Kranj - gradnja Leclerca?

jest5

Guru
18. avg 2007
25.278
-8.477
113
Citat:
Uporabnik jolko pravi:
Na web-u imaš njihov katalog, pa lepo citiraj stvari, ki so drugje cenejše.

(in jasno, da imajo tudi kaki dražji artikel.Tistega pač ne vzameš, a ne?)
Katalog predstavlja kakšen % izdelkov
confused-1.gif

In ja, zihr so tako neumni, da bodo dajal v katalog zadeve, ki so opazno dražje kot pri konkurenci
hysterical-1.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
A še en ki ne premore odločitve "ceneje vzamem, dražje pustim"?

Ja, nič pol pa kupuj dražje. Darwin pa to, a ne?
wink-1.gif
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Spet sicer pogrevamo staro temo, kaj je kje ceneje, itak pa nas vsi v glavnem scat peljejo. Sam kupujem pri sosedu, najbrž je res malo dražje(cen ne gledam), res pa je , da se pošteno pozna pri vnovčenju pik vsake pol leta. Tako sem za zadnje 6-mesečno obdobje nabavil robo za 100e, kar pa ni malo.... Dober občutek je priti v trgovino in peljati ven zvrhan voziček robe zastonj....
zmaga.gif
"zastonj"
smile-1.gif


Kako izi je nategnit folk, a ne? Pa še zahvalijo se ti.

PS: Enako lahko odpelješ "zastonj", aja brez narekovajev, ker ta denar dobiš zraven že itak znižanih cen, pri Leclercu. V bistvu to lahko že po treh nakupih, ker imajo pogosto tudi 30 in več % bonusa.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@jolko

Ti primerjaš njihovo akcijsko ceno s cenami v trgovinah kjer ni akcije.
Vzami leclercov katalog in katalog od tuša ali soseda ko bo ista stvar v akciji in mi povej cene.

p.s.
Delal v Leclercu, poznam njihovo politiko in cene tako, da vem zakaj se ne splača kupovat večine stvari ki je v akciji.
Ko boš šel kupit nekaj iz kataloga boš zraven še sigurno kupil nekaj drugega in če boš ta nakup primerjal z nakupom iz druge trgovine boš videl, da si plačal dražje.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@jolko

Ti primerjaš njihovo akcijsko ceno s cenami v trgovinah kjer ni akcije.
Vzami leclercov katalog in katalog od tuša ali soseda ko bo ista stvar v akciji in mi povej cene.

A tole pa si pozabil?
Citat:

Torej primer: šampon je bil v redni prodaji 2€, za katalog se je cena dvignila na 2.20€, potem si šampon kupil in dobil 20 centov na kartico in kaj si sedaj profitiral?

Nategnili so te po celi dolžini, da boš še enkrat prišel k njim, plačal si pa isto ceno kot je bila pred popusti.

Če pa imajo kaj dražje pa sem že rekel: ne kupiš tega. Je to težko? A te silijo v nakup?

Jaz tam lepo kupim stvari 20-40% ceneje kot drugje in me ne briga za drugo.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Torej greš samo po tisto kar je v katalogu in ne kupiš nič drugega?

Če kupiš še kaj kar ni v katalogu si primerjal koliko tisto pride v drugi trgovini?

Sedaj mi samo povej, primerjama cene samo sosed, leclerc, in tuš ali je v igri še Hofer in kaka mimovrste?
Če začnema primerjat cene leclerec-hofer boš kaj hitro ugotovil, da to kar misliš da kupuješ 30% ceneje v leclercu je še ceneje v hoferju.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Torej greš samo po tisto kar je v katalogu in ne kupiš nič drugega?
Skoraj vedno, ja. (so sicer drugi, ki redno tam nakupujejo, pa čeprav je konkretno kilometrov stran, verjetno ne znajo računat....)

Citat:

Če kupiš še kaj kar ni v katalogu si primerjal koliko tisto pride v drugi trgovini?
Aha, evo:

Leclerc: Activia sadni 16x125g redna cena (iz kataloga, torej so se verjetno še za navzgor zlagali...) : 6,99 EUR , na kg 3,50 EUR
Spar:
Activia žito ali hru: 4x120g 1,99 EUR -> 4,15 EUR/kg


Leclerc: Müller Milch Reis 175g+25g 0,68 EUR
Spar: Müller Milch Reis 200g 0,69 EUR


Leclerc:
Jogobella Classic 150 g 0,43EUR
sadni 400g 1,04 EUR
sadni light 150 g 0,38 EUR
SADNI JOGOBELLA MUESLI 150 g 0,52 EUR

