Kosilo za delavce

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Pohan piscanc, paradiznikova solata, al pa krompirjeva, pa zadosti belega kruha, pivo - to je to. Aja, pa kava in morebit kaksna domaca sladica. To je to!
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
+ Štrudl.
zmaga.gif


Drugače se pa strinjam. Pa še cena ni visoka, ker je sezona paradajza...
Od pijač naj bo pivo, kakšna radenska, kakšen sok in voda. Ker vsi pa vseeno niso navdušeni nad pivom.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Najbolj je blo pa interesantno, ko smo pri nas enkrat naletel na delavca - vegeterijanca.
bonk.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

ste tok napisal, da ji bom jutr rekla, da nej kr prebere, potem se nej pa odloči. Ma se mi zdi, da je njena tašča še tok staromodna, da je treba okol delavcev laufat s hrano in pijačo, pa še cukrom in kavo
grin1.gif
Se bo že odločila kako in kaj.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ja, pusti taščo, naj se sama odloči in naredi, kot misli, da je prav.
Bolje to, kot pa da bo slabe volje.
In potem boste vsi slabe volje...
crazy1.gif


Tisti pišanc res ni tega vreden...
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Sej moja tašča se tut sekira..:"pejt jih vprašat če bi kej jedl...nareži malo salame pa jim nesi..." Pa ji kar hitro povem, da bojo že sami poskrbel za te stvari. Jim nihče ne omejuje malice in časa zanjo. Če ji je pa hudo, potem lahko pa sama reže in skače okrog njih.
grin1.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Zakaj delavci hočejo jest na račun naročnika? A nimajo plačane malice kot vsi ostali zaposleni?
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik kdosemjaz pravi:
Zakaj delavci hočejo jest na račun naročnika? A nimajo plačane malice kot vsi ostali zaposleni?

ja ampak jaz tudi tega ne razumem saj imajo plačano delo. njihov delodajalec mora pa poskrbet za njihovo malico ipd.

razen če so delavci prijatelji ali priložnostni delavci za male pare
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Ko smo pri nas prekrivali streho se nismo zmenili za hrano ampak smo-je žena-vseeno naredila kaj (rižoto, zrezke, klobase, golaž, ...) in pa seveda pira kolkr ga je lahko kdo spil - na koncu sem bil zelo presenečen ko je mojster pri računi odštel vse malice (mi si nismo pisali koliko jih je bilo on pa) tako da se nam je splačalo malo potrudit sedaj pa ko delam novo pa razen kakšnega kofeta (pa še to samo kadar je doma žena) niso deležni.
lp
r
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
po navadi je to po dogovoru..če se zmeniš za malice je potem cena malo nižja..večinoma se ne daje več malic zraven..
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko so meni streho popravljali sem jih za glavno malico peljal kar v lokalno gostilno, po šihtu (zvečer) pa je žena skuhala velik pisker pivske govedine (na žlico). Pa so pomlatili vse, pa špriceje so raje imeli kot pivo...
Sem pa račual, da so mi v 2 dneh (5 komadov) spili 100l ustekleničene vode (bilo je vroče), piva še povohali niso (razen pri glavni malici)...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Evo, čist frišne informacije od včeraj:za kosilo ričet, za večerjo pečenka, krompirjeva solata in pečena paprika.

Na mojem gradbišču pa moj krvoses ponavadi postreže z golažom, filano papriko ali čim podobnim, za "likof" pa s kakimi zrezki, salamo, sirom in ponavadi s čim kislim vloženim. Jebat ga, tudi ona mora metat v mešalca in ni časa, bajta je pa 10km oddaljena od doma.

Pridejo mi ponavadi delat kolegi in žlahta.

Sem pa imel zadnjič na hitro dva delavca(spet žlahta
cheer.gif
) in sta raje videla da je šla v gostilno po 4 porcije oddojka da se nnismo preveč mudili.

Sam sem gostoljubne narave in sem tudi monterjem oken in vrat šel v bližnjo gostilno po kavo. Edino malo hecno je hodit po ulici s pladnjem.
grin1.gif


Pijača je pa vedno v kevdru.
evil.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
ker je tak obicaj...
To je tudi edino pravilno saj gre ponavadi za tezja dela in je potrebna "tezja" hrana. Kramp in 10dag POLI salame =
ne-ne-1.gif
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
definitivno, če so to prijatelji in znanci potem OK, če je pa to normalen biznis je pa to vračunano v ponudbo, pač lahko ponudiš iz dobre volje kakšno kavo ali brezalkoholno pijačo.

LP
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.158
2.342
113
v lokalni ostariji
nekaj morte vedet: ce so delavci normalni odbijejo malce stran (je cena nizja...), vedet morte da namesto 1 ure za malco (ali 1,5 ure) porabjo tistih 10-20min da pojejo (ce grejo pa v gostilno pa prec traja ura dve da se vrnejo)... pa se raje delajo, se bolj potrudijo (ker vidijo da si ti prijazen do njih...)

pac tisti smotkoti, ki pa so tako vasezagledani da nocejo niti enega piva/malce prpravt pa imajo slabs narejeno, dlje traja, drazje...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
nekaj morte vedet: ce so delavci normalni odbijejo malce stran (je cena nizja...), vedet morte da namesto 1 ure za malco (ali 1,5 ure) porabjo tistih 10-20min da pojejo (ce grejo pa v gostilno pa prec traja ura dve da se vrnejo)... pa se raje delajo, se bolj potrudijo (ker vidijo da si ti prijazen do njih...)

zmaga.gif


Poleg tega - dostikrat se delavce dobi "na fuš". Jasno je, da ti nimajo neke silne malice in so kar precej hvaležni, če se jim da nekaj "domačega" (da niso samo na sendvičih). Pa saj niso zahtevni s hrano - nekaj, kar je gospodinji najbolj priročno, je že čisto OK.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Poleg tega - dostikrat se delavce dobi "na fuš". Jasno je, da ti nimajo neke silne malice in so kar precej hvaležni, če se jim da nekaj "domačega" (da niso samo na sendvičih). Pa saj niso zahtevni s hrano - nekaj, kar je gospodinji najbolj priročno, je že čisto OK.

Ravno na tak način smo mi pred leti dosti delali (gradnja hiše).
Žal je bilo dosti dela s kuhanjem in "Letanjem" okoli delavcev - a cenovno nas je vse skupaj (cena delavcev + hrana) prišlo krepko ceneje, kot da bi najeli prav neki firmo z delavci.
In takrat, ko gradiš, ti presneto prav pride vsak $$
cool-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.722
113
kod Džej-Zija
Če imaš tako domačo ali fušarsko varianto, se pač z delavci malo bolj potrudiš. Če pa ima uradne, se pa ne splača. Razen kakšne kavice in pijače.