Kuhinja - kaj ja in kaj ne

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
Citat:
Uporabnik Jeri pravi:
Res je, med kuhinjsko mizo/stoli in pultom ni veliko prostora, ampak tako pač je. Moja si želi imeti podaljšan pult in tako pač bo - tukaj nimam izbire:p

Dosti zensk je obsedenih s temi polotoki (ali otoki) in bi jih tlacile v vsak prostor. Potem se bos pa drenjal okoli mize, ki bi sicer morala biti sredisce dogajanja in na komot.

Glede ostalega bi jaz zamenjal vrstni red hladilnika in omare v karei je pecica. Hladilnik veckrat rabis kot pecico. Dostikrat ga odpres, ko kaj zlagas na pult ali obratno - fino je, da sta hladilnik in pult skupaj, ne pa da je vmes se ena omara.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Malo prostora in.miza na vogale? Vsi boste plavi okoli pasu.
Hladilnik pa pecico bi tudi jaz zamenjal.
Pa.korito mogoce.porinil.bolj proti vogalu, pa vogal mogoce naredil pod 45stopinj. Jaz imam v vogalu korito pod 45stopinj pa se mi ne zdi napacno. Pod njim pa "spajzo" za dobrine ali pa kak strojcek.
Kje na pultu bos imel aparate ki jih ne bos dnevno.umikal (recimo salamoreznico ....)

Pri meni mene (mojo ne toliko se.mi.zdi) moti to da imam pvc odcejevalnik na desni od.korita. na tak nacin bi moral posodo pomivati z levo. Ze z desno.mi ne gre najbolje, kaj sele z levo.

Enkrat sem bral kako.naj bi bili razporejeni aparati in omarice.po kuhinji da so poti cimkrajse in cim manj krizanja. Pa si nisem najbolje zapomnil, niti zapomnil vira. Se mi je pa.zdelo pametno. Ne pa da za vsako opravilo prehodis " pol bajte"
 
Nazadnje urejeno:

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Mal si bom izposodil temo:
Ima kdo kakšen primer kuhinje v mansardi, čist zgolj za idejo. Omejitev višine na eni steni 1,5 m; druga stran se ''odpira'' proti jedilnici in dnevnemu prostoru, tako da tudi nebi zapiral s stenskimi elementi.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Glede skritih ročajev,ali je to kakšen modni trent,ker bistvo je praktičnost in ko smo mladi še gre,potem bo pa muka odpirat vratca pa še takoj se umažejo na dalši rok pa ogulijo. Tudi avtomobili ko jim je pomembna aerodinamika imajo ogromne kljuke.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Lahko povem za aparate - 3.500€ - vse od Gorenja.
Glede kuhinje pa raje ne bi. Ker bom poslušal kok je draga, pa kok bi vaš mizar to ceneje naredil, da bom preplačal itd. Za njega sem se odločil, ker sem že videl njegovo delo in mu tudi zaupam, da bo vse OK. Ne da se mi pa menit z petimi različnimi mizarji in vsakič znova iti skozi vse detajle. Verjamem pa, da bi kdo ceneje naredil. Bodo pa povsod vodila od Blum-a. Lica bodo barvana - kar bo belega. Pult bo laminat. Po vsej verjetnosti tudi backsplash stena (samo druge barve).
Pri beli tehniki sem se malo bolj potrudil - je bilo tudi lažje pridobivati ponudbe preko maila s spiskom. Sem probal pri merkurju, merkatorju, bigbang, harvey norman, na koncu sem kupil pri Gorenju na brnčičevi.

Nobeden pa še ni povedal kaj ima za "backsplash" steno? Ploščice? steklo?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
Latex barvo in steklo (okenska polica in okno) za koritom, šporget je na polotoku. Imam tudi jaz kuhinjo v "U".

Kuhinja kot je zastavljena je funkcionalna. Menjava hladilnika s pečico je možna vendar nepotrebna. Hrana bo bobrzkone tudi v omarah pod in nad pečico (sladkor, moka, makaroni ipd), ni samo v hladilniku. Izgled je pa lepši, če je pecka tam kjer jo imaš sedaj.
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Kakšna imate pa še kaj korita? kaj je boljše? INOX, kamen, kaj še obstaja? Je fajn da je pult čez korito? Za kaj se uporablja tisto malo korito, ki je zraven večjega (če veste kaj mislim)?
Danes imam še zadnji sestanek z mizarjem in bi res rabil čim več informacij.

