ena butasta, kako iz barvanih Alu vrat odstraniti posušen krep banddažni trak?

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
seveda se je ta trak na soncu nekaj časa lepo zapekal, preden smo se spomnili, da bi ga bilo pametno odstraniti. Torej, s čim se ga naj lotim, da ne poškodujem barve na vratih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz sem imel podoben problem na ploščicah in sem testiral vse sorte na koncu se je pa najbolj obnesel WD40.
Najprej našpricaš z WD40 in pustiš ene pol ure da se dobro prepoji. Potem brez težav spucaš in na koncu še odstraniš morebitne ostanke wdja z izopropanolom, da ne ostane mastno.
Če bi se lotil vrat bi najprej probal na enem skritem delu ali WD40 slučajno pušča kake madeže. (Na ploščicah jih ni pustil...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Za naslednjič pa obvezno kupit namenski krep trak za zunaj - UV obstojen. Ponavadi so tudi živih barv (rdeči, zeleni, modri). Cena je seveda tudi ustrezno višja (2-3x).

Ključno pa je da gor piše da je lahko nalepljen "~1 mesec", ker pri navadnem piše "~3 ure".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
pa še kakšen dež ga je dobil vmes nekajkrat? Včasih lepilo prav poškoduje barvo in ostane ošlesano...

če wd ne bo deloval, probaj še sintetično! razredčilo. Pa seveda moraš prej trak premočit... eno cunjo, pa mažeš gor pa dol... pa če imaš kakšno tršo plastiko pol s tistim malo drsaj, ko bo premočeno.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Jaz imam tudi to sranje na lesenih oknih, belo barvanih. Lepo gre dol z: Sam, Intenzivno čistilo 47. Gre pa zraven tudi nekak barve dol.