Kranj - gradnja Leclerca?

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hofer ni maloprodajna trgovina, temveč diskont. Pa tudi Lidl. Ne more se pa pa pisati, da je vsak izdelek iz Leclerca, v Hoferju cenejši. V Hoferju bi morda našel vsak trideseti izdelek, ki ga dobiš v Leclercu.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če primerjaš kataloge med seboj opaziš, da se cene konkretno razlikujejo.
Za hofer recimo vem, da ima 1Kg gladke moke za 49 centov, v leclercu je bila pa v akciji za 1.3€ par tednov nazaj.
Če imaš vse na kupu potem res prihraniš, če pa so trgovine par kilometrov narazen potem se pa porazgubi prihranek kot je že omenil @roberto.

Kot sem že omenil nekaj postov nazaj, če nakupujete mlečne izdelke ali kake sokove, bodite pozorni na rok trajanja in bote opazili, da bo na policah kar nekaj s pretečenim rokom ali tik pred potekom roka.

Pa še en nasvet: Nikoli ne jemljite v Leclercu izdelkov ki so na robu police ampak jemljiti tiste, ki so odzadaj, namreč vsako jutro preden se trgovina odpre se izdelki poravnajo z robom police in na začetku so tisti z najkrajšim rokom trajanja.
Tudi ko se novi izdelki nalagajo na police se nalagajo odzadaj.
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Tebi se je pa leclerc očitno zelo zameril
rolleyes-1.gif
Meni je top trgovina. In ja, določene izdelke ima daleč cenejše od konkurence.
Pač moraš vedeti kaj kupuješ in kje. In to, da je daljši rok zadaj na polici velja za vse trgovine. Kaj misliš, da bodo dali novejšo robo naprej, staro pa po poteku roka trajanja vrgli stran?
Redno kopujem mleko in mlečne izdelke pa še nikoli nisem opazila pretečenega roka. Mi je pa jasno, da dajo v akcijo tudi tiste izdelke, ki jim bo prej ali slej potekel rok uporabe.
lp
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Vem kaj so delali preden je prišla inšpekcija ( so bili obveščeni že v naprej ), vem kaj se dogaja z zelenjavo in kar parkrat sen jih slišal zaradi pretečenih rokov pa čeprav nisem delal na tistem oddelku.
Tista njihova Eco+ in marqe znamka je pa taka kvaliteta, da je škoda vsakega centa, ki ga daš.

Dokler si kupec v njihovi trgovini spregledaš kar nekaj stvari, ki jih potem, ko enkrat delaš za njih več ne spregledaš.

p.s.
V drugih trgovinah dajejo naprej stare roke, v leclercu pa tudi pretečene, slednjega v kaki drugi trgovini še nisem zasledil.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.061
5.750
113
blizu močvirne prestolnice
Daj nakladat, v vseh trgovinah sem videl pretečene roke, še največkrat v Mercatorju, ampak za to ni kriva firma, temveč oddelčni šef! Leclerc ima dobro robo, kar se tiče trgovskih znamk, pa je vse tam tam.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kupujte kje vam paše, jejte kaj vam paše v prepričanju, da ste prihranili ne vem koliko €, nihče se pa ni vprašal zakaj je tako poceni.

Če kdo pozna kakega, ki dela v leclercu ga naj malo povpraša kako je kaj ko pride sanitarna inšpekcija, če kako uro pred njihovim prihodom naenkrat šef oddelka reče da je potrebno pol robe ven zmetat in jo peljat v hladilnike, ko pa inšpekcija gre se pa naenkrat začne ta roba nazaj zlagat v hladilnike.

Ko bo kateri od vas delal v Leclercu takrat lahko piska kolikor mu paše in je lahko pameten, do takrat pa samo otresate jezik na suho v prepričanju da veste vse kaj se dogaja.

Ko delaš v skladišču vidiš kaj prihaja in tudi papirje od kod prihaja in ko moraš še kakega zamenjat v sami trgovini vidiš še drugo plat.

p.s.
Vsi zvesti nakupovalci in zagovorniki Leclerca, odgovorite mi na to vprašanje:
Zakaj je pri INFO šalterju vedno polno, tam se namreč tudi sprejemajo reklamacije?

Ko je najbolj polno naj se enkrat en nagne preko in bo videl, da je začuda nekam veliko izdelkov po tleh, ki jih ne uspejo sproti odnašat v skladišče.

Toliko o poceni robi in kvaliteti, dokler se ne javi nekdo, ki je dejansko delal v Leclercu sem v tej temi zaključil.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
To sigurno iz Ljubljane prepeljejo vso robo pred iztekom v Maribor, za tam je še dobra
hysterical-1.gif


No resno me pa zanima od kje jim računica. Recimo v prejšnjem katalogu, Samsung 40F6100 100€ cenejši kot drugje. Tistih 160€, ki bi jih dobil na kartico bi zapravil naslednjič spet na akcijske artikle, itd. Od kje dobijo notri razliko v ceni?

Ne bom rekel, da kupujem veliko v Leclercu, kar nekaj pa, nisem imel še ene reklamacije ali pretečenega roka. V LJ seveda
hysterical-1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.664
503
113
41
povsod malo
Na kakšen način pa si ti odšel iz Leclerca?

