Korupcija ali nevednost???

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
Vglavnem, v dnevniku sm bral, da so letos dobili nasi policisti 60 novih vozil! okol 25 terenskih! in ostalo kible. No, in za terence so se seveda odlocili za Touarege.
stupid-1.gif
In zdej ne vem, a je s temi ljudmi k to odločajo vse uredu al kaj, ampak touareg je daleč od terenca, kakršnega potrebujejo za hribe, meje in ostala brezpotja v Sloveniji, kjer morajo dežurat! Zdej se bojo gospodje vozili v touaregih, katerega si niti ne more privosciti vsak, niti nima takih performancev kot bi se za dobregaterenca spodobilo. In to bo službeni avto (k vemo kako delajo s temi avti)! servisi in ostale poškodbe bojo itak drage k žafran... in naši politiki varčujejo???

ccc...
frown-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Se strinjam, še malo pa bodo imeli X5ke in cayenne
jezen.gif


Plavci se nam maščujejo za 25 letno matranje s Landroverji in Puchi - primerljivost s traktorji.press
crazy1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
kaj naj ti napišem kot
hysterical-1.gif
. Zanimivo je, da vsi vse veste a v resnici pojma nimate kako stvari stojijo.
In tale nakup je ziher korpucija, če bi kupili pa čeprav za konkrteno večji denar PUCH-e bi bilo pa vse ok in to samo zato ker je tisto Puch tole je pa
shocked-1.gif


edit: da te bo še bolj bolelo naj ti povem da je bilo v lanskem letu kupljenih okoli 300 novih avtov...nekaj iz t.i. schengen sredstev nekaj iz proračuna
priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
ja ne! to so pač protokolarna vozila, in pač morajo biti orng! za ene patruljne avte pa ni važn da so glih tak standart! če se lahko vozijo z kiami, naj pa se njihovega terenca kupijo!

in so razne toyote, hyudnai, in ostali japonci/korejci zihr ceneje kot pa tale touareg, k se smatra za suv, in je že v osnovi mal dražji! itak da je korupcija... zarota pa glih ne no.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
ja ok... pol pa zihr ni med specifikacijami terenskih sposobnosti! kakšne so pa bile specifikacije, k očitno veš o čem govoriš?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ne vem, ker ne delam na področju javnih naročil. Sklepam, da je bila zahtevana porostornina motorja min. 2500kubikov, 170KM, da spada v kategorijo SUV vozil, da ima ojačan bočni del sedežev itd.......poglej končna cena na enega Touarega, če si preračunaš pride 38.111,4€ pa en drobiž.
Mislim pa, da se avti ne bodo uporabljali za neke extremne terenske vožnje, tam kjer potrebujejo avtomobile za extremne terene jih imajo tako, da te to ne rabi skrbet
wink-1.gif


In ne jaz tudi ne vem vsega, samo glupo se mi zdi, da nekateri lapate nekaj ko se vam še niti ne sanja o tem kar pišete.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
ja lej, recimo da so jih kupili v okviru predsedovanja EU, ok, pač hočejo šmikirat. sam zdi se mi pa čist ne primerno patrljulno vozilo, in to s poudarkom, da so kupili pač terenska vozila, kar pomeni, da se verjetno ne bojo glih po centru lj vozili. in ja, sej tud 38.000 ni drobiž + nekaj opreme, bojo hmal več 42.000! to je pa že čez 10.000.000! za patruljno vozilo! katero bo opravljalo isto delo kot focusi, sam na kakšnih bl odročnih krajih! če se pa mislijo v mestih fijakat, pa ne vem zakaj bi rabili SUV vozilo? saj je štorasto, veliko, požrešno, ipd...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
To pomeni, da je treba tistega, ki je pripravljal "zahtevane specifikacije" vtakniti v arest za 30 let. Za vsak fancy špansi SUV po enega!
grims-1.gif


Polovica države se vozi v cliotih, tle pa beremo o športnih sedežih z bočnim oprijemom na državni denar, porkamadona
jezen.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Touaregi bodo nadomestili 15 let stare Puche, ki so več na servisu kot se pa vozijo! Niso bli kupljeni zaradi presedovanja EU!
Ne vem če je bolje dajati vedno za sevise in se voziti z dobesedno kršem od avta potem nakup ni bil smiselen....ne vem sami presodite...men je itak vseeno važno da sem se jaz en krog zapeljal (samohvala.press
hysterical-1.gif
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Polovica države se vozi v cliotih, tle pa beremo o športnih sedežih z bočnim oprijemom na državni denar, porkamadona
jezen.gif
Jaz sem napisal da predvidevam! ne pa da to drži, ker sam nisem nikoli videl kako specifikacijo so napislai......dobro obračate besede
zmaga.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Mah sploh ne vem zakaj se sekirate kaj kupjo in kaj ne.. Men je čist vsen, če majo denar nej nabavjo. Nejs e preseravajo če jim znese..
Če bi tisti denar pršparal ki so ga namenil za nakup, mi navadni državljani itak nebi mel nč od tega. Tako da mi je čist vseeno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
256
113
sej pomoje ga pa nimajo! sej vsa ministrstva jambrajo nad pomanjkanjem sredstev!