuporabno, da je groza. Res v mojem primeru je to optimalno.

Pri pečici je meni bolj kot to, da se mi vrata zapeljejo ven ko pečico odprem pomembno to, da je pirolitična.

Ploščo bom vzela tako, ki ima 3 robove fasatirane, sprednjega pa zaščitenega z inoxom. Ter pomembo je še to, da je 4x indukcijska. Velikost same plošče, mislim, da bo dovolj 60 cm itak pa firma, pri kateri mislim vzeti vso belo tehniko mima širšega formata, pa da bi bila 4x induk. Razen če do spomladi še kaj ne dajo ven, potem bom razmislila tudi v tej smeri.

Jaz tudi imam poleg korita pomivalni stroj, se pravi desno od visoke omare. Potem pa imam pod koritom v spodnjem predalu koš za smeti. Mislim, da bom pri košu uporabila tisto avtomatiko, da lahko z nogo odpreš koš. Ima morda kdo to. To zadevo ima ena moja kolegica in ne more prehvalit, sam bi rada še kakšno mnenje slišala.

Kar se pa delovnega pulta tiče se mi zdi, da ga je pri meni ogromno. Mogoče res ni ene ogromne površine a imamo podobno sedaj doma in ni nobenega problema. Pač kakor si navajen.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Moja plošča je tudi 4x indukcija, ker itak še nisma imela piskrov in sma kupila take pa sedaj primejo.

Če rada in za veliko ljudi kuhaš, se stegni na 75cm. Bosch ima 60cm z inox robom, Miele pa tudi 75 in 90cm.

Pa ne pozabi, da morajo biti vodila od BLUM-a. Lahko tudi s počasnim avtomatskim zapiranjem.

Lp
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ni hladilnika oz. je majhen (pod pultom), pečica je tudi pod pultom.

Kar se tiče pečice - veliko več časa porabiš za kontrolo kako se peče, kot pa za dodajanje oz. odvzemanje začimb, vode, obračanje,...
Zato je jaz nikoli ne bi več imela na tleh, pa če so še tako lepa vodila.