Korupcija ali nevednost???

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Finančni lizing, se pravi pet let jih Policija odplačuje in vsi stroški njo bremenijo, po petih letih pa vozila ostanejo v Policiji....se pravi da so nekako kupljena......če bi šlo za operativni lizing kakor so bili najeti Fordi, je tko da bi za Touarege Porsche Slovenija krila vse stroške do (ne vem pri fordu je bilo 150.000km) koliko km, potem bi se pa vozila vrnila Porscheju.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:
Uporabnik predator pravi:
V končni fazi bi se največ moral prav jaz bunit tle, ker namesto da dajejo toliko denarja za vozila naj nam povečajo plače.
Sanja svinja kukuruz
frown-1.gif

Tu si me prehitel.
Naslednjic ko bos htel povisico al bos potreboval nov racunalnik, naj te sef spet zapelje en krog.
evil.gif

Drugace se mi res zdi preseravanje, ce bi ble place porihtane in vse ostalo pol nic ne recem...
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ok... kakorkoli, touaregi niso ustrezna vozila za terenske vožnje pa naj kdorkoli reče karkoli!
Toareg zmore na terenu več od 99% voznikov.
Poleg tega: le zakaj so mreže na njih? Da grejo lepše v klanec al da demonstranti ne razbijej šip? Čisto vsega pa policiji (tudi o namenu teh avtov) ne gre verjet ...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
ok... kakorkoli, touaregi niso ustrezna vozila za terenske vožnje pa naj kdorkoli reče karkoli!
Toareg zmore na terenu več od 99% voznikov.
Poleg tega: le zakaj so mreže na njih? Da grejo lepše v klanec al da demonstranti ne razbijej šip? Čisto vsega pa policiji (tudi o namenu teh avtov) ne gre verjet ...

No ja... rekli so za vsakodnevno uporabo na terenu. Mreže bodo za vsakdanjo uporabo verjetno umaknili. Pa "na terenu" ne pomeni off road ampak...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
To je fino takrat, ko je prometna pa resilec pride pred policaji 10min prej na mesto dogodka. Nemores pa delat, ker ni nikogar da bi zavaroval obmocje in vsi vozijo 100na uro mimo tebe
bonk.gif

Zato bi bilo dobro ce bi imeli policaji mocnejse motorje. Ceprav malo bolje je, ker so prej imeli focuse tddi, takrat je bil res obup.

LP
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Kaj se nekateri delate pametne, obenem pa nimate pojma o čem govorite!

Vozila se nakupuje preko javnih naročil. Razpisi te višine se morajo objaviti tudi v UL EU, kar pomeni, da se lahko prijavi katerikoli ponudnik iz EU. Tam se določijo pogoji in prijavijo se vsi, ki pogojem ustrezajo. Verjemite, da se ponudniki v Sloveniji na razpisne pogoje takoj pritožijo, če so le-ti pisani na kožo za eno vrsto blaga - v tem primeru vozila. Tuareg z najosnovnejšo opremo stane cca 45.000€ in sigurno je MNZ zahtevalo bolje opremljen avto. Ponudnik, ki jim je prodal Tuarege je pač ponudil najugodnejšo ceno. Zakaj npr. Toyota ni ponudila boljše cene je vprašanje za ponudnike...

No ja, razpisi, ki so pisani na kožo izključno nekemu ponudniku, v Sloveniji niso nič novega, so kvečjemu stalnica. Pritožb pa prav dosti ne bo, ker jih je bilo že tistih 7124901 do sedaj zavrnjenih in je folk izgubil energijo in motivacijo za pisanje novih.
smile-1.gif


Ogo
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.385
113
v lokalni ostariji
tis: daj nehaj zagovarjat vlado ker se zeloo zeloo dobro ve kako je ss razspisi... v 99% so "pisani na kozo" (so ze take zahteve da jim ugodi damo touran (oz je "najcenejsi") vsi ostali pa odpadejo..) ne se delat neumne


touran je "luksuzni" SUV, nekje blizu porsche cyanea... SJTV: me prav zanima koliko zmore... sploh pa na kaksnih "off road" cesticah bo hudic ko bo zacela vsa silna plastika odpadat:)))
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
To je fino takrat, ko je prometna pa resilec pride pred policaji 10min prej na mesto dogodka. Nemores pa delat, ker ni nikogar da bi zavaroval obmocje in vsi vozijo 100na uro mimo tebe
bonk.gif

Zato bi bilo dobro ce bi imeli policaji mocnejse motorje. Ceprav malo bolje je, ker so prej imeli focuse tddi, takrat je bil res obup.

