Kranj - gradnja Leclerca?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Popotnik: a je mogoče da je razlika med mb in Lj leclercom? Na info pultu danes ni bilo gneče (samo ena stranka pred mano). Sem potrjeval garancijo za tisti inverter.
A pol si vseeno vzel prešvoh inverter
crazy1.gif
Do zime bom videl če bo to res.
A ti veš kaj bom poganjal z njim?
Seveda dopuščam možnost da je to res. Zadeva bo preko inventarja laufala samo ob izpadu el. .toka. Upam da v tistih nekaj urah letno ne bodo crknili porabniki.

Si tudi ti zagovornik vsaj 300 konjev pod havbo, sicer nisi varen voznik?
Do sedaj sem jih imel v lasti vedno manj kot 100 pa ti lahko povem da z lahkoto dosegam omejitve, pogosto prehitevam tiste s ”300+” konji
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Možno, priznam, kupil sem mogoče samo nekaj izdelkov omenjenih znamk in sem se jih začel izogibat. Predvsem eco+ se mi zdi slab.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.314
-8.448
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Popotnik: a je mogoče da je razlika med mb in Lj leclercom? Na info pultu danes ni bilo gneče (samo ena stranka pred mano). Sem potrjeval garancijo za tisti inverter.
A pol si vseeno vzel prešvoh inverter
crazy1.gif
Do zime bom videl če bo to res.
A ti veš kaj bom poganjal z njim?
Seveda dopuščam možnost da je to res. Zadeva bo preko inventarja laufala samo ob izpadu el. .toka. Upam da v tistih nekaj urah letno ne bodo crknili porabniki.

Si tudi ti zagovornik vsaj 300 konjev pod havbo, sicer nisi varen voznik?
Do sedaj sem jih imel v lasti vedno manj kot 100 pa ti lahko povem da z lahkoto dosegam omejitve, pogosto prehitevam tiste s ”300+” konji
Vso srečo pri laufanju 150+ W obremenitve na tem inverterju, ki ima max trajno obremnitev nekje v rangu 100W
evil.gif

Moj primer-samo peč in pumpa imata stalno porabo okoli 130W. Še pumpa za ogrevanje, ter za bojler, pa je že preko 200W stalne obremenitve. Ob zagonu pa zadeva potegne okoli 500W.
Pri elektriki moraš VEDNO imeti rezervo, še posebno pri poceni kitajčkih, ki že tako pretiravajo pri specifikacijah. Ker drugače hitro zagledaš magični dim
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Rabim samo za peč (ventilator in ena pumpa, toliko da mi peč do konca pogori in da ne gre v prisilno hlajenje). Skupaj naj ne bi rabila več kot 100w.
Kakšen akumulator moram imeti če želim 500w poganjata cel dan. Potem je res bolje da kupim agregat. Ogrevanje deluje za silo termosifonsko in ne rabim nobene elektrike, oziroma bom naredil to možnost.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Raje mi povej kako zadevo zvezati, da mi ob elektriki ne bo praznilo akumulatorja. Zagotovo nekaj žre v standbyu! Akumulator bom pa itak priklopil na nek ”hoferjev” vzdrževalec akumulatorja,samo da bodo v jeseni v akciji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Kakšnega svetuješ? Po možnosti z avtomatskim vžigom ob izpadu elektrike
wink-1.gif
kaj mi nuca generator če ni nikogar doma ki bi ga vzgal.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da ne boš pameten. Reci samo DA/NE
-ali ga kupim (plačam) čaj po 0,58€ ali po 0,75€? Mene ne zanima koliko mi vrnejo na kartico, mene zanima koliko plačam. Ali lahko grem še enkrat nakupovat in porabiti bon isti dan?

Se mi je zdelo, da ne, da se moram še enkrat pripeljati in imeti stroške. Tako da je to isti nateg kot PIKA, SPAR-PLUS, D'NAR in podobne vabe.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
DA, še vedno je cenejše kot v Spar-u. Če pa se ti nikoli več ne misliš vrniti tja, pa tudi prav. Meni je res vseeno.

(ne vem, a to imate zemljevid vseh trgovin in označujete kje vse ste že bili? Da slučajno kam ne bi šli dvakrat?)


Torej plačaš 0,75 EUR.

Če greš naslednjič (saj nisi muha enodnevnica, a ne?) pa plačaš le še 0,58.

