Kranj plin

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Verjetno isti, kot so delali tudi plinsko napeljavo v Šempetrski urgenci.:zavijazocmi:
.
Aja, ali je zaradi tistih dogodkov in (vsaj?) treh mrtvih (ubitih) pacientov, že kdo v zaporu?
slovenijamojdomapress:zavijazocmi::zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113

Direktorica Domplana Vera Zevnik je v sredo pojasnila, da po odseku plinovoda, kjer je v torek odjeknila eksplozija, v njej je bilo ranjenih šest ljudi, distribucije plina še ni bilo. Plin je v plinovodu moral biti prisoten, sicer se eksplozija ne bi zgodila.

Zevnikova je na vprašanje, kdo je v plinovod spustil plin, odgovorila, da je Domplan zgolj investitor in bodoči upravljavec plinovoda, krivdo za dogodek pa je pripisala izvajalcu del, gradbenemu podjetju IMP Promont.

Komercialni direktor prej omenjenega gradbenega podjetja Primož Kalan je danes za Planet povedal, da so plin v plinovod spustili, ko so opravljali preizkus tesnosti. Plin je bil po njegovih besedah v plinovodu od omenjenega preizkusa. To pod vprašaj postavlja trditve Zevnikove, da distribucija plina po tem odseku plinovoda v času eksplozije ni potekala.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
Meni lokalec pravi da so to vedeli že en cajt, da nekje nekaj pušča (verjetno od tega testa dalje) pa se je kar naprej odlasalo. Pridemo jutri varianta...
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Verjetno isti, kot so delali tudi plinsko napeljavo v Šempetrski urgenci.:zavijazocmi:
Aja, ali je zaradi tistih dogodkov in (vsaj?) treh mrtvih (ubitih) pacientov, že kdo v zaporu?
65322519_cevi-plini-sempeter-urgenca-980x551_fp-xl.jpg



Po tvojem mnenju, kdo bi moral v tem primeru v zapor?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
65322519_cevi-plini-sempeter-urgenca-980x551_fp-xl.jpg



Po tvojem mnenju, kdo bi moral v tem primeru v zapor?
Najmanj tisti (inšpektor, nadzornik...), ki je podpisal prevzemni zapisnik za ustrezno opravljeno delo.
Verjetno pa tudi odgovorna oseba izvajalca.
.
Delavec, ki je to zvezal tako, kot je na sliki je to pač naredil po "ključavničarski logiki" in ni nič kriv.
(V industrijskih napeljavah, npr. za varjenje, je kisik vedno v modrih ceveh v belih pa acetilen. In delavec je modro gumijasto cev priklopil na cev, kjer je pisalo O2, moral bi pa slediti "barvni logiki" - modra cev>modra nalepka, bela cev>bela nalepka. In tega nihče od njemu nadrejenih, ki bi morali pregledati njegovo delo, ni opazil?!?)
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Komercialni direktor prej omenjenega gradbenega podjetja Primož Kalan je danes za Planet povedal, da so plin v plinovod spustili, ko so opravljali preizkus tesnosti. Plin je bil po njegovih besedah v plinovodu od omenjenega preizkusa.

Saj je popolnoma jasno, do predaje objekta je kriv izvajalec.

Očitno so nekaj "čarali" pri testu tesnosti.
Drugič niso ustrezno zavarovali gradbišča - poškodbe otrok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Najmanj tisti (inšpektor, nadzornik...), ki je podpisal prevzemni zapisnik za ustrezno opravljeno delo.
Verjetno pa tudi odgovorna oseba izvajalca.
.
Delavec, ki je to zvezal tako, kot je na sliki je to pač naredil po "ključavničarski logiki" in ni nič kriv.
(V industrijskih napeljavah, npr. za varjenje, je kisik vedno v modrih ceveh v belih pa acetilen. In delavec je modro gumijasto cev priklopil na cev, kjer je pisalo O2, moral bi pa slediti "barvni logiki" - modra cev>modra nalepka, bela cev>bela nalepka. In tega nihče od njemu nadrejenih, ki bi morali pregledati njegovo delo, ni opazil?!?)

+spet se je varčevalo na končnih testiranjih...
In je nekdo samo poštempljal, da so preizkusi opravljeni v skladu z SIST EN....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Mr_Wolf

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Glede na to, kako se prenavljajo tiste cene v Britofu, me tale dogodek (eksplozija) sploh ne čudi.....
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Glede na to, kako se prenavljajo tiste cene v Britofu, me tale dogodek (eksplozija) sploh ne čudi.....
V Britofu je sploh en čuden zrak.
Pred leti je nekdo z vžigalico šel pogledat, če je v sodu še kaj bencina, sedaj se je pa en spomnil kadit v šahtu polnem plina.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Logično, če pa je bil vodovodar in ne plinar. ;)

A si že slišal, da bi vodovodarja razneslo, ko si je v vodovodnem jašku prižgal čik?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in alkoholik

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Verjetno isti, kot so delali tudi plinsko napeljavo v Šempetrski urgenci.:zavijazocmi:
.
Aja, ali je zaradi tistih dogodkov in (vsaj?) treh mrtvih (ubitih) pacientov, že kdo v zaporu?
slovenijamojdomapress:zavijazocmi::zavijazocmi:
Dobili so nagrado podjetnik leta 2019.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.347
248
113
hja, vsi zanikajo odgovornost. torej mora sodisce razsoditi kdo je kriv. pa je sploh na sodiscu tole?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
»Ker Medicop skladno s pogodbo ne odgovarja za priklop stativa ter njegovo pravilno delovanje, se od morebitnih napak oziroma napačnega delovanja tudi ograjuje,«