kuhinja

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ni treba, da se.
grin1.gif


BTW Če ciljaš na to, da so med arhitekti tudi slabi, se vsekakor strinjam - v vsakem poklicu so zanič posamezniki. Tu je bilo mišljeno na splošno. In na splošno arhitetki - če jih primerjamo z "nearhitekti" - delajo čudeže, imajo rešitve, kombinirajo,... skratka imajo ideje, ki se jih ostali zlepa ne bi spomnili.

@tista rdeča kuhinja - zelo mi je všeč. Tudi zato, ker vzorec naravnost mojstrsko optično skrije stikala. Čeprav priznam, da sem skeptik glede njenega vzdrževanja. Ali pa smo samo pri nas sami packi doma...
grin1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Veste kaj, počas me boste še prepričali v to pralno barvo.
grin1.gif
Me pa zanima nasledje. Recimo, da zdaj prebelim stene v kuhiji s to pralno barvo a zna potem biti problem, če bom hotela nad pultom (pri lijaku in plošči) dati steklo? Mislim, če bo silikon prijel al bo treba vse dol praskat. Ker če je treba spraskat potem je to grozljivka.

Pa če lahko tisti, ki imate to pralno barvo poveste kaj več o njej. Kje in katero firmo ste kupili, se da dobit odtenek tak kot ga želiš al je tu problem, se da dobit majhne količine, da lahko najprej poskusiš, se to samo enkrat mala al večkrat, s čem to nanašaš (s penzlom, valčkom ...) a jupol to zna prekrit al je potrebna kakšna huda rcnija ...

A se vse pralne barve tako svetijo?

Pa še nova slikca moje kuhne, tisto na desni k je obloženo s kamnom to je dimnik.

 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
med pralno barvo in epoksi je razlika. Od pralnih bojda velja nekaj samo sigma. Vse ostalo so približki in ne služijo ravno najboljše v kuhinji. Ene vpijajo olje, spet druge so problematične glede vodnega kamna. Ker ko ga redno brišeš, zna bit da se poznajo lise tam kjer se briše. Epoksi pa je bomb proof. Delaš z njim kar hočeš, pa še vedno ostane tak kot mora bit.
Namešajo ti odtenke za obe varjante, če pa je svetleča ali mat, pa je odvisno od proizvajalca do proizvajalca. najmanjša količina pa je piksna, kakšne pač prodajajo. Epoksi je v malih piksnah, jupol ipd menda 8l najmanj.

Samo zakaj pa bi delala še steklo zadaj? fora eposkija je ravno v tem da ne rabiš nič drugega in zgleda vse skupaj nekak v enem kosu, brez dodatnih zaščit
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Če se kdaj naveličam te barve bi dala čez steklo. Se pa malo bojim, če bi bila cela stena tako pobarvana, da bi to preglomazno izgledalo sploh na steni kjer je napa.

Kako se pa rokuje s tem epoksijem. S čem to nanašaš? Lahko to sama naredim al rabiš kaj prakse.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
nanaša se z valjčkom, tak da lahko sama. Moraš pa skupaj zmešat barvo + trdilec + razredčilo po receptu, ki ga dobiš v trgovini
wink-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Jaz imam pralno barvo(ne vem kakšno) po skoraj celem stanovanju v višini 1 metra.
Tudi za umivalnilkom v kopalnici in kuhinji.

Mali bo kmalu shodil :)

Lp