Kosilo za delavce

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Cisto vseeno je, delajo se vedno delavci... Nekaj € hrane ti prihani precej casa in dela.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sam sem dajal vsem za ejsti. ker so delali bolje, bolj z zanosom, hitreje, natančneje. še akr je najbolj zanimiv, čeprav so 'delavci' opazijo da si človek in so bolj človeški.

izjeme sta bili dve.
znanec, ki je s kolegom delal ene malenkosti. prvi dan sta zidarju spila pol litra šnopca in mu nalila vodo. ugotovila sva zvečer. drugi dan sem pripravil zanju psoebej steklenico in sva z zidarjem navijala, da sta v eni uri spila cel liter. kako sta šla domov, ne vem, a delala nista nič. po mesecu dni sta prišla s sklonjenima glavama. v kopalnici pa je še vedno stala literca voda+šnopc.

in pa ekipa fasaderjev, ki je spila vse, s tistim prepovedanim. dva dni je bila bitka z zidarjem, ki me je prepričeval, da ne smem dat odvajalo v vino, ker bom imel vse posrano po dvorišču. na koncu smo poračunali.


sam sem delal po terenu. če sem kaj sovražil, sem sovražil obisk gostiln, kjer niso zmožni dat pijačo zastonj. in če delavec dela, lopata, zida, dela fizično je sramota pustit ga, da žuli poli.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Tole je sicer odlično, vendar je s tem ogrooooomno dela, če moraš npr. za 10 ljudi skuhat. Lahko pa kupiš rebrca, jih začiniš in zapreš u pečico za dve uri, pa tenstan krompir.....
cheer.gif
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
ksz...

Paše karkoli. Ko res delaš, boš za malico/kosilo/večerjo pojedel vse. Najbolje so pa kakšne klobase, zrezki takšni in drugačni, krompir na različne načine, pice, jedi na žlico, žar ...

Pač če imaš fušarje in "partijo" za slab mesec na delu, je treba malce menjati prehrano. Nihče pa se ni nikoli pritoževal in vedno je bilo vse "pospravljeno".

Ekstremov v smislu vegeterjancev pa predhodno ne upoštevaš. Ravnotako ne upoštevaš tašče glede jedi na žlico. Pasulj s klobaso in kalo kruha je od boga poslan. Edino če veš da pridejo muslimani se prilagodiš.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
jest sem muslimano dajal svinjino..v pasulju, joti..s krompirjem
pa pivo in žganje..pivo so pil, žganje ne.

sem pa povdaril, da je prava šumadinska šljiva.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
sej ga ne naročiš. to kar pride z eipšo. pri tlakarjih sta bila dva, pri ometalcih 3, pri fasaderjih 2. lastniki vseh firem slovenci. pa v večini primerov sploh niuso bili slabi. ometalci so se nekaj upirali pri dleu, pa sem jih spravil v red, pri fasaderjih je bil en katastrofa, pa sem poračunal, ostali so bili bp.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
Pri kolegici bodo jutri in v soboto delali delavci. Za malico jim namerava dati klobaso, skrbi pa jo, ker ne ve, kaj naj jim skuha za kosilo. Kaj predlagate v tem primeru, delavci bodo mladi, delali pa bodo knauf.

Hvala za predloge
cheer.gif

Moj predlog za drugič:

Menu I.

Srednjeveška predjed

* * *
Grofovska juha

* * *
Jelenov steak v brusnični omaki

* * *
Ajdov štrukelj

* * *
Limetin sorbet

* * *
Goveji tournedo s tartufi

* * *
Domači njoki na maslu

* * *
Kava

* * *
Princesina solata

* * *
Simfonija sladke ljubezni

* * *

Menu II.

Brancinov carpaccio na odejici rukole

* * *
Dvojno močna gamsova juha z zelenjavo juliene

* * *
Domači krompirjevi njoki z divjačinskim ragujem

* * *
Telečji steak s praženimi jurčki
Pehtranov štrukelj
Sotirana zelenjava

* * *
Jagnje po provansalsko
Zapečena polenta

* * *
Princeskina solata

* * *
Kava

* * *
Sladko grajsko presenečenje

* * *

cheer.gif
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
redface-1.gif

Ko bom v kratkem v Lj. pa ti javim na zs, da končno realiziramo to primopredajo.
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
sam ste pa res malce nestrpni

poba ne bos ti meni govoril naj bom na svoji zemlji strpen, ker se bo zalega prilagajala meni ali pa spokala. zlepa ali zgrda