Kuhinja - kaj ja in kaj ne

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Sem se spomnil, da potem nikoli nisem objavil koncane kuhinje. Na koncu je takole izpadlo.
Z izgledom sem zadovoljen, s prakticnostjo pa bolj tako tako. Verjetno, če bi se še enkrat odločil, da bi raje vzel ročaje, ali pa skrite ročaje namesto na push sistem.

7A3E6645-CACC-406B-B3A7-1BACC8B37577.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Se ne dajo dodatno namontirati ročaji? a ni push sistem samo en dodatek k pantom?
Prav vidim da imaš dve pipi? Zakaj?
Zgoraj je med lučmi in omaricami dovolj prostora za odpiranje?
Pa pri teh novodobnih mizah me motijo noge. Se sploh da sedeti na krajši stranici?
Drugače pa, luštna kuhinja.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Se dajo, itak, ampak bo tako kot je dokler bo :) mogoče se pa privadim s časom.
Tisto niso luči ampak prezračevanje. Je pa dovolj prostora za odpiranje. Ena vratca butnejo ko so skoraj do konca odprta, tako da ni hudo.
Se da, ker je noga precej notri zamaknjena + v obliki črke V je narejena noga.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Se dajo, itak, ampak bo tako kot je dokler bo :) mogoče se pa privadim s časom.
Tisto niso luči ampak prezračevanje. Je pa dovolj prostora za odpiranje. Ena vratca butnejo ko so skoraj do konca odprta, tako da ni hudo.
Se da, ker je noga precej notri zamaknjena + v obliki črke V je narejena noga.
aha.
Pa pipi?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Push sistemi so totalno neprimerni za kuhinjo ali kopalnico ali bilo kje kjer je treba veliko odpirati. Pa ne zaradi odpiranja ampak zaradi tega ker velika raba zahteva tudi več čiščenja. Hočeš fronto pobrisati, pa ti vse v ksiht skače. Oziroma moraš zato imeti odprto in z drugo roko držati. Tega jaz v kuhinji nisem hotela imeti. tam imam golo, ki se jo kamot čisti in tudi zamenja. V kopalnici pa notri zarezkano ali kako se reče, pa je še zmeraj brez ročajev. push je na omarici pod tvjem pa taki heci, k je tam bolj kot ne da je lepa. ker to pa je...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
za predal je pri nas odlično izpadlo (tudipo 2 letih uporabe - imamo 90% predalov v kuhinji) , se pa strinjam za sama vratca na push pa ni posrečeno sploh če se dosti uporablja. Vedno moraš 2x primit, torej klik, potem pa še odpret.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
odvisno kolk usran pritiskaš (pritiskaš pa lahko tudi s kolenom, indrugimi deli rok prostov,nosom)...sej ročaje imaš tudi usrane če jih usran vlečeš, ali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Evo, moja napaka.

Po enem letu uporabe kuhinje mi je žal, da nisem kupil vgradnega hladilnika, ki je samo hladilnik po celotni višini.
Kupil sem tole:

Ko sem kupoval, nisem vedel, da bom imel prostor za zmrzovalnik (s predali).

Kmalu po vselitvi sem kupil hladilnik ki je sedaj v prostoru pod stopnicami. Potem sem ugotovil, če bi v štartu kupil samo hladilnik, bi imel sedaj večji zmrzovalnik, ter dovolj velik hladilnik.

Tole bi pa rad imel (sem napačenga pripel - brez skrinje mora biti)

plus tole - nekaj litrov več bi imel...
tale ima celo 102L

Zdej imam pa preveč hladilnika :D pa premal zmrzovalnika. Premalprostorazasladoled.press

Pa sem bil pri Sajkeku, ki ima točno tko kot bi jaz sedaj rad imel, pa mi takrat ni kapnilo :rolleyes::D

PS: Sem se pa navadil na pritisne predale, pa je prov fajn :)
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Kokrkoli obrneš, tole je za sproti. Za v kuhinjo. V kevdru pri nas se podpultna hladilnik in skrinja, ta velika zamrzovalna omara pa vinska vitrina. V garaži se en hladilnicek za pijačo. S skrinjo je pač tuko - ko je ruker rabiš veliko prostora, pol se pa počasi prazni.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Možno. Jaz kaj več prostora, kot za tole nimam. Verjamem, da imaš lahko v hiši več zaloge :D
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.240
113
Mah... Živela v bloku s prastarim hladilnikom ki je imel na vrhu placa za Planico ali dve spodaj pa komaj kaj več 20+let. Zdej pa več je placa, bolj ga zmanjkuje... Brez veze...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.179
8.960
113
Mah... Živela v bloku s prastarim hladilnikom ki je imel na vrhu placa za Planico ali dve spodaj pa komaj kaj več 20+let. Zdej pa več je placa, bolj ga zmanjkuje... Brez veze...
ma ja isto, več maš prostora bolj maš zafilano.. mi imamo pol tašče noter.. :evil: ker njej je vse premalo zelenjave mesa itd...