Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
A bejž no, jaz sem pa mislil da se o ceni in uporabni vrednosti zgodnjepoznega krompirja menite?

Poskrolaj nazaj in se poskusi spomnit kdo je začel bluzit o plačevanju s kriptovaluto in kako bo to super ker gotovine ne boš več rabil.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Lej ti zmeda, nehaj bevskati vame in me zalezovati pri vsaki temi, sicer bom še pomislil, da te tarejo kakšne hormonske motnje. Če pa te morda res tare kaj takega, pokojni dr. Rugelj ima par dostojnih naslednikov, ki ti zagotovo lahko pomagajo.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Torej katera kripto valita ima naj uporabno vrednost?
Ali so na sploh samo način za biznis, zaslužek?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Zdaj si pa tele tvoje litanije pred ogledalom preberi in še enkrat pomisli kdo je tisti ki se vžiga in skače v luft.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Torej katera kripto valita ima naj uporabno vrednost?
Ali so na sploh samo način za biznis, zaslužek?
Velik del kripto kovancev je cca nekaj takega kot nateg in dolgoročno ne bodo preživeli. Preživeli bodo tisti, ki bodo ponudili kompletno storitev na nekem področju. Ali pri plačevanju na drobno ali kot hramba vrednosti ali kot platforma za neke druge storitve oz. projekte...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Velik del kripto kovancev je cca nekaj takega kot nateg in dolgoročno ne bodo preživeli. Preživeli bodo tisti, ki bodo ponudili kompletno storitev na nekem področju. Ali pri plačevanju na drobno ali kot hramba vrednosti ali kot platforma za neke druge storitve oz. projekte...
In to praviš, da bo rastlo? Zakaj že?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Kot si napovedal. Cena pri kriptovalutah v celoti odraža uporabno vrednost. Lani takle čas in do novega leta so bile najbolj uporabne, zdaj so malo manj, baje bodo jutri uporabne samo še bolj (FuŁ).
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Raslo je zato, ker je bil na drugi strani nekdo, ki je bil pripravljen ponuditi več, ker je špekuliral, da bo prodal še za več.

Ne obstaja kriptovaluta, ki bi trenutno imela neko veliko uporabno vrednost. Plačilne so super če si nizko kupil. Slovenska Eligma je super nakup če je zdaj na dnu. Kupiš za 1000€ eligme in zapravljaš v BTCju. Verjetnost da zraste je višja, kot da še konkretno pade in trenutno je trg na tem.

Se pa obeta nov fud za exchange ipd. kar ne bi bilo dobro.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Jaz mislim,da v decembru še ne bo veselo. Najbrž bo stanje boljše, kot je trenutno. Ampak na veselo pa čakam od prihodnjega leta dalje :)
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
No ja, sam useen glede na to, da sem bil navajen zadnje dneve +/- 2% za BTC. Altcoini so pa itak klasa zase.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.638
3.874
113
Malo v info, iconomi se na polno delista iz borz. Zgleda da gre po poti coufoundit. Skratka kdor ga ima, naj se ga proba znebiti. Danes je to objavil Kraken, prejšnjič Binance.