LP

Pa ne bi rekel da je TDDi glih obup, jaz sem imel prav fajno turo z njim in je šlo tudi svojih 200 po števcu... TDCi je druga štorija ampak tudi s TDDi se mi ni zdelo ravno obupno... Mislim pa da niso bili zadovoljni z 1.6 bencinarjem...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
....

današnji dnevnik.si

torek, 15.01.2008
Tekst: Sven Berdon

Le dan za tem, ko smo na naših straneh pisali o vprašljivi izbiri touaregov za nova terenska vozila policije, so se dvomi potrdili. Novi touareg je padel že na prvi resnejši preizkušnji, pri akciji po tragični letalski nesreči nad Trbovljami.

Policisti se namreč z luksuznim terencem najvišjega cenovnega razreda po naših podatkih niso uspeli prebiti do kraja dogodka na strmem pobočju, čeprav so avto kupili prav za takšne primere. Ob predstavitvi 25 avtomobilov te znamke so prejšnji teden pojasnjevali, da bodo novega terenca potrebovali predvsem takrat, ko z drugimi vozili ne bodo (z)mogli do mesta dogodka. Denimo ob naravnih in gorskih nesrečah ter pri iskanju pogrešanih oseb na območjih, ki z drugimi vozili niso dostopna, če dobesedno povzamemo pojasnilo policije.

Res je, da je šlo pri posredovanju po letalski nesreči za izjemno zahteven teren in da so policisti nov avto dobili le dan prej, res pa je tudi to, da so novega terenca kupili prav za takšne naloge. Zato lahko zdaj toliko bolj verjamemo ocenam nekaterih poznavalcev, da touareg ni pravo "delovno" terensko vozilo in torej policistom ne bo najbolje služilo v podobnih primerih. Gre za "pozerja" med terenci, bi lahko strnili kritike, ki bi bil primernejši za protokolarne dogodke, denimo spremljanje in varovanje pomembnih gostov. Če bi bili malce zlobni, bi lahko zapisali, da bi si morala policija za podobne intervencije očitno kupiti traktorje, s katerimi so se domačini uspešno prebili do kraja letalske nesreče.

Približno milijon evrov, kolikor so jih za nakup novih terencev zdaj namenili iz državnega proračuna, vsako leto za področje prometne varnosti oziroma nadzora prometa (denimo nakupe radarjev in avtomatskih sistemov za nadzor prometa) iz iste malhe prejme tudi policija. Gre za eno najbolj kritičnih področij pri nas, saj na slovenskih cestah v primerjavi z drugimi evropskimi državami umre nesorazmerno veliko ljudi. Če k temu prištejemo še pomanjkanje policistov zaradi "selitve" na schengensko mejo, lahko sklenemo, da bi morali policijski šefi bolje razmisliti vsaj o tem, čemu namenjajo sredstva, ki jih imajo na voljo, če že ne zmorejo zagotoviti denarja za zadostno število policistov in njihovo opremo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Touareg zmore na terenu približno enako kot ML, X5 in podobni avti (Land Cruiser vštet). In z dobrimi terenskimi gumami pride praktično vsepovsod ... Če pa so na kolesih gume za asfalt, pa tudi kak MB G ne pride daleč na terenu.
Da ne govorimo o temu, da je vendarle treba znat uporabljat avto (v kar pri primeru letalske nesreče dvomim).
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Ma naj imajo VW .Malo se morajo itak preseravat.
Me pa nekaj drugega zanima.Govorili so o providah ,da so pobarvane v policijske bojne barve (da so olj opazni)
Zadnjič se pa na gorenjski AC opazil Svetlo modro metalno Skodo Octavio ali pa Superb ne vem točno ,ker sem bil preveč zagledan v napis VOZITE ZA MENOJ ,ki ga je posvetil enemu x5 pred mano.Za te civilne različice pa nič ne povedo!!Banda!
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Pomoje si vidu Octavio od mejne policije.
Vas pa malo je.bejo teli avti zdej od mejne policije a? ker majo vsi table zadaj pa takoj mislite da je provida
grin1.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Pomoje si vidu Octavio od mejne policije.
Vas pa malo je.bejo teli avti zdej od mejne policije a? ker majo vsi table zadaj pa takoj mislite da je provida
grin1.gif

Zakaj bi mejna policija ustavljala X5 ,ki se je peljal od oka ene 160 170 km /h in to na gorenjski AC,kjer ni meje????
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
skoda-superb-28-v6.jpg

pomojem sem videl tole skodo..Samo me je v bistvu malo zmedla ,da si nisem ogledal točno avtomobila ,ker sem tudi jaz priletel ene 150
grims-1.gif
,ko sem jih zagledal , sem pa tudi pohodil zavoro.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Hm...kaj je pa delala ta škoda na gorenjskem mi pa ni jasno. Naj se gorenjci podijo s svojo Vectro
grin1.gif

Če si videl Super je potem to ta, če je bila oktavija karavnka je pa bila mejna policija (reče se jim mejna, lohka pa te ustav kjer kol tud v centru LJ)
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Mogoče so Vectro kaj uničili ali pa sesuli ( bolj klump od avta ) .
Nisem vedel ,da mejna policija sploh obstaja.