Kriptovalute (tehnologija, trgovanje, borze...)

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
btw.... To, da banke razvijajo kriptovalute/blockchain.... wtf... kaki bullshit za rajo. Pa sej to imajo že zdaj... To je navadna SQL baza.
Ne znam si predstavljat kako bi to izgledalo. Da bi mi rudarli, oz. "stakali" njihove žetone.... Pa sej oni nočejo decentralizacije, če pa že pa hočejo da so 100% lastniki svojih nodov (torej ni decentralizirana). Brez decentraliziacje je vse skupaj navadna SQL baza z dvema pointerjema :).
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Ko banke ali katerekoli institucije upravljajo z blockchainom (ali bazo podatkov), jim je s tem podeljeno zaupanje, da naj bi z "našim" denarjem ali premoženjem ravnale skrbno in vestno. ZAUPANJE je tu ključna beseda in mi jim "moramo" zaupati, kar je predpogoj, da banke sploh lahko funkcionirajo.

Point javnega blockchaina je pa ravno nasproten, dejansko revolucionaren, namreč, da ni potrebno zaupati NIKOMUR,
da bi zadeve vseeno pošteno potekale, čeprav jih ne "upravlja" nobena institucija.
Zaupanja naj bi bili vredni le algoritmi, oziroma matematične zakonitosti.

Zato je na "spominskih" bitcoin kovancih mogoče zaslediti napise:
"Vires in numeris" (moč je v številkah)
ali pa "In Cryptography We Trust"

Na dolarjih lahko preberemo "In God We Trust"

.. bog nam pomagaj, če že ljudem ni mogoče zaupati .. :evil:
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
The latin above and below the bill’s pyramid is all about American exceptionalism.
“Annuit Coeptis” means “He favors our undertaking,” and “Novus ordo seclorum” means “New order of the ages.” People took the Manifest Destiny thing very, very seriously, apparently.
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
V zadnjih dneh opažam, da se vrednosti BTC in ostalih valut gibljejo zelo različno, kar se mi zdi, da doslej ni bilo običajno. Je kakšen poseben razlog za to?
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
ETF za bitcoin naj bi bil v kratkem odobren s strani SEC in tokrat naj bi šlo bolj zares, ker je vloga prišla s strani Chicago Board of Exchange (CBOE) ,
ki je nekoliko močnejši igralec na trgu, kot brata Winklevoss (ki sta tudi že, neuspešno, vlagala zahteve za ETF).
Posledično so investitorji v pričakovanju večje rasti BTC tečaja in sredstva selijo tudi iz altov v BTC.
 
Nazadnje urejeno:

disc

Majstr
4. feb 2011
2.343
455
83
Je tuki kdo nabavil The key (TKY)? Trenutno je res še razmeroma nizek. Se splača kaj vložit, al raje tist denar namenim za ICX ali ADA?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.706
365
83
Kaj se te s kriptovalutami dogaja? BTC v enem tednu paden iz 8200 $ na 6400 $, ETH je 370 $,... ??????
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Ima še kdo težave pri logiranju na Binance preko Mozille? Redko kdaj se mi sploh uspe logirati, pa še takrat me v kratkem času vrže ven oz. se spletna stran v mozilli "zruši".
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Največjim traderjem je pa res vseeno ali je poletje ali zima, vedno se najde čas za uživanje :evil:

Sicer pa je bil še lani avgusta tečaj $3.500, tako da je še vedno za 3.000 višji, kot pred letom.

Trenutno je v središču pozornosti investitorjev SEC odobritev ETF, ki naj bi institucionalno pomenil nekakšno večjo varnost pri trgovanju in novice o odložitvi odločitve do konca septembra krojijo trenutni menjalniški tečaj.

Za sam bitcoin pa ves ta cirkus okoli ETF sploh ni relevanten (WTF is ETF :evil:).

Lastnik največje svetovne borze NYSE in CEO Intercontinental Exchange (ICE) je pred dnevi izjavil:
Bitcoin Could be ‘First Worldwide Currency’

ter za november skupaj z Microsoftom in Starbuckom napovedal ustanovitev kripto plačilnega sistema Bakkt
(nekakšen 2nd layer nad bitcoin blockchainom, podoben Lightning networku)
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Daj levi drsnik malo naprej, ker sedaj ni videti spic...recimo toliko, da bo se vidna sredina 2013 in se lepo vidi, kako je bil vrh 2014 in potem lepa zavita krivulja na "U" do letos januarja....sedaj poteka spet lepa zavita krivulja navzdol in smo komaj na 1/3 "U", tako, da bo naslednji vrh se dalec....uffff, morda l.2021 ali 2022. Takrat ga zna nabiti cez 500k€, saj ce povezes prvi vrh 2014 in drugi 2018, gre ravna crta strmo navzgor tja do lune... No, to so samo moja razmisljanja brez analiz ampak tudi analize ne pomagajo kaj dosti, saj nobeden ne ve, kaj bo v prihodnosti, pa lahko analizira kolikor hoce. Bitcoin je Bitcoin :cool:
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Lahko tudi ostane kjer je ali gre nizje... Ce se vsipajo not institucije je cisto vseeno kam gre. Imas short in long, kar je vazno je volatilnost. Sej forex pari tudi ne rastejo v nedogled ampak se dela profit na premikih... Samo ker so majhni premiki se uporablja vzvod in glej ga zlomka BTC ma na nekaterih borzah tudi vzvod...
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Danes sem z velikim zadovoljstvom ugotovil, da mi je točno polovica vloženih € v kripto nekam izpuhtela. Z zadovoljstvom zato, ker sem vložil malo €. ;-) Na kakšnih % se gibljete ostali?
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Recimo, da bo tam od konca septembra šlo malo navzgor, tako vztrajalo do februarja, pol pa spet tuga... Ni zraslo na mojem zelniku. ;-)
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.945
755
113
Jaz sem dvignil polovico s 200% profitom... ostalo pa bom pustil. Vsak mesec, ko je plača dokupim nekaj malega... to bom delal dokler bo potrebno (naslednji MOON).