Parket ali linolej talna obloga

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Kaj bi raje imeli sredi dnevne sobe? Takšen linolej ali gotovi parket. Ima kdo doma talno oblogo iz linoleja in kako se obnese, kako pridejo zaključne lajšte, kakšna je cena? Do včeraj sem nameraval v dnevno položit parket, mi je pa včeraj mati začela o tej oblogi... Je tudi na klik, ni hladna kot topli pod, je iz naravnih materialov, je trpežna, bla bla bla......Sem malo pogledal na tisti link zgoraj in na daleč zgleda s temi vzorci kar luštno. Moram it v Alpodov salon se malo pozanimat.

Za vsak info bom hvaležen
pozdrav.gif
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Aja, falil sem forum. Se opravičujem in prosim za prestavitev teme. Hvala.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.857
98
48
štajerska
mi smo ga imeli doma pred xx leti, ko sem bil še čisto majhen. Je bil čisto ok so pa se praske hitreje poznale oz nastale kot pa pri parketu. verjetno je sedaj tehnologija že napredovala , ampak splača pa se vseeno preveriti kako je s tem
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ja saj ta hladen občutek je res mimo, samo sem mislil, da je tale varianta malo drugačna, boljša. V bolnicah ipd. talno oblogo verjetno pripeljejo zvito v rolo, takšna obloga je pa vseeno malo debelejša, drugačna. Čeprav kaj preveč toplo sigurno ne deluje
grin1.gif
Pogosto imam možnost hoditi tudi po jesenovem zelo svetlemu laminatu, ki tudi ne daje ravno toplega občutka in me že to moti...
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ja saj ne vem kaj je razlika ali je gor vinil ali linolej, zgleda podobna zadeva, le da so mi tiste živahne barve, ki jih imajo v ponudbi za linolej bolj pri srcu, kot vinilaste imitacije lesa, kamna itd.

Če bi navedel ime proizvajalca oblog za katere govoriš, bi ti bil hvaležen. Sem pa skeptičen, ker si omenil, da se lepi in jaz si pod to predstavljam tanko, hladno rolo, ki se lepi na tla. Vprašanje je koliko je res linolej s pluto in tisto ploščo mehkejši (naj bi se malce vdiral, ko hodiš) in toplejši.