Košnja trave v nedeljo

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Citat:
Mene to nič ne moti. Imaš ljudi, ki v petih dnevih niso sposobni dovolj zaslužiti, da bi jim ostala dva prosta dneva, ali pa v gužvi delajo neprestano in ne zaslužijo dovolj, da bi jim kdo drug pokosil travo.
Taki pač kosijo zelenico v nedeljo. Saj se ti smilijo, ampak zato jim še vseeno ne nesem denarja.

Problem ni v kešu, problem je v cajtu.... Če imaš firmo, delaš tudi sobote in nedelje, da nardiš oz ujameš roke, zaradi raznih padalcev, ki jih med projektom dobivaš...

In ja med tednom se mi ne da po šihtu kosit. V soboto tudi ne... Nedelja men osebno najbolj odgovarja...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:

ni problem dnar. pač čas. smo že dali drugim kosit pa nikoli ni bilo tako kot se spodobi.
meni je najlepše pač zjutraj kositi. tudi trava je takrat najbolj primerna za košnjo
ne vam pa kakšne kosilnice eni uporabljajo, da to folk moti. verjetno doma narejene brez dušilca izpuha
sprasujem se.gif
kakšno znanje je pa potrebno, da nekdo, ki se ukvarja s tem ni pokosil tako kot se spodobi?? Mogoče imajo pa te doma narejene kosilnice brez dušilca izpuha. Al si pa najslabšega izbral.
Osebno me res ne moti, če kdo kosi v nedeljo. Poznam pa preveč "pacientov", ki popoldneve preživijo v kafičih, gostilnah...itd, zelenico pa kosijo ob nedeljah.... če se le da, še v času kosil.
PS Nekje sem bral o tem, da (mislim) v Kanadi.. nekatera mesta imajo določen en dan v tednu...popoldne.... košnje zelenic...(za podeželja bi bilo to res neumno pri nas)....celo mislim, da je kaznivo, če nimaš urejene okolice... če sam ne pokosiš, ti pokosijo javna podjetja in seveda računajo, kar se pa ne splača .... (nekatere)smeti sploh ni možno odnesti v javne zabojnike kot ob točno določenem času. Npr določen dan ob 18ih prpeljejo na določena mesta kontejnerje...ob 20ih jih odpeljejo. V tem času lahko oddaš. Metanje zraven zabojnikov kje kaznivo. V mestih se mi takšne stvari zdijo smiselne. Na podeželjih malo manj. Razlika je res v takšnih stvareh med mesti in podeželjem. In te prebivalci, lahko rečejo, da nimajo časa za neke druge stvari ob tem času, ker morajo kositi in odnašati smeti.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
pusti kanado. sicer dvomim, da je tako ampak na svetu je vse mogoče ( če pri nas ne sme za praznike pes lajati... )
kakšno znanje je pa potrebno se tudi jaz sprašujem. je pa potrebno ob drevesih tako pokositi,. da se ne uniči skorja recimo.
vseeno mi ni jasno kakšne kosilnice uporablja folk, da so tako moteče

veliko bolj moteče je, da zjutraj pokosi, popoldan pograblja in to vlažno zadevo proti večeru zakuri. smrdi vse v okolici kilometra ali dva, pa noben nič ne more. tudi okna ne moreš odpreti vsaj do polnoči
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Ni bil možiček zate, ampak za razmišljanje sosedov
smile-1.gif
Hja pomurje je še vedno bolj ali manj kmetijsko naravnano.
Se pa tudi pri nas najdejo mestni posebneži ki se hitro utišajo.

Je pa tako, da tudi jaz ne grem težit mestnemu ko kosi travo na nedeljo, če to ni ravno vsako nedeljo. Takrat ga pa povabim na deci, dva, tri in potem ga mine do košnje
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
eliko bolj moteče je, da zjutraj pokosi, popoldan pograblja in to vlažno zadevo proti večeru zakuri. smrdi vse v okolici kilometra ali dva, pa noben nič ne more. tudi okna ne moreš odpreti vsaj do polnoči
to so pa posebni pacienti!!
Če kolko tolko redno kosiš, nimaš kaj grabit, ker trava v enem ali dveh dneh izgine. Pa še neko gnojilo je. Da pa kuri svežo travo je pa res za na zaprti oddelek. Glej, vsak živi v svojem okolju in že pri nas so navade različne. Za Kanado ti ni treba dvomit.... pač s tem živijo in jim ni to nič nenavadnega. Smeti tako odnašajo v Nemčiji v mestu(sem videl). In prav zanimivo je, ko ni nikjer kontejnerjev, potem pa za dve uri pravo smetišče ob cestah. Ko odpeljejo je zopet vse urejeno, pometeno...itd.
Pri nas nažalost je tako, da eno uro po odvozu nekdo vrže zraven smetnjaka smeti. In to stoji tam cel teden.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Je pa tako, da tudi jaz ne grem težit mestnemu ko kosi travo na nedeljo, če to ni ravno vsako nedeljo. Takrat ga pa povabim na deci, dva, tri in potem ga mine do košnje
hmm al pa sposoben ni slediti kosilnici
tongue-1.gif
.
Si me pa spomnil na dogodet, ko je enkrat eden takšen prišel mimo mene. Sma se pozdravila, predstavila... deci.. pa še enkrat deci.... potem je pa začelo pa pasat.. pa še... ne vem kolkrat po deci.... danes pa raje stran pogleda, kot da bi vsaj pozdravil (ko je žena zravn). Kot da sem jaz kriv, ker tip ne ve, da so po alkoholu noge in še marskej druzga mehke.
Pa da ne bo kdo mislil, da mestne ljudi, ki se preselijo na podeželje samo kritiziramo. Ni res. Se pač najdejo, kakor se najdejo tudi vaški posebneži, ki jim gnojnica teče po dovoznih poteh, kjer se vozijo tudi drugi.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Take domačine tudi jaz preziram, zrihtaj si gnojno jamo, pa bo mir. Če lahko jaz 50 000litrov spravim, da ne teče potem lahko ti tudi
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pa ti si neki velki kmet.
zmaga.gif