Spar Jogobella:
150g 0,44 EUR
musli 150g 0,53 EUR
maxi 400 1,05 EUR


CocaCola 1,5L 1,17EUR
Spar/Mercator: od 1,18 do 1,22 , videl tudi za 1,25 EUR (Tuš, če se ne motim)


Torej tam nekaj procentov cenejši. (razen Activie, ki je 16% cenejši)

Citat:

Sedaj mi samo povej, primerjama cene samo sosed, leclerc, in tuš ali je v igri še Hofer in kaka mimovrste?
Če začnema primerjat cene leclerec-hofer boš kaj hitro ugotovil, da to kar misliš da kupuješ 30% ceneje v leclercu je še ceneje v hoferju.
Primere, prosim. (kupim takoj, Hofer imam na poti)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ksz

Tehniko se marsikaj dobi zelo ugodno, samo cakati moras. Recimo Samsung lcd z 20% bona je bil dalec najcenejsi. Campingaz zar za 50€, drugje ni pod 80 v akciji. Olje elf 40/5 35€ za 2x5l. Meni ni problem ce imajo tistih nekaj 10€ ali pa tudi 100 na kartici, kakor da drugace bi pa ta denar ne vem kako plemenitil. Grem pa ponavadi po sluzbi tja, tako da je ene 30km ekstra.

In ja, kupim samo tisto kar doma oznacim v katalogu in rabim.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.723
113
blizu močvirne prestolnice
Tako je! Že raziskave s strani ZPS so pokazale, da je Leclerc najcenejši, sledi Spar, Mercator in Tuš pa sta tam tam, vseeno pa sta bila kar daleč stran od prvih dveh.
Kar se tiče Hofra ali Lidla, sta se kar podražila, znani artikli so večinoma dražji kot v Mercatorju , razen akcije ostalo pa je vse ali ti je všeč okus ali ne.
Leclerc ima dve vrsti nutele ena je francoska druga poljska, pa mi je francoska še najboljša, tudi v primerjavi z Millerjeveo katera je nemška, ampak to je stvar okusa.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:

Katalog predstavlja kakšen % izdelkov
confused-1.gif

In ja, zihr so tako neumni, da bodo dajal v katalog zadeve, ki so opazno dražje kot pri konkurenci
hysterical-1.gif

A konkurenca pa je tako neumna??? Primer imas nekaj sporocil nazaj pri sladoledu...
wink-1.gif


Verjetno se najde kaksen izdelek ceneje tudi pri konkurenci... Pac tak izdelek kupis drugje...
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Spet sicer pogrevamo staro temo, kaj je kje ceneje, itak pa nas vsi v glavnem scat peljejo. Sam kupujem pri sosedu, najbrž je res malo dražje(cen ne gledam), res pa je , da se pošteno pozna pri vnovčenju pik vsake pol leta. Tako sem za zadnje 6-mesečno obdobje nabavil robo za 100e, kar pa ni malo.... Dober občutek je priti v trgovino in peljati ven zvrhan voziček robe zastonj....
zmaga.gif


Ce bi drugje kupil za toliko denarja robe, da si dobil pik za 100€, bi verjetno "summa summarum" placal manj...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@jolko

Ti primerjaš njihovo akcijsko ceno s cenami v trgovinah kjer ni akcije.
Vzami leclercov katalog in katalog od tuša ali soseda ko bo ista stvar v akciji in mi povej cene.
Ni treba daleč in hudo iskat. Tri strani nazaj v tej temi imaš tole;
http://img163.imageshack.us/img163/3571/rkur.jpg

Naj nekdo uredi sliko, z gsm se mi jo ne da DL pa lepit, nimam pa ikonce za sliko dodat.

In ja, največkrat grem tja zaradi kataloga. In ko vzameš alpsko mleko po 65 centov, ga pač vzameš plato ali dva, enako se zgodi pri pivu (pa ne pri naših, ker so jih očitno stisnili, včasih si dobil tudi naše 20% ceneje) in podobnih rečeh.

Danes imam namen kupiti(poleg ostalih, recimo PP za avto se dobi za manj kot 8 evrov) invertor 12/220 od B&D za 20 evrov. Je škart roba ali ok. 200W bo dovolj da žene ventilator in pumpo pri centralni peči ko mi bo zmanjkalo elektrike in bo peč gorela(uplinjevalna).

