Kranj plin

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.784
456
83
Pa kaj so to plinsko vrtino na gorenjskem našli ??

Zaradi uhajanja plina je trenutno zaprta cesta Britof–Predoslje v Orehovljah. Poteka tudi evakuacija prebivalcev na območju. Gre za tretji primer uhajanja plina na območju. Kaj je razlog za težave, ki se pojavljajo na plinskem omrežju, pristojni še ugotavljajo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jado je na varnem, ker Britof zaenkrat še ni v Kranju in Orehovlje, kjer pušča danes, tudi ne. Pa tudi če bi bil, brez spremstva itak ne bi smel ven in bi samo še bolj jambral.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.201
113

In tukaj ne gre za podjetje, ki gradi plinovod. Ta je že prestal preizkus tesnosti in so ga zato zasuli. Zapletlo pa naj bi se pri gradnji kanalizacije in vodovoda za projekt Gorki, kjer naj bi gradbinci poškodovali plinovod.

''In ko je izvajal gradbena dela, zato da izvede ta vodovodni priključek, je, ker ni ravnal z dolžno skrbnostjo, poškodoval plinovod in je, namesto da bi nas obvestil o poškodbi, plinovod zasul," pravi Zevnikova.

Gradbenik je v primeru projekta Gorki podjetje Riko, kjer do konca preiskave trditev Domplana ne komentirajo. Na inšpektoratu pa pravijo, da morajo napake prijavljati distributerji.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.201
183
63
Saj pa je dal čigumo na cev in zasipal. V čem je problem ?
To bo smeha, ko bodo isti majstori delali kanalizacija u lublan. :)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
zdaj pa vprašanje za demza: ali je kriv tisti projektant, ki je projektiral plinovod, ali tisti, ki je projektiral vodovod?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To vprašanje ni samo zame, ampak je splošno. Slovenska folklora.
Nikoli nisem razumel, kako se smejo praktično vse komunalne instalacije pri nas izvajati na pamet, brez točnih umestitev v prostor. Od nas državljanov okolje in prostor neizprosno zahteva doslednost, sami javni upravljalci pa - kot da bi bili oproščeni tega.

Na moji zemlji sem dovolil v preteklosti vse mogoče instalacije, od elektrike, telefonije, kanalizacije, javne razsvetljave ... vsak je zase šel kopat kanale, namesto da bi se zadeva sprojektirala v enem, skupnem zamahu. In tako je Telekom položil svoj kabel 5 cm nad mojo plastično kanalizacijsko cev. Čez 5 let je bila moja cev cviknjena. Saj, Telekom je zadevo popravil, toda preden sem razkrinkal težavo, sem pa tudi porabil nekaj mesecev detektivskega dela.

Po nekaj letih izgradnje sem pa naknadno vsem moral priznati služnost, saj so praktično vsi šele po vsaj dveh letih od izgradnje šli reševat gradbena dovoljenja. Banana republika, bi se temu reklo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Demz spet neki na pamet... Ko se projektira trasa se lepo upoštevajo odmiki itd... innpotem je projelt kjer so predvidena tudi eventuelna krizanja...
To da je bila pri tebi cviknjena cev (pp ali pvc? Zakaj ni bila obbetonirana ali vsaj krepko v obsipu?) Pa je prej napaka izvajalca ce ze koga... Ali pa tebe kot projektanta trase kanalizacije ;)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prav nic na pamet. Bi prej rekel, da ti na pamet.
Svoje inštalacije sem jaz položil že vsaj 5 lrt prej, ležijo v moji zemlji in imam čisto vse arhivirano v fasciklih. Razni ostali so se pojavili šele koncem 90. let, oni pa vse na pamet. Konkretno tisti telekomov kabel je pokazal, da so imeli tudi mojo odtočno cev odkopano, pa so vseeno zadevo šalabajzersko položili in zasuli.

Pridi k nam v Sevnico, ali pa v Ljubljano, ne bo nič drugače, pa pokaži odsek asfaltne ceste, ki ni vsaj 10x prekopan in to v roku enega leta po položitvi asfalta. Noben izvajalec za drugega ne ve. Pa četudi je vedel, je delal po svoje, samo da je čim prej pobral svoj investocijdki denar od države.

Ker država reče : "Zdajle pred novim letom je treba denar porabiti, ker ga pol ne bo več".
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Demz ti pametujes da se kar kadi. Telekomunikacije so najvisje. Zato je krizanje nad ostalimi vodi. Itak pa ni stvar izvajalca kajnse prekopava in izvajalcinse nimajo kej menit med sabo. Ampak investitorji!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demz ti pametujes da se kar kadi. Telekomunikacije so najvisje. Zato je krizanje nad ostalimi vodi. Itak pa ni stvar izvajalca kajnse prekopava in izvajalcinse nimajo kej menit med sabo. Ampak investitorji!

Ja. Potem se ti pa zgodi Kranj s tremi zaporednimi defekti na plinu. Pred parimi leti je v Celju zabrisalo ven celo ulico na Hudinji, torej je sedaj imel Kranj ogromno srečo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Prav nic na pamet. Bi prej rekel, da ti na pamet.
Svoje inštalacije sem jaz položil že vsaj 5 lrt prej, ležijo v moji zemlji in imam čisto vse arhivirano v fasciklih. Razni ostali so se pojavili šele koncem 90. let, oni pa vse na pamet. Konkretno tisti telekomov kabel je pokazal, da so imeli tudi mojo odtočno cev odkopano, pa so vseeno zadevo šalabajzersko položili in zasuli.

Pridi k nam v Sevnico, ali pa v Ljubljano, ne bo nič drugače, pa pokaži odsek asfaltne ceste, ki ni vsaj 10x prekopan in to v roku enega leta po položitvi asfalta. Noben izvajalec za drugega ne ve. Pa četudi je vedel, je delal po svoje, samo da je čim prej pobral svoj investocijdki denar od države.

Ker država reče : "Zdajle pred novim letom je treba denar porabiti, ker ga pol ne bo več".
Imaš prav. Pri nas so pred leti obnovili cesto skozi naselje in pod njo inštalacije. Med drugim so položili tudi cevi za bodoče kabelske in optične povezave. Sedaj pa kabel res polagajo in ali misliš, da so izkoristili obstoječe cevi, čeprav so bili na njih opozorjeni? Kje pa, režejo asfalt, kopljejo jarek in polagajo nove cevi. Tako so jim naročili na občini in konec debate. :evil:
 
  • Wow
Reactions: Hanzi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Cevi v jašku so zelene in rumene. Zelene so menda Telemachove, ki pa je medtem položil svoje kable v jarke, ki so jih skopali skozi vrtove, rumene so pa Telekomove, kateri sedaj polaga kablovje. V glavnem so tiste cevi neizkoriščene že okoli 8 let in dvomim, da jih bo kdo kdaj uporabil.