Meni je vseeno kje kupujem
Meni je v recesiji ko mi je vsak cent pomemben samo nekaj pomembno! Da je poceni pa ni važno kdo prodaja ko kupim kar rabim hočem! da je čim cenejše! ostalo mene ne briga.
Kar se pa tiče pretečenga roka...v avstriji imaš socialne trgovine v katero zastonj! trgovci pošljejo izdelke, ki se jim bo kmalu iztekel rok uporabnosti. Volk sit in koza cela.
Tudi pri nas smo imeli socialno trgovino pa ni šlo ker smo preveč scrklani kar se tiče roka uporabnosti. Mimo grede le ta je informativne narave in ni popolnoma točen in lahko odstopa še pa še. Npr pri jogurtu ni panike če je tudi 2 dni čez rok.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Zakaj je pri INFO šalterju vedno polno, tam se namreč tudi sprejemajo reklamacije?

(še nikoli ni bila gneča pri INFO, ko se bil tam. Ponavadi sploh nobene stranke ni.)

Zgleda da še en primer forumske psihoze.
(ali pa mledenič misli, da so drugje angelčki)

Na naštete cene, ki te postavijo na laž pa nimaš odgovora, kaj? Nič novega na alteru...
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
No resno me pa zanima od kje jim računica. Recimo v prejšnjem katalogu, Samsung 40F6100 100€ cenejši kot drugje. Tistih 160€, ki bi jih dobil na kartico bi zapravil naslednjič spet na akcijske artikle, itd. Od kje dobijo notri razliko v ceni?
No, pomisli.
Še malo.
Se ti že svita?
smirk-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@jolko

Kam se ti mudi, sem začel samo za tebe zbirat vse reklame in ti bom potem posredoval podatke.
Sem ti že rekel, da poznam njihovo politiko in vem kako se dela katalog skupaj.

Če ti vsakodnevno lažeš še ne pomeni da tudi drugi, sedaj se pa malo umiri in bodi spoštljiv na forumu in ne obtožuj ljudi kar vse povprek in jih zmerjaj.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če ti vsakodnevno lažeš še ne pomeni da tudi drugi, sedaj se pa malo umiri in bodi spoštljiv na forumu in ne obtožuj ljudi kar vse povprek in jih zmerjaj.
Pozabil si trditev, da jaz lažem, s čim podkrepiti.

Oh, potem pa začneš o spoštljivosti.
hysterical-1.gif



Glej, jaz sem izpostavil tvoje besede, povedal, kaj je z njimi narobe in podkrepil s primeri.

Kot (stari in nekaj novih):

"Ti primerjaš njihovo akcijsko ceno s cenami v trgovinah kjer ni akcije."
Ne, ni res, kot že napisano in razloženo. S primeri.

"Delal v Leclercu, poznam njihovo politiko in cene tako, da vem zakaj se ne splača kupovat večine stvari ki je v akciji."
Zakaj ne? Ker so krepko cenejše? Primer pralnih praškov: Ariel in Persil so v Spar-u od 3,50 do 4 EUR/kg nekje (danes pokukal v Spar)

Trenutno v Leclercu v akciji Persil 4,8 kg za 9,99 EUR (znižano z 16,65) na 1 kg 2,08 EUR ( 3,46 EUR)
oziroma julija Ariel 6 kg za 14,51 EUR (znižano z 18,49) - na 1 kg 2,24 (3,08 EUR)

Torej je ceneje že tak, v akciji pa sploh. Ampak neeee. Ne splača se. Kje pa. Če ne mečeš denar skoz okno, nisi pravi slovenec...

Pa brez prisile. Prepričan sem, da boš do božiča našel ne en, ampak celo dva izdelka, ki sta v Leclercu dražja.


PS: Glede poteklih rokov:
- še nikoli jih nisem videl
- če jih kdorkoli vidi, lahko komot inšpekcijo pokliče
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.394
5.899
113
pri taščici
Popotnik: a je mogoče da je razlika med mb in Lj leclercom? Na info pultu danes ni bilo gneče (samo ena stranka pred mano). Sem potrjeval garancijo za tisti inverter.
S tabo se strinjam da je eco+ in marque (ali nekaj takega) je šrot od šrota in 2x premisli če si res tako škart.
Sadje in zelenjava je v leclercu drag ko pes ponavadi. Sem imel limone za vzeti, a so se mi zdele po 2,8 evro drage, pa še nič posebnega niso bile videti.
Sem pa pustil spet dobrih 100 evrov, naslednjič jih dobim 35 nazaj.
Vzel sem wc papir paloma exlusiv. 16 rolc za 2,8 evra ali nekaj takega. Sumim da je tebe leclerc tudi službeno razočaral, zato si še bolj nastrojen proti njemu. Hofer in leclerc težko primerjaš. Hofer ima več ali manj svojo znamko. Primerjaš lahko uniona, radensko, kak fruc, weekend konzerve delamaris pa še nekaj malenkosti. Ostalo ima Hofer pod svojo znamko in ne veš če je edamec od hoferja (narejen v celeji) enak tistemu v leclercu od celeje? Možno je, ne veš pa ne. Saj vidiš da še nutela za vsako državo drugačna.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.314
-8.448
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Popotnik: a je mogoče da je razlika med mb in Lj leclercom? Na info pultu danes ni bilo gneče (samo ena stranka pred mano). Sem potrjeval garancijo za tisti inverter.
A pol si vseeno vzel prešvoh inverter
crazy1.gif
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
102
7
18
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
eco+ in marque (ali nekaj takega) je šrot od šrota in 2x premisli če si res tako škart.

Po čem pa lahko to sklepaš? Si tudi ti eden tistih, ki so prepričani, da so Spar Budget in podobne trgovske znamke vse šrot?
bonk.gif


Poskusi enkrat npe. Eco+ zmrznjen stročji fižol, 1 kg stane dober evro. Odličen je. Ali pa sveže stisnjen pomarančni sok Marque Repère. Meni se ne zdi niti malo šrot.