A sploh imaš zelenico ali sam hektarske travnike ?
Z vsem spoštovanjem do tvoje dejavnoti...(v vednost, da ne bo narobe "prevedeno")
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Zelenica je okoli bajte in ne boš verjel uspem jo pokositi med tednom :p
Travnikov pa nimamo. Pa to niti ni važno.
Važno je da pride sosed vprašat, če potrebujemo pomoč in da mi gremo tja vprašart če rabi pomoč
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.000
9.129
113
40
MB
eni mate še vedno neka čudna in zastarela prepričanja
smile-1.gif


jaz čisto podpiram to da se določi dan v tednu ko se lahko kosi v strnjenih naseljih, za hišo imam 5 blokov, pa jim v 10 letih še ni uspelo da bi vsi na isti dan kosili okolico
grin1.gif


sicer pa ... vsi ultra zaposleni ... a ni boljše oz ceneje ... da oddelate svojega core posla 2 uri več pa zaslužite 100 €, košnjo pa prepustite nekomu za 50 €/mesec

jaz vidim same prednosti
smile-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.926
5.463
113
Mi imamo v skupnosti "interni" dogovor da se ob nedeljah pač ne ropota.....probleme z razumevanjem imajo zgolj in samo levo usmerjeni (ne hecam se)....
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Kaj ti ni jasno?

O tem, kdaj se smejo v strjenih naseljih ob nedeljah in praznikih uporabljati kosilnice ali druge naprave, ki povzročajo hrup, so številne občine imela določila v odlokih o javnem redu. A že 13. leto je državna uredba o hrupu v naravnem in življenjskem okolju neveljavna. S tem so neveljavni tudi občinski odloki, ki ob praznikih in nedeljah prepovedujejo košnjo.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.972
814
113
lastna izkusnja.. Preseljen v novo sosesko.. dokler se je hisa obnavljala - so bili sosedje razumni&strpni&dobri sosedje - nisem dobil nobenega pogleda/pritozbe, ce se je tudi v nedeljah razbijalo in je laufal mesalec... ko sem bil prblizn fertik sem prvemu sosedu posodil "Hiltija", da je potolkel tlake.. sem "kasiral" kar so oni poslusali :p Pa se nisem pizdil - sva se s sosedom srecevala enkrat na mojem enkrat na njegovem dvoriscu in ob piru "modrovala o napredku"..

Košnja trave - naredim (najveckrat) petek popoldne/zgodaj zvecer ali pa soboto dopoldne (ne pred 9 - pa ne glih med kosilom)

Obstaja občinski odlok.. al je veljaven al ne ne vem.. meni gre za "zdravo pamet" in pač ob nedeljah ne ropotam.. pa tud ostali sosedje jo zgleda majo ;)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.403
4.396
113
49
Na sončni strani ALP
Kaj ti ni jasno?

Kaj tebi ni jasno?

Nikjer v zakonih ali uredbah ni prepovedano parkiranje na zelenicah in pitje alkoholnih pijač na javnih krajih.
In to imajo občine prepovedano v odlokih ravno tako kot košnjo trave ob praznikih in nedeljah.

Če boš pa uspel spravit občinski odlok na ustavno sodišče se pa priporočam, da zminiramo še našega...
 
Nazadnje urejeno:

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Iz zapisa predvidevam, da si kosil to nedeljo, ko je bila binkoštna nedelja - cerkveni praznik. Morda te je sosed zato malo "podučil" o spoštovanju praznikov. Poskusi enako narediti naslednjo nedeljo, pa boš videl kaj sploh želi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Kmetje kosijo/obračajo/pobirajo (večinoma tudi gnojijo) glede na vreme, ne glede na občinski odlok ali dan v tednu. In če celo nedeljsko dopoldne ali popoldne po ulici goni traktor gor in dol ne vem zakaj nebi mogel nekdo zalaufat kosilnice/štemat/vrtat ali kaj tretjega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Jaz bi rekel, da ni ravno v dobrososedskih idnostih, da žgeš kosilnico ob 6.00 zjutraj, ampak tam po 10.00 pa ne bi smelo biti ravno problema. Če veš da kakšen sosed še dlje potegne, pač poizkušaš biti uvideven.
Kmalu ne bom smel še avta oprat in posesati v nedeljo.
Itak so pa najbolj tečni penziči, ki kaj drugega kot, da jim nič ne paše, itak ne znajo.
Drugič mu ponudiš pir, pa ti bo še pograbil :).