Košnja trave v nedeljo

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Kmetje kosijo/obračajo/pobirajo (večinoma tudi gnojijo) glede na vreme, ne glede na občinski odlok ali dan v tednu. In če celo nedeljsko dopoldne ali popoldne po ulici goni traktor gor in dol ne vem zakaj nebi mogel nekdo zalaufat kosilnice/štemat/vrtat ali kaj tretjega.

pa sej ce pogledas odlok, ki ga je Hanzi prilimal - so kmetijske povrsine v casu sezonskih del izključene iz omejitve... pa govora je o strnjenem naselju..

kar se pa kmetov, gnojenja in vremena tiče - ja zvem vsaj 3h prej kdaj bo dež :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Načeloma teh stvari zadnje čase v nedeljo ne delam. Ker je en dan treba imeti zase in nedelja se mi najbolj izide. Ampak me pa tudi ne moti strašno, če drugi drugi kaj delajo. To je njihova stvar in če niti en dan v tednu pošteno ne počivajo, delajo škodo še najbolj sebi. Konec koncev je tak sosed lahko musliman in njemu najbolj ustreza, če bi lahko počival v petek. Nekaj časa sem sumil, da so v bližino priseljeni "bosanci" muslimani, ker so zidali na polno ob nedeljah. Ampak pečejo odojke zunaj na tleh vsaj enkrat na mesec, da se mi ubogi prašiči že smilijo :). Jasno je, da drugače niso mogli hiše spraviti v bivalno stanje, kot da neko obdobje delajo vse nedelje.
Imam srečo, da mi ustreza zgodnje vstajanje in me bo težko kdo zbudil. Tudi sosedu, ki je malo pred šesto začel z BCS-ko kositi pod oknom, to ni uspelo. Jaz bi tudi vsaj tako zgodaj začel, če bi bili vroči dnevi in tak hrib.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
pa sej ce pogledas odlok, ki ga je Hanzi prilimal - so kmetijske povrsine v casu sezonskih del izključene iz omejitve... pa govora je o strnjenem naselju..

kar se pa kmetov, gnojenja in vremena tiče - ja zvem vsaj 3h prej kdaj bo dež :p

Jaz sem včeraj zvedel za en teden naprej.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ksz

Načeloma lahko kosiš, kadar hočeš-

Mi je pa zanimivo, da komunalci začnejo ropotati (ne mslim samo na košnjo) že pred 7 zjutraj. Sam odhajam nekje 6:45 in takrat so fantje že v akciji, da pokosijo zelelnco pred blokom. Če niso fantje, ropota pa pri sosedih. Bormašina. Taprava, kajti stene so debele, betonske. Mati še ležijo v postelji, sam pa se trudim, da je ropot ne zbudi. :(
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
naceloma ja. sej tud muziko lahko naceloma celo noc poslusas. Dokler nekomu ne dosadis in te prijavi.

ce si ti slisal komunalce v nedeljo pred 7 kosit - dej no...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja itak... pa jim zameris? ce se pelje mim bajte in kosi, bi jest potrpel... to ropota cca 2 min in gre naprej...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Te pa ti idi ob 12 kosit ko sonce najbol poka.
3.14da vsi bi meli da je kraj lepo urejen itd. Samo pač naj delajo te ko nas ne motijo. Samo kdaj je to? Ponoči ne, zjutraj ne, dopoldan ne itd. Vedno nekdo nekoga moti. Jebat ga. Druga opcija je da gres na jaso sredi šume. Tam je tišina
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in ncnifrej

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Te pa ti idi ob 12 kosit ko sonce najbol poka.
3.14da vsi bi meli da je kraj lepo urejen itd. Samo pač naj delajo te ko nas ne motijo. Samo kdaj je to? Ponoči ne, zjutraj ne, dopoldan ne itd. Vedno nekdo nekoga moti. Jebat ga. Druga opcija je da gres na jaso sredi šume. Tam je tišina
Kdo pravi, da dopoldan ne? Ali je zate ob 5. zjutraj ze dopoldan?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Komunalci.... verjetno imajo za pokosit malo več kot povprečna seronja okrog svoje bajte.
Dvomim da v enem jutru/dnevu pokosijo cel rajon ki ga pokrivajo. Zdaj si pa seštej.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Komunalci.... verjetno imajo za pokosit malo več kot povprečna seronja okrog svoje bajte.
Dvomim da v enem jutru/dnevu pokosijo cel rajon ki ga pokrivajo. Zdaj si pa seštej.

Kaki tata mata mora potem stanovalec biti da ima okna na celoten rajon...
 
Nazadnje urejeno:

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Akumulatorska kosilnica reši težave s hrupom. Kdor pač želi kositi v nedeljo....