Ja, če imam namen kupiti tehnično robo in če lahko čakam na akcijo, potem jo čakam tudi v leclercu. In takrat ujameš tudi 100 evrov (opa car, je toliko dobil v pol leta) pri enem izdelku. Toliko sem ujel pri 42” tv v vrednosti na koncu okoli 480 (pred tremi leti skoraj se mi zdi da ne bo kdo pameten s frišnimi katalogi).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
V Mercator bi eventuelno hodil ob torkih in takrat masovno zapravljal. Ker si težko vsak torek vzamem čas, ker je najmanj 200 evrov/mesec kar lep znesek za šoping pa ravno tako imam 10km do spodobnega mercatorja (ostali so velikosti mala večje spalnice), grem pač raje v leclerc (30km) in v Lj takrat opravim še kakšne druge obveznosti. Samo v trgovini h grem nikdar....
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
432
33
28
Citat:
Za primerjavo kupi Nutelo v Leclercu in v eni drugi trgovini in mi potem povej kak je kaj okus tistega v Leclercu, boš hitro ugotovil, da je prekleto drugačen kot drugod.

toliko nutele kokr smo pri nas požrli, je redko kdo pri nas
cheer.gif


in moram povedat, da je tista francoska zelo dobra...med boljšimi izvedenkami
smile-1.gif


in ja, razumem vse, ki ste proti leclecu....ni ravno fency hodit v "čefursko" trgovino
evil.gif


pi*da smo ljudje ovce
bonk.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
LOL

ovse ste vsi tisti, ki tako kot ameri, letate od štacune do štacune da ujamete akcije ali privarčujete 20 centov. Ampak ena razlika pa je... Pri amerih je gorivo še zmeraj poceni, pri nas pač ni. In ko zaradi takega letanja narediš 30 ali več dodatnih kilometrov hitro izgine ves prihranek. Pa da se ne boste zatikali ob tehniko... Govorim o vsakodnevnih artiklih. Ker če je že vse tako vseeno ste vsi eni veliki buksli, v Avstriji in Italiji je pa še ceneje kot pri nas... Hu kers, če je treba narediti 100km v eno smer...
Sicer pa vsakemu svoje.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.278
-8.477
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Danes imam namen kupiti(poleg ostalih, recimo PP za avto se dobi za manj kot 8 evrov) invertor 12/220 od B&D za 20 evrov. Je škart roba ali ok. 200W bo dovolj da žene ventilator in pumpo pri centralni peči ko mi bo zmanjkalo elektrike in bo peč gorela(uplinjevalna).
Pozabi, ni dovolj. Ta igračka ima okoli 100W trajne moči, kar je prešvoh, poleg tega ima pravokotno obliko napetosti, kar na doljši rok škoduje pumpam.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Evo, zdele je v Lidlu akcija za agregat, 2800W špice, 2600 konstantne obremenitve, 9l tank. 4taktni Ottov motor, zaganjač, na kolesih. Sam sem ga kupil v Hoferju že leta 2008. Je par dni skoraj celo bajto fural...
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
ksz

Včeraj sem v Leclercu zapravil 100 EUR in ni bilo nobenega torkovega popusta... očitno so to skenslali?

Sam kupujem običajno predvsem znižane artikle, pa tudi kakega iz redne prodaje (vendar pa poznam vsaj okvirno tudi cene drugje, tako da ne preplačam). Sicer je pa v rangu 500m tudi Lidl, Mercator in Hofer, tako da vsi zagrizeni lovci na popuste lahko obdelajo velik del popustov z dokaj malo potovanja okoli. Pri meni je ponavadi bolj kombinacija Müller + Leclerc za večje nakupe, včasih tudi Spar, drugače pa vsakodnevno kupovanje kruha v Mercatorju eno uro pred zapiranjem
smile-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.420
5.399
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Če začnema primerjat cene leclerec-hofer boš kaj hitro ugotovil, da to kar misliš da kupuješ 30% ceneje v leclercu je še ceneje v hoferju.
V takih primerih ti vrnejo razliko.
cheer.gif


E. Leclerc se obvezuje

E.Leclerc se obvezuje, da vam vsak dan v letu zagotavlja nizke cene in vam za katerikoli izdelek, kupljen v trgovini E. Leclerc, povrne ugotovljeno razliko med plačano neto ceno in ceno, ki je navedena za identični izdelek v prodaji v drugi maloprodajni trgovini v Sloveniji. Vsaki stranki, ki bo v desetih dneh po nakupu dokazala, da je ali da je bil izdelek cenejši drugje v enakem obdobju (vključno z akcijskimi ponudbami), bomo na osnovi zahtevka, podanega na naših Informacijah, in po opravljeni preveritvi razliko povrnili v obliki bona E. Leclerc na vašo kartico E. Leclerc. V roku štirih delovnih dni vas bomo pisno obvestili o nakazilu razlike na kartico E.Leclerc. Naša obveza zagotavljanja nizkih cen vam omogoča, da lahko svoje nakupe pri nas opravljate povsem mirni, ne glede na obdobje leta in akcije v drugih maloprodajnih trgovinah.

Pomemben je pogoj "identični izdelek".