Kuhinja - kaj ja in kaj ne

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
No to je tip-on Blumotion vodilo za ta predal pod umivalnikom. Ima pa tudi Hettich enako vodilo, dyna nekaj plus pro ali neki.

Aja, seveda imava pa zarezano fronto (skoraj nevidno) pri pomivalcu, ki se siceer avtomatsko odre, ampak nisva se stegnila do knock to open. Servo BLum pa vzame preveč prostora. Vseeno je vredu izpadlo.
Imaš tip-on, blumotion, tip-on blumotion. ne moreš na vsak predal vsega dati. Imaš box predale (tandembox, legrabox) in pa lesene predale (tandem in movento). Na box in movento inmaš lahko tip-on blumotion, na kar pa na tandem imaš lahko samo tip on, brez blumotion.
 
22. jul 2007
12.767
1.298
113
123
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Evo s prve roke malo, ko zdaj kuhinjo uporabljamo par mesecev.

Midva nimava ročajev, nitir tisti izrezkanih (noter se nabira sama svinjarija). Hladilnik je vgradnji skrit odpira ga "potrk" BLUM servo. Dela vredi zaenkrat. Poleg, tako kot pri tebi je parna in pirolitčna pečica. BP -so pa višjega cenovnega razreda , torej dobro izolirane itd, tako kot mora bit)., jepa res da ne pečemo vsak dan. Parno furamo pogosteje..do 100°.

95% elementov je na predal- tip on blue motion. Mizarji tega ne poznajo, tudi najboljši ne. Komercialni pa tega tako ne vgrajujejo ker so vodila za predale dražja in ne ponujajo ...v živo nisem mogle tega nikjer videt, tako da smo šli v "slepi" nakup, je pa nkeako logika do ko noter porineš se ti predal sam odpre skoraj v celoti in potem ko ga porineš nazaj, to energijo ohrani za naslednje odpiranje..nekako mehansk. servo drive. Dobro dela, zaenkrat. Dodal še bom servo na zgornjo omoraco-vratca, ker so totalno nepraktična za odpiranje in še bolj za zapiranje. In je predal zdaj kar prazen, ker če ni praktično ne uporabljaš. Fakt.

Pomivalc je kar vredu če jespodaj in seveda poleg korita.

Korito imava pod pultno, top zadeva. INOX. Ostale variante me niso prepričala. JE pa res da se inox hitro "počoha", ampak jebat ga. Pod pultno greo kamni, umetni kamni in keramika. Midva sva na karamiki (bolana cena) ampak top zadeva.

Prostor do mize...malo preveri, da ne boš suženj posrapravljana stolov, da boš lahko mimo hodil.

armatura s tušem? ne vem, ne pogrešamo, imamo dost navadno,malo dizajnersko, pa izvlečno. Tuša tudi prej nismo imeli zato ga sploh ne pogrešamo.

lahko ti pošljem kakšno slikco na privat. JE pa tole kar sem opisal, vse zelo drago.Ampak okej, ženka želela, ženka ima, in je veselje v kuhinji. Čeprav ekonomike ni, niti pod razno.
Kakšna slika?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Na splošno so meni še najmanj posrečeni ti kotni elementi in njih odpiranje (govorim zase)...je bolj mašilo da koristiš prostor v kotu.
Mi smo se odločili za "navadno" kotno omarico s širokim odpiranjem navzven (2 vrata po 30 cm) in je dostop zelo dober, za kuhinjsko "navlako" ki je ne rabim stalno je ok.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
mi imamo kote rešene,kot sem zgoraj napisala. en kot navadne police, placa ogromno za vse tiste nujne zadeve, ki jih rabiš 1x/2 leti. drug kot je pa tako, da je znotraj "u"ja predal, na zunaj pa je omarica globlja. polotok ima omarice na 90cm širine in namesto 30cm globine na drugi strani, je v kotu globina 60cm.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Mater, Mercedez od kuhinje. A skuha tud kej na servo
smile-1.gif

brez favšije
wink-1.gif


drugače pa zapače ja, če daš prste vmes
evil.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
Seveda, vzameš takšne predalo (ponavadi dražje) da lahko obesiš takšna vodila gor. Sicer pa, "avguštin al neki" ima vse na online šopu pa si lahko odpiralec mal pogleda, kaj gre skupaj. Recimo. Ali pa katalogi. Tipon je itak brez ročajna zadeva.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Mater, Mercedez od kuhinje. A skuha tud kej na servo
smile-1.gif