Lahko pa se pritožiš in plačaš tudi 0,98 ali še več (vržeš denar v njih in pobegneš).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Skratka isti nateg kot pri Hofer črpalkah kjer dva dni obračajo tistih deset evrov ki ostane pri tankanju. Če enkrat letno ne moreš iti v leclerc potem je res bolje da ne hodiš. Ti več ostane za dopust okoli sveta, kjer ne porabiš nič goriva in časa.
wink-1.gif

Razmišljam da bi slike združil in poslal po mejlu znancem. Sedaj imamo že tri, se najdejo še kakšne
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Izgleda da ti je začel revirski zrak škodit... Če sem pa že žleht... Če kupim pri sosedu za 20€ dobim pa 5centov na liter popusta. Pa v Kranju precej kupujemo v Hoferju mi na kraj pameti ne pade da bi tankal tam...
V LeClerca pa res ne hodimo, ker nam je res spoti. V načelu sploh ne hodimo na Rudnik. Pa tudi v BTC ne. Nakupi se opravijo v Kranju, kjer so v radiju 2km 3 nakupovalni centri (Qlandija, Planet Tuš, Mercator, Hofer, Lidl, BB, DM, Dipo, Kik, Merkur... Slednje vse peške.
Predno pa čisto zaključim, naj se javi junak, ki se zaradi 20centov nižje cene pelje nekam, kupi 1 artikel in naredi za 5€ dodatnih stroškov?
Sedaj pa dovolj, vsak ima svoje nakupovalne navade.
Tebi pa upam, da bo zdržal razsmernik in akumulator
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Škoda truda. Vsak izdelek, za katerega sem pogledal, je v Leclercu cenejši.
Na en sam primer, ki ni, pa čakamo, čakamo... pa čeprav ga je obljubil expert, ki pozna zadevo 10x bolj, kot sleherni od nas "navadnih ljudi".

(včasih so nekatere stvari očitne - kar seveda vernike spodbudi, da še bolj iščejo "izjemo", ki je ni...)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.396
5.901
113
pri taščici
Grem na jago, v sosednji revir, moj je prazen
wink-1.gif

Koliko km moraš narediti da lahko tankaš 5c ceneje pri sosedu. Glede razsmernik boš prišel pa pogledat, pa staro pramen boš dobil iz leclerca ali pa prikolico drv če si bil zadovoljen. Sedaj ob novi peči naj bi jih še manj požgal in mi jih bi še več ostalo. Veter je pa itak pred dvemi tedni naredil nekaj škode po hosti, tako da spet bo treba pospravljat
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Naredim isto kot do Hoferja za 2c. Torej je prihranek očiten...
evil.gif

Ajd, uživaj v Staropramenu. Jest mam zdele Stelco...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Da si nauš kej naredu. Ko mi bodo Leclerca postavili v becirk, kjer imam šoping ruto, se bom pa tam napajal. Dokler pa je to v kontra smer in še enkrat dlje pa ni šans, da bi redno tja hodil. Ko pa že grem tja 2x letno grem pa bolj iz firbca kot pa zato, da bi hude prihranke ustvarjal... Damn, na Dolenjsko ne hodim več, na Vrhniko imam pa drugo ruto...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@jolko

Roberto ti je tako lepo že vse napisal ti pa še kar siliš z glavo skozi zid.
V akciji imaš ledeni čaj, če greš samo po njega nisi prišparal nič zaradi bencina, kupil boš še nekaj kar ni v akciji in tam bodi pozoren koliko je cena.

Sedaj pa dalje, Leclerc ima navado dajat rdeče nalepke na artikle ki niso v katalogu so pa na njih popusti in te najraje vsi kupujejo, ki se zaženejo v Leclerc samo zaradi kataloga in na teh z rdečimi nalepkami so nabite cene.

p.s.
Glede tistega, da ima Leclerc nižje marže, da je zato ceneje, Si prepričan v to?
Če si, mi odgovori na to vprašanje:

Kje je cenejši Gorenjev artikel, pri nas ali v tujini?

Za Nutello smo že ugotovili, da prodaja tisto, ki je namenjena za Poljski trg in ne Slovenski.

Zakaj misliš, da domači kmetje ne želijo prodajat zelenjave v Leclerc in je v Leclercu povečini uvožena?
Zato, ker bi jo morali dati krepko izpod cene, da si lahko Leclerc nabije marže in še kljub temu prodaja po nižji ceni.

Do kdaj moraš porabit denar, ki ga imaš na Leclerc kartici, ker se ti drugače briše?
Če kupuješ samo akcijske izdelke tega denarja ne moreš porabit, ker se ti vedno znova vrača nazaj, torej se ti izbriše iz kartice.

In sedaj smo tam, če hočeš porabit denar iz kartice moraš vzeti artikel, ki ni v akciji in kakšna je pa kaj razlika v cenah izdelkov, ki niso v akciji v primerjavi z drugo trgovino?

S teboj in tvojimi nakupovalnimi navadami se več ne mislim ukvarjat, ker od tvojih 1454 postov si napisal 54 postov, ki so imeli rep in glavo, ostali pa so ali podjebavanje drugih uporabnikov ali pisanje nečesa kar nima ne repa ne glave in zraven misliš, da si najbolj pameten.

Bom pa shranil vse kataloge in ti ob priliki posredujem informacije in upam, da te bo do takrat že srečala pamet in boš spoznal, da trgovina ne dela v tvojo korist ampak samo v svojo.