Vinil, parket ali keramika?

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Za zelo prometne površine v hiši (daljši hodnik in kuhinja v pritličju z izhodom ven) se odločam kakšne talne obloge. Najmanj mi je všeč keramika.
Kako se obnese vinil kar se tiče obstojnosti, trdnosti?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Vinil ima razlicne sloje kar se tice obrabe. Ampak opraska se pa vseeno bistveno pred ploscicami. Katere pa prej pocijo na primer.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.372
5.884
113
pri taščici
Ploscice so poleti "mrzle". Imej to v mislih.
Meni pri talnih ploscicah niso vsec fuge.
Al cim vecje ploscice, se raje pa naravni kamen. Cena ploscic je itak lahko ze vecja od kamna (najbrz).
V kuhinji imam pol leta vinil na klik. Res da je "2-3x" drazji od laminata ampak je vreden tistih dodatbih 200 evrov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matjaz1974

kegelj

Fizikalc
30. apr 2012
406
93
28
Vinil je meni zakon. Topel, neobčutljiv.
Ploščice so za moje pojme za v kakšno klavnico, trgovski objekt, industrijski obrat.
Jaz sicer imam ploščice v kopalnici in WC-ju, vendar, če bi delal še enkrat bi dal gotovo vinil. Ta bi bil verjetno še na hodniku, v ostalih prostorih pa oljen parket.

Meni velike sive ali bele ploščice, ki so moderne v zadnjih letih res ne potegnejo. Objekt naredijo sterilen in prav nič domač. Dom naj bo topel in ne hladen. Materiali imajo pri tem zelo velik vpliv.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Mi imamo vinil. Otroci vlačijo zadeve sem in tja, peljejo čez z biciklom itd. Nobenega problema.
Sem pa opazil, da je delno obšlesal (izgubil barvo), vendar je podobno tudi s parketom... verjetno tudi stvar kvalitete in odtenka.
Imamo pa obrabni sloj bolj debel, kao industrijski.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Za zelo prometne površine v hiši (daljši hodnik in kuhinja v pritličju z izhodom ven) se odločam kakšne talne obloge. Najmanj mi je všeč keramika.
Kako se obnese vinil kar se tiče obstojnosti, trdnosti?

Ploščice so zelo dobra opcija ob talnem gretju (sploh kaka opcija izgleda 'lesa').
Vinil je zelo neobčutljiv a tu (kot povsod drugje) igra vlogo cena - za malo denarja bo tudi občutek 'mali' (imaš debeline od 2 mm do 9 mm, različne materiale, obdelave, itd)...za kaj konkretnega gre od 30 EUR/m2 naprej.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz dam glas za parket. Da si v stanovanje tlačiš plastiko moraš biti moten.
Ker lakiran parket je pa čisto natur... pa sem prepričan, da nimaš nobene plastične naprave. Najbrž tudi nobene sintetike kar se tiče oblačil. Ali pa karkoli drugega v stanovanju.

Zdaj boš najbrž prišel nazaj s tem, da bi (lakiran) parket sigurno nudi neko posebno izkušnjo :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Matr si dal primerjave in argumente. Ne gre se za 100% natur ampak preprost za udobje in izgled. Ampak kakor komu paše. Če ti je všeč občutek hoje po jogortovih lončkih, kar pogumno. Pa ne mi o nekih super kvalitetnih vrhunskih imitacijah plastičnega lesa...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Pa ker si ravno omenil, sem dejansko pogledal po stanovanju in opazil, da imam res prekleto malo plastike. Glede na to, da imam predvsem vintage in DIY opremo je vse predvsem leseno, usnjeno in kovinsko. ;)
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.728
113
blizu močvirne prestolnice
Itak je vinil sodobna različica toplih podov. Tako da ni to nekaj novega oziroma sodobna različica vinas plošč. Če je kdo dovolj star bo vedel kaj so te plošče bile. Je pa res, vsakomur svoje. Se spomnim kolk je včasih folk zmetal denarja za laminat.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Ma iskreno meni se zdijo osebki, ki navalijo na neke "nove " materiale še vedno moteni. Ja, tako, kot laminat, ko se je prvič pojavil so vsi pametovali kako je to nekaj hudo dobrega in boljšega in navalili ko mutavi in ga polagali celo čez najboljši parket.... Ali pa PVC okna....
Lahko še razumem, če je nek vinil recimo občutno cenejši in ga rabiš za nek brezvezen prostor....
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Wow, kera fora. Vsekakor nimam plastičnih. Lesene žlice in krožniki so sicer trenutno zelo v modi, kakor eko in bio, čeprav že dolgo poznamo mnogo boljšo rešitev, ki ni samo za enkratno uporabo. Ampak moteni mutavci seveda navalijo, ker je trend.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in 8888