Kranj plin

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Saj je popolnoma jasno, do predaje objekta je kriv izvajalec....
Malo morgen. Izvajalec je vedno kriv, saj je on naredil.
Ko ti odpove zavorni sistem v avtu je kriv izdelovalec, ne TI!
Serviser? OK, ne pa TI.
Če je kdo drug dovolil, da gre avto naprej, pa še on!

....Delali so rexep, meho, fuad, zair, qamil, fahrudin in bitiqi, pod vodstvom silvota, nadzoroval je marjan, nafookala sta čamil in ređep in mimoidoči gaja, matevž, lovro in tai...
In ko prve vprašajo drugi o uporabi zaščitnih sredstev, ta prvi gledajo ko tele v nova vrata.
Stari, lastnik firme, pa druge od zadaj, naj pustijo prve pri miru, ker delajo.
... s pogodbo ne odgovarja za priklop stativa ...
Timothy rulaaaaaa!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vedno je prvi krivec projektant, naslednji pa nadzorništvo. Šele potem se kontrolira izvajalca.

Če je nadzornik podpisal izvedbo, je izvajalec načeloma pokrit. Toda v Slo se vedno dela po bližnjicah, edini protokol ki pri nas velja, je : "Najceneje in z najmanj mogočimi stroški". To pa s kvaliteto še nikoli ni šlo skupaj. Najraje pa gospodje napako naprtijo izvajalcu, ki je še najmanj kriv. Izvajalec bi predvsem rad dobro opravil, toda vsi nad njim iščejo bližnjice :zavijazocmi: .
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Kaj hudica je tukaj projektat zajebal? V Šempetru je zajebal izvajalec in potem nadZor (ker se bolj ukvarjajo z višino gasilnih aparatov in kvaliteto vgradnje zakljucnih letvic...). V kranju pa takisto izvajalec (ali gradbinc ali strojnik) ter nadzor ki je kljub puščanju pustil da je sistem v uporabi...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Najprej je projektant, potem nadzor, ter nazadnje izvajalec ! Če ti to ni jasno, ti ni jasno nič.

Izvajalec je vedno na udaru, toda veriga se prične pri projektantu (zato sem ga omenil) ter v fazi izvajanja pri nadzoru. Nikar mi praviti, da je izvajalec kar mimo nadzornika nekaj po svoje naredil. :mad:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V šempetru se grem pa stavit, da je izvajalcu nekdo naročil, naj tako naredi. Ker je vmes nekje denarja zmanjkalo. Slovensko gradbeništvo ! :mad:

Potem se pa sprašujete, zakaj je slovensko gradbeništvo propadlo :nigladek: . ZATO, ker na razpisu zmaga najcenejši in ne najkvalitetnejši. Zato ! Nadzor je pa podrejen vodji projekta. Vodja projekta je pa že vnaprej sprejel delo s ciljem čim več prišparati, da bo kaj ostalo za provizije. Pa če se še tako slabo sliši, toda - tako izgleda slo gradbeništvo. Če nebi izgledalo tako, bi bila - in karavanška druga cev in drugi tir že zdavnaj izgrajena. Pa Julijana izpod Karavank bi se tudi lepo tržila itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Demz, nimas pojma. Oprosti. Projektant ni nadzor! Projektantova odgovornost je cisto drugje kot odgovornost izvajalca in nadzora.

Pri plinovodu ce nekdo ne izvede pravilno obsipa in pojsteljice ali pa spoja je odgovornost izključno na nadzoru in izvajalcu! Kaj ima projektant tukaj veze ce on v projekt napise da mora biti 20cm nad temenom obsip, izvajalec ga pa da 5cm ali 2? To tudi nadzor tezko vidi (ni zraven za vsak cm cevi...)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nimam pojma - prav. Ravno tolikokrat sem z njimi malical, da vem o čem pripovedujem.

Projektantova dolžnost je v projektno dokumentacijo napisati vsa navodila in smernice, nadzorništvu pa kontrolo, da se izvajajo. Če je projektant napisal v načrtu, da je vsak zvar podležen ultrazvočni kontroli - se mora izvesti. Prav tako je projektant nekje napisal protokol poizkusnega zagona - sem začuden, da se ob tem uporabi kar zemeljski plin. o_O Zakaj bi se sicer plin znašel tam ... v napol dograjenem plinovodu?

Sorry, tu je izvajalec kriv toliko, kot se mu je dopustilo, da sme telovaditi sam. Če bi bilo gradbišče organizirano tako kot se v današnjem času (ob današnjih kriterijih ( :fredi: ) , vse te veščine smo že imeli nekoč ) pričakuje, do take napake nebi prišlo. Vsekakor je treba iskati krivca pri nadzorništvu. Nadzornik bo šele dokazoval, da je izvajalec nekaj storil na svojo pest. Če pa izpade, da v projektni dokumentaciji ni bilo razpisanega protokola ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

V zapor naj gre vlada, ker dovoljuje javne natečaje za razpis na podlagi najcenejšega - in ne najbolj ugodnega.

