Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
btw... če hočete bit del tega "cirkusa" je zdaj najboljši čas za nakup... medijsko je vse lepo potihnilo, sosedov franček več ne spršuje o kriptovalutah.
Velika verjetnost, da nas čaka še kako leto bear marketa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dik

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Hja, sam kaj kupit. Veliko alt coinov je izgubilo zaupanje. Sam nekako še vedno stavin na cardanota. Nekaj sem kupoval ICX, ko je bil po 2$ in sem mislil, kolk jeugodno, potem je pa padel na 0,5$ :( NEO je pomojem tudi dober nakup, sam kaj ko je še vedno dokaj drag (za mene, kot malo ribo :) ).
Kaj je z TKY? Veliko se je govorilo na samem začetku, cena je šla pa od takrat samo dol.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Saj je vse šlo dol..

Trenutno ni še nič za kupovat, ker se rabi še z bitcoinom izkazat kaj in kako verjetno gre do 5900.

En skriti hint trenutno je $xlm za kake 14 dni, nakup okoli 3500. Sicer pa so vsi coinbase alti "dobri". Kaj so coinbase alti? Tisti, ki bodo publishani na Coinbase v bljižni prihodnosti. Ethereum Classic smo že dali skoz, veliko boljše izbire so pa $BAT, $ZTX in $ZCL. Jaz bi konkretnmo predlagal še npr. $ont in $ela, samo ont je pravkar več kot podvojil vrednost, tako da mogoče rabi kak pullback predno gre spet nad 4k.

Ob teh padcih in teh potencialnih dobičkih ob štartu bullruna čeprav samo nekajdnevnega je fino investirati več in za zelo kratek čas. Ko $btc miruje alti norijo, ko se btc obeta kak noro dober news, posrka denar iz altov, ko konkretno pada se tudi paničari in prodaja tako da...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Kaj sem sem do zdaj naučil je to, da pač moraš bit potrpežljiv.... in ne kupit vsega na enkrat...
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Jaz tudi mislim, da bo šel BTC še dol in da bo treba kako leto ali dve počakati za ponovno (konkretno) rast. Kar se kupovanja tiče, pa itak nism tolk nalovdan, da bo ruknu notr takoj jurja, ampak počasi kupujem toliko, kolikor mi dopuščajo finance. Se pa nekak branim kovancev z velikim market cap-om. Sem svoje čase dost stavil na TRX, pa je bila potem bolj žalost vseskupaj :(
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
sej... kupujses po malem...npr. 100€ mesecno (magari 2 leti)... ker, ce je naprimer next target BTCja 100k, je vsakih vlozenih 100€ -> 1600€ ko doseze 100k.
V tem primeru mi je skoraj vseeno, ce kupim BTC pri ceni 4k ali 6k :) portfolio vrednosti sem si zbrisal, in niti nimam pojma kolko mam trenutno.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
Takrat, ko bo po večini mnenje javnosti "BTC is dead" takrat se kupuje... faze kapitulacije še ni bilo... mislim da bo dno pri 3200 - 3500.
Lahko pa, da bo tokrat res konec tako kot je bilo rečeno že neštetokrat.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ne bo konec nikoli... Ce ne drugo bom jaz vse rudaril in vzdrzeval blockchain ;) Konec kriptu lahko naredi le svetoven blackout, takrat pa nobenega ne bo brigala vrednost ampak le prezivetje...
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
tud jaz mislim da nebo konec... Kolko se spoznam na stvari, BTCja ne mores ustavit. pa tud, ce ga "prepoves". Zato tud po malem rudarim in kupujem.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Saj tudi jaz vem, da ne bo šlo v K ampak potihem čakam na ponovitev lanskega veselega decembra... ;-)
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Hja, sam kaj kupit. Veliko alt coinov je izgubilo zaupanje. Sam nekako še vedno stavin na cardanota. Nekaj sem kupoval ICX, ko je bil po 2$ in sem mislil, kolk jeugodno, potem je pa padel na 0,5$ :( NEO je pomojem tudi dober nakup, sam kaj ko je še vedno dokaj drag (za mene, kot malo ribo :) ).
Kaj je z TKY? Veliko se je govorilo na samem začetku, cena je šla pa od takrat samo dol.

Dosti icotov se je izkazalo za nateg 1. klase. ICX je bil moj "moon bag", pa vidimo kam je prišel, skupaj z večina kovanci. Upam, da se bo sedaj zgodil preobrat navzgor. Navsezadnje je prišlo do 90%+ padca vrednosti.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
....kak je vse potihnilo... zanimivo bo brat to temo cez 2-3 leta... oz. ko/če bo naslednji bull run....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
V prihodnje bo raslo samo tisto, kar bo imelo praktično uporabno vrednost. Vse ostalo bo stagniralo in nekoč propadlo. Na to vrsto rasti pa ti ne bo treba čakati več let kot praviš ampak se že dogaja, samo še ni tako očitna.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Gotovina ima praktično uporabno vrednost, pa zaradi tega dejstva ne raste kar sama po sebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jason

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Pred časom si bluzil o tem kako boš kriptovaluto uporabljal kot plačilno sredstvo (hint: pivo). Zdaj bluziš o uporabni vrednosti. Jaz sem oboje seštel in komentiral.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Seštevanje ti dela težave, smiselno komentiranje ti je pa sploh tuje. Mimogrede, tema se nanaša na kriptovalute.