brez favšije
wink-1.gif


drugače pa zapače ja, če daš prste vmes
evil.gif

Ni fovšije
smile-1.gif
Mal mi je všeč tale tema, ker me vrne 16 let nazaj, ko sva midva izbirala kuhinjo. Če bi še enkrat delal, bi šel edino tavelik šporhet not in to na otok, un chef varianta na plin. Ker če hočeš na mojem skuhat konkretno kosilo za 7 ljudi imaš kar gužvo gor.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
true pravo je na plin, je pa tudi luštna svinjarija ko gre kaj preko, nikol več ne spucaš ...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Je.biga, kuhat pa ne mislim na nič drugega, kot na plin, pa naj bodo sledi uporabe. Sploh trojni gorilec v kombinaciji z litoželezno ponvijo dela čudeže. Moj šporhet je že kar nekaj dal skozi, pa ga ne menjam razen za tega, pravega, chef varianto, sam žal nimam placa.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik Jeri pravi:
Lahko povem za aparate - 3.500€ - vse od Gorenja.
Glede kuhinje pa raje ne bi. Ker bom poslušal kok je draga, pa kok bi vaš mizar to ceneje naredil, da bom preplačal itd. Za njega sem se odločil, ker sem že videl njegovo delo in mu tudi zaupam, da bo vse OK. Ne da se mi pa menit z petimi različnimi mizarji in vsakič znova iti skozi vse detajle. Verjamem pa, da bi kdo ceneje naredil. Bodo pa povsod vodila od Blum-a. Lica bodo barvana - kar bo belega. Pult bo laminat. Po vsej verjetnosti tudi backsplash stena (samo druge barve).
Pri beli tehniki sem se malo bolj potrudil - je bilo tudi lažje pridobivati ponudbe preko maila s spiskom. Sem probal pri merkurju, merkatorju, bigbang, harvey norman, na koncu sem kupil pri Gorenju na brnčičevi.

Nobeden pa še ni povedal kaj ima za "backsplash" steno? Ploščice? steklo?

Upam da si vzel pomivalc made in slovenia. Drugače te bo znala boleti glava

Kako naj vem kje je bil narejen? Robo dobim šele, ko bom imel kuhinjo.
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.123
52
48
122
Če pustimo tak razpored, kot si si ga zamislil na prvi sliki, bi dal pomivalca pod pečico, zožal omaro pod koritom (za smeti, praške...), tako, da bi imel lahko v spodnjem kotu vrtljivo omaro.

Če bi pa lahko spreminjal, bi pa zamenjal položaj hladilnika in pečice, štedilnik in napo pa prestavil na polotok.

Brez ročajev pa meni osebno ni preveč pri srcu, je vse zaflekano, če nimaš kakšne nevtralne barve.

Aja, vratca za smeti (pod koritom), je zelo fino, če se dajo odpret brezročno - so ti že nad mano predlagali par rešitev.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Sajkek, hvala za "tour de kuhna"!
smile-1.gif
razgled (lokacija) je pa res top! :D
Hvala še enkrat!
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Mogoce razmisli da bi dal pomivalec malo višje, sploh ker sta oba velika..
Mi ga imamo pa je super.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
super obisk, pridita še kdaj. slikce vajine kuhinje pa le objavita potem.
cheer.gif
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Bom objavil slikce, itak
smile-1.gif


PS: moja je zate kavo vzela in ti pozabila dat - in zdej se sekira
grin1.gif
a lhka po pošti pošljeva? haha
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
ne se sekirat, pridemo pa res mogoče enkrat na obisk v vaše kraje. Še nisem bil v vaših koncih.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Da malo obudim temo...

Tudi mi imamo namen letos renovirat kuhinjo. prostor je velik 330 x 300 cm (ene stene ni, ker je odprt prehod v jedilnico). Prilagam tudi skico, narisano v Ikei:

Trenutno imam v mislih naslednjo postavitev:
20190305_kuh1.png


20190305_kuh2.png


20190305_kuh3.png


Hladilnik že imamo (ameriški, širine 91 in globine 77). Napa nad kuhalno ploščo je vgrajena v viseči element.

Zanima me, če kaj ne sodi skupaj in če je postavitev kolikor tolikor smiselna?

Pa hvala lepa za mnenja že vnaprej ;)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Jaz bi kuhališče premaknil na otok. Dejansko imaš preveč vse na kupu in nimaš tam nobene konkretne pripravljalne površine. Niti lonca ne moreš levo dol iz plošče postavit. če kuhališče postaviš na otok imaš ob kuhanju stik z ostalim prostorom, saj ne kažeš hrbta.
Od kod pa imaš svetlobo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: steni in PHOBiA

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Sam bi jo delal v U. Tam, kjer imaš sedaj otok, bi zaključil s hladilnikom. Pri vratih, kjer je sedaj hladilnik, pa bi potegnil pult do vrat.

(Pol)Otok spada v velik prostor, v tem majhnem prostoru pa ni preveč uporaben.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Ni na skici, ravno na steni med otokom in pečico je okno... In hladilnik mi ful zakriva prostor (globoki je...) - ful svetlobe prekrije... in čisto ob oknu je (in če bi ostal tam, bi moral stat na čisto istem mestu kot trenutno)...

Tak od daleč se mi dopade ideja, da pa bi imel delovni pult pred oknom - smo meli enkrat na morju pult pod oknom (sicer s pogledom na morje, sicer kar pri nas nebo... ;) ), ampak res je prijetno, ko imaš delovni pult pod oknom...

Edino polica je visoka 80 cm (okno se odpre na 85 cm), je pa tudi res, da je naš trenutni visok 86 cm (če bi naredil višino pulta 84 cm (1cm za rezervo)), bi bil pult nižji za samo 2 cm... Tudi moja bi bila bolj vesela, ker je majhna (150 cm)...

Samo te nebi mogo kupit kuhinje od ikee, ki imajo predvideno višino pulta na 88 + višina pulta... Al majo kako varianto, da "znižaš" pohištvo?