Najbolj ugoden ni najcenejši ! Najbolj ugoden je najboljši.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Demz, raje se naprej malice drzi :) pa na kruh ne pozabi zravn, kot vsi gradbinci :) jaz konkretno pa sem ze kar nekaj plinovodov tudi izgradil;))

V projektih je zapisano marsikaj, na terenu pa je ogromno prepusceno izvajalcu in nadzoru, kjer so pa vecja nejasnosti pa vskoci projektant... Ne more pa projektant odgovarjati ce recimo strojnik slabo zavari spoje (mimgrede cevi so "alkaten" ;)) ali gradbinc slabo obsuje cev! Izvajalec namrec lahko kar konkretno privarčuje pri slabem obsipu npr... ali pa se ne izvede zascita preboja kot bi se morala... ali pa se pricne obsip se predno se spoj shladi... tukaj je kar nekaj "postavk". Papir prenese vse (projekt). Seveda nadzor je tezko stalno poleg na vsakem m1...se pa strinjam, da je velikokrat krivda na strani investitorja ki isce najcenejsega izvajalca potem pa izvedba sepa...
No pa dajva iz tvojga foha: dobis nacrt ozobljenja z 15 zobi. Tvoj delaved naredi na enem komadu 14 zob ti na hitro prestejes ampak tega posebnega zgresis un gre k narocniku. Kdo je kriv? Inzinir ki je narisal ozobljenje pa koncnega izdelka ni preveril ali ti in tvoj delavec? (Malo plasticen primer ampak upam da razumes do kje je odgovornost projektanta kje pa izvajalca)
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, ne se zezat ! Če je 15 zob, jih je 15.

Problem gradbišč v Sloveniji je šparanje na vseh nivojih. Ko prideš na gradbišče kjer se dela npr. nov Šparov center, vodje gradbišča NI, (sploh ga ni ), nadzorni je tvoj delodajalec iz inženiringa (si tretji ali četrti v vrsti), ki pride mimo 1 x na teden, na gradbišču 50 ekip ki vzporedno delajo, edini odgovorni pa "Vodja projekta", ki pride mimo vsak drugi dan in v sredo, ko je operativni sestanek.

Na operativnem sestanku napišejo v plan, da bo v torek naslednji teden prišel Demz z ekipo postavljat kovinsko konstrukcijo delikatese s hladilnico, visečimi stropi in vso montažno periferijo, Demz takrat pride, spodaj je pa bosanec pravkar položil vrsto keramike :obesise: .

Veš kaj, se že okoli 15 let držim zgolj še malice, kolikor se slo gradbeništva tiče. Je lažje za siemensa delat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Plin je bil tukaj napeljan pred 10 leti. Zadnje leto delajo kanalizacijo in del kjer je usekalo so 'zaključili' letos poleti. Ne vem pa kaj ob tem delajo s plinom ki gre po isti trasi. Verjetno prestavljajo, štukajo, flikajo, dograjujejo...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In - čez dva meseca me naprosijo, da je treba ravno temu "vodji projekta" na njegovi bajti, ki jo ravnokar zida, postaviti neka dva nadstreška in ograje in podobne zadeve ki spadajo k bajti - seveda sindikalna cena, saj smo kar nekaj posla dobili preko ... na gradbišču pa srečam same bosance iz onega gradbišča izpred dveh mesecev ... :valjamse: ,

Veš kaj, doma v delavnici mi je prav lepo. Si sam rečem, kako in kaj. Slo gradbeništvo pa - fuck off.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
O fak no a nehaš že bluzit ker že sam sebi odgovarjaš (že to je ene sorte podvig ker imaš vsaj enega bralca).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Demz, se dobro da čez dva meseca. Včasih je to potekalo sočasno. Se pred časom Simone Dimic.

Čeprav najbrž je bil rok placila daljši od dveh mesecev in se nisi dobil plačano. Mogoče se niti potrjene situacije ali celo GK.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Najprej, nadzor ne sme biti izvajalec! Ce ga kdo ujame (in verjemi da hitro ga) izgubi zig...
Inzinering ima ponavadi svojega vodjo projekt (v bistvu je to koordinator svojih podizvajalcev). In ce delas za inzinering si podizvajalec (2. Po vrsti. Izvajalec torej inzinering je 1. ). Koliko je ta koordinator na gradbiscu pa zavisi od potreb. Na enih je stalno na enih pa kadar je potrebno... Odvisno tudi od velikosti projekta. Kaj ma to veze s tem ce ti nadstresek krivo postavis? A bo on vaservago gledal?

Jello, ja mozno da so med izgradnjo kanalizacije zadevo uspel pojahat... dovolj je ze, da se je pojsteljica pojahala, oster kamen pa kasneje prezulil cev ampak to bodo ugotovili...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Ja, Jello, saj sem nehal. Le zakaj te je zabolelo, ko sem s prstom pokazal, v katerem grmovju ... itd?
:cheer:
Tvoje blodnje berem dokler so krajše od dveh stavkov (pač z leti se človek nauči stopat čez drek in ne nujno tudi vanj). Tako da, pojma nimam kje in kam si ti s prstom kazal.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Bi rekel, da ni res. Zakaj bi se sicer naprdnil? Torej si do danes stopal po dreku, bravo da si uspel vendarle :D