Armatura s tušem - je to fajn ali ne?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.171
8.950
113
Evo s prve roke malo, ko zdaj kuhinjo uporabljamo par mesecev.

Midva nimava ročajev, nitir tisti izrezkanih (noter se nabira sama svinjarija). Hladilnik je vgradnji skrit odpira ga "potrk" BLUM servo. Dela vredi zaenkrat. Poleg, tako kot pri tebi je parna in pirolitčna pečica. BP -so pa višjega cenovnega razreda , torej dobro izolirane itd, tako kot mora bit)., jepa res da ne pečemo vsak dan. Parno furamo pogosteje..do 100°.

95% elementov je na predal- tip on blue motion. Mizarji tega ne poznajo, tudi najboljši ne. Komercialni pa tega tako ne vgrajujejo ker so vodila za predale dražja in ne ponujajo ...v živo nisem mogle tega nikjer videt, tako da smo šli v "slepi" nakup, je pa nkeako logika do ko noter porineš se ti predal sam odpre skoraj v celoti in potem ko ga porineš nazaj, to energijo ohrani za naslednje odpiranje..nekako mehansk. servo drive. Dobro dela, zaenkrat. Dodal še bom servo na zgornjo omoraco-vratca, ker so totalno nepraktična za odpiranje in še bolj za zapiranje. In je predal zdaj kar prazen, ker če ni praktično ne uporabljaš. Fakt.

Pomivalc je kar vredu če jespodaj in seveda poleg korita.

Korito imava pod pultno, top zadeva. INOX. Ostale variante me niso prepričala. JE pa res da se inox hitro "počoha", ampak jebat ga. Pod pultno greo kamni, umetni kamni in keramika. Midva sva na karamiki (bolana cena) ampak top zadeva.

Prostor do mize...malo preveri, da ne boš suženj posrapravljana stolov, da boš lahko mimo hodil.

armatura s tušem? ne vem, ne pogrešamo, imamo dost navadno,malo dizajnersko, pa izvlečno. Tuša tudi prej nismo imeli zato ga sploh ne pogrešamo.

lahko ti pošljem kakšno slikco na privat. JE pa tole kar sem opisal, vse zelo drago.Ampak okej, ženka želela, ženka ima, in je veselje v kuhinji. Čeprav ekonomike ni, niti pod razno.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.214
5.236
113
jest imam takega:
http://www.pomivalnakorita.si/images/imgKatalogKategorija/max/66.jpg
samo da mi pipa in tisti cucelj za zapiranje odtoka gre iz pulta ne jekla.

brez tistih rešetk notri.

za odcejalnik posode imam za to namenjeno posebej neko tkanino, ki jo potem lahko umaknem operem ipd, in se ne jajcam s čiščenjem. si pa ne predstavljam biti brez tega biti, v kolikor pomivate posodo na roke. jaz to rabim na vsake kvarte. tisto malo korito - ga ne rabiš, če ne veš zakaj je. škoda placa. naj bi bil kao za zelenjavo odcejati in prati, ponavadi notri mesto najdejo krpe in gel. pipa s tušem je fajna predvsem za pomivanje korita, vsaj meni. drugače pa tudi, če je navadna pipa, jaz bi jo rajše imela, bolj bullet proof.

pulta čez korito ne bi hotela imeti, niti ni vsak pult primeren za to. laminat že ne. če bi, bi imela iz enega dela ala kerok varianta.

tak, to iz moje strani, bodo pa alteraši z več izkušnjami več povedali. so zelo opinionated, ko pride do gospodinjskih del.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Kar se mene tiče je zadeva nastavljena optimalno glede na prostor. Do črke L je zeeelo podobna moji kuhinji, U.ja jaz pač nimam
wink-1.gif
.

Tudi pri meni sta pečica in hladilnik skupaj in nič ne moti. V kuhinji hladilnik 'mora' bit vgradni da kam zgleda..magari na konto manj prostora in višje cene.

Glede ročev...fensi je brez njih, al čistoča je pač druga stvar in kdo ter koliko bo to čistil. Pri nas pač roči so..tu je imela prednost funkcionalnost pred estetiko.

Na splošno so meni še najmanj posrečeni ti kotni elementi in njih odpiranje (govorim zase)...je bolj mašilo da koristiš prostor v kotu.

SDC16644.JPG
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ker ravno kupujem novo kuhinjo - tudi meni so odsvetovali kuhinjo brez rocajev, ceprav sem se na zacetku zelo zagrel za njo. Tudi cena je bila kar nekaj visja.
Prav tako so mi odsvetovali "splash screen" iz stekla in bolj priporocali kot ima vincent oz. enak material, kot delovna povrsina. cena je pa tudi x2 nizja. Do sedaj sem imel ploscice...
Pecica poleg hladilnika ni bilo nobenih pripomb in dandanes ne predstavlja nobenega problema.
Ali je hladilnik vgradni ali ne, je odvisno od izgleda hladilnika. Midva ze imava hladilnik od prej (prostostojec) in pase kot ulit v kuhinjo in tudi malo razbije monotonijo kuhinje...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.171
8.950
113
No brez ročajev - so plusi in minusi..odvisno je bolj od okovja... jaz sem iz povsem praktičnega vidika odpiranja sicr navijal za neke simple ročaje, a potem je bilo to čiščenj itd. S tem okovjem kar ga imava midva,je zadeva dost elegantan in predali se dejansko odprejo, ne rabiš jih potem še enkrat primit in odpret. , koliko se kaj omaže, je stvar pač navadi in sprotne čistoče, bomo videli kako bo izgledala zadeva čez leto ali dve.

Naša je mat bela. drugače fornta.. Sijaju smo se namesko izognili...že tako je na cajte kot v LABu.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

No midva sma vzela crna front, silk gloss (torej med mat in glos), stranice pa antracit sive. In na crni silk gloss se predvsem mastni odtisi hitro poznajo... Edino bom razmislil o "push and open" sistemu za na predal za smeti oz. kos pod umivalnikom, ki ga pa dejansko lahko z nogo odpiras...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.171
8.950
113
No to je tip-on Blumotion vodilo za ta predal pod umivalnikom. Ima pa tudi Hettich enako vodilo, dyna nekaj plus pro ali neki.

Aja, seveda imava pa zarezano fronto (skoraj nevidno) pri pomivalcu, ki se siceer avtomatsko odre, ampak nisva se stegnila do knock to open. Servo BLum pa vzame preveč prostora. Vseeno je vredu izpadlo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Še nekaj... višina pulta, koliko priporočate? Jaz sem 190 visok ona 180. Da bi bil pult 100 cm visoko? 105 cm mogoče?
 
Citat:
Uporabnik Jeri pravi:
Lahko povem za aparate - 3.500€ - vse od Gorenja.
Glede kuhinje pa raje ne bi. Ker bom poslušal kok je draga, pa kok bi vaš mizar to ceneje naredil, da bom preplačal itd. Za njega sem se odločil, ker sem že videl njegovo delo in mu tudi zaupam, da bo vse OK. Ne da se mi pa menit z petimi različnimi mizarji in vsakič znova iti skozi vse detajle. Verjamem pa, da bi kdo ceneje naredil. Bodo pa povsod vodila od Blum-a. Lica bodo barvana - kar bo belega. Pult bo laminat. Po vsej verjetnosti tudi backsplash stena (samo druge barve).
Pri beli tehniki sem se malo bolj potrudil - je bilo tudi lažje pridobivati ponudbe preko maila s spiskom. Sem probal pri merkurju, merkatorju, bigbang, harvey norman, na koncu sem kupil pri Gorenju na brnčičevi.

Nobeden pa še ni povedal kaj ima za "backsplash" steno? Ploščice? steklo?

Upam da si vzel pomivalc made in slovenia. Drugače te bo znala boleti glava
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.352
8.716
113
Huda kuhna. Jest mam kotno korito, pa se obnese, pa men je všeč U, da se nekak loči kuhinjo od ostalega dela.

Pa še glede pomivalca....jest ne bi mel jajc vzet nič drugega